Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-15, 16:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

15 reprezentacji zmierzy się w turnieju Toga Cup

Centrum Sportu w Opolu [fot.mosir.opole.pl]
Centrum Sportu w Opolu [fot.mosir.opole.pl]
Pod okiem byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzego Brzęczka na obiektach Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz w Opolu w najbliższy czwartek (16.09) wystąpi 15 reprezentacji ośrodków szkolno-wychowawczych z całego województwa. Turniej pod nazwą Toga Cup wraz z wieloma partnerami organizuje Opolska Fundacja Działajmy Razem. Spotkanie potrwa od 9:00 do 14:00.
Turniej adresowany jest do dzieci z niepełnosprawnością umysłową, które będą miały okazję wyjść z domów, ze szkół i spotkać się w miłej atmosferze na świeżym powietrzu, zintegrować społecznie i pograć w piłkę. To okazja do stworzenie szans na rozwój sportowych talentów, pokazanie radości z gry i współzawodnictwa. Uczestniczące w turnieju szkoły będą rywalizowały w ramach Mistrzostw Europy. Każda ze szkół będzie reprezentować inny kraj europejski i grupę, w której odbędą się rozgrywki. Następnie będzie półfinał i finał. Spotkanie będzie mieć formę festynu. Między meczami dla dzieci będą zapewnione gry i zabawy, animacje, "dmuchańce". Zapewniony będzie też poczęstunek.

Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja "Ludzki Gest" Jakuba Błaszczykowskiego, Opolski Związek Piłki Nożnej, a także Kapelan Sportu Opolskiego. Na turnieju swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych, a także adwokaci, sędziowie, radcy prawni i prokuratorzy. Wisienką na torcie będzie mecz prawnicy kontra reszta świata.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także

2021-10-21, godz. 15:37, Patronaty - polecamy „Memento Vitae 2021 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 19:00 na antenie Radia Opole! 1 listopada zapraszamy do posłuchania transmisji koncertu „Memento Vitae”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem na cmentarzu Rakowickim w Krakowie w Dzień Wszystkich Świętych. W tym roku wystąpi plejada artystów:… » więcej 2021-10-21, godz. 12:06, Patronaty - polecamy "Pielgrzym" - WBP w Opolu zaprasza na wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na wieczór poświęcony pamięci opolskiego poety, działacza kultury i pracownika urzędu marszałkowskiego, Januszowi Ireneuszowi Wójcikowi. Zmarł on w zeszłym roku - 28 sierpnia, w wieku… » więcej 2021-10-21, godz. 11:03, Patronaty - polecamy Klub Jeździecki "Ostroga" zaprasza na "Halowe Zawody Towarzyskie i Regionalne w skokach przez przeszkody" W najbliższy weekend (23-24.10) na terenie Ludowego Klubu Jeździeckiego 'Ostroga' przy ul. Wrocławskiej 172, odbędą się halowe zawody w skokach przez przeszkody. Jeszcze do dziś (21.10) można zapisywać się do uczestnictwa w wydarzeniu… » więcej 2021-10-21, godz. 09:18, Patronaty - polecamy „Barok po opolsku” – zespół Silver Brass zaprasza na trzeci koncert w ramach wyjątkowej trasy koncertowej Przed nami kolejny miesiąc wypełniony muzyką barokową zagraną w nowatorski sposób. W sierpniu ruszył „Barok po opolsku”, czyli autorska trasa koncertowa zespołu Silver Brass we współpracy z Maciejem Lammem, organistą katedry… » więcej 2021-10-20, godz. 12:17, Patronaty - polecamy Klub karate RONIN Głuchołazy zaprasza na otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym Zawody odbędą się w sobotę (23.10) w hali GOSiR w Głuchołazach, przy ul Skłodowskiej 32. Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 10:00, a swój udział zapowiedziało już 200 zawodników z całego kraju, w wieku od 4 do 60 lat. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »