Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-06, 15:32 Autor: Agnieszka Lubczańska

Ekopiknik "Głos mają ryby" już w niedzielę w Muzeum Wsi Opolskiej

Ekopiknik "Głos mają ryby" już w niedzielę w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. https://pixabay.com/pl]
Ekopiknik "Głos mają ryby" już w niedzielę w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. https://pixabay.com/pl]
Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza w najbliższą niedzielę (12.09) na ekopiknik "Głos mają ryby". Wydarzenie potrwa od godz. 11:00 do 17:00 w bierkowickim skansenie. Wstęp jest wolny!
W programie pokazy kulinarne i degustacja lokalnych potraw, prelekcje i warsztaty ekologiczne, kiermasz produktów ekologicznych, prezentacja rękodzieła, stoiska rzemieślników i twórców ludowych. Nie zabraknie akcentów artystycznych! Szykują się występy zespołów folkowych. Na scenie wystąpią zespoły: Zakuka, Flama, FolkfoR i NIVEL. Z kolej na zakończenie spotkania, o godz. 17:00 będzie okazja obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Sztuczna sieć" w wykonaniu Teatru Ekostudio.

Piknik jest częścią realizowanego przez Muzeum projektu promującego bogatą bioróżnorodność Muzeum Wsi Opolskiej oraz Województwa Opolskiego. W ramach projektu prowadzona jest szeroko zakrojona kampania edukacyjno-informacyjna na temat ochrony bioróżnorodności, ochrony gatunków rodzimych oraz ochrony lokalnych zasobów przyrodniczych. Rekonstruowana jest na terenie Muzeum „zagroda rybacka” wraz z budową dużego akwarium. Organizowane są zajęcia edukacyjne, warsztaty kulinarne oraz konkurs fotograficzny.

Liderem projektu jest Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, a jego partnerami: Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" , Stowarzyszenie Euro-Country oraz Departament Ochrony Środowiska Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Dodajmy, że w ramach w ramach projektu „Głos mają ryby. Ochrona dziedzictwa kulturowego i bioróżnorodności w środowiskach wodnych w Muzeum Wsi Opolskiej i na terenie Śląska Opolskiego” we wrześniu można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach Kulinarnych
.

Bezpłatne warsztaty kulinarne w ramach projektu „Głos mają ryby. Ochrona dziedzictwa kulturowego i bioróżnorodności w środowiskach wodnych w Muzeum Wsi Opolskiej i na terenie Śląska Opolskiego”Warsztaty połączone są z prelekcją dotyczącą lokalnych ryb wykorzystywanych kulinarnie oraz pogłębieniem świadomości słuchaczy w kontekście dóbr natury, ekologicznego, zdrowego jedzenia. Odbywają się w godz. 17:00 - 20:00.

Liczba uczestników ograniczona (grupy maksymalnie 15 osobowe). Wymagane ukończone 16 lat lub opieka osoby dorosłej. Wszelkie potrzebne przybory wraz z fartuchami są zapewnione. Zapisy pod nr tel. 77 457 23 49 oraz pod adresem: tomasz.dziedzic@muzeumwsiopolskiej.pl

Terminy spotkań:
  • poniedziałek 06.09.2021
  • wtorek 07.09.2021
  • środa 08.09.2021
  • poniedziałek 13.09.2021
  • wtorek 14.09.2021
  • poniedziałek 20.09.2021
  • wtorek 21.09.2021
  • środa 22.09.2021
    Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na ekopiknik 'Ryby mają głos' już w niedzielę

Zobacz także

2021-10-06, godz. 15:31, Patronaty - polecamy "Oddaj z kości garść miłości" - tak IX Liceum Ogólnokształcące w Opolu zachęca do oddania szpiku Od trzech lat październik, jest miesiącem świadomości idei dawstwa szpiku. W związku z tym, Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna IX”, postanowiło wśród swoich rówieśników rozpropagować tę szlachetną ideę i tym samym zaprosić… » więcej 2021-10-06, godz. 12:09, Patronaty - polecamy Mietek Jurecki z solową płytą "Telefon zaufania" We wszystkich serwisach streamingowych można już znaleźć pierwszy singiel Mietka Jureckiego pt. 'Nie wszyscy umierają” z jubileuszowego, podwójnego albumu artysty pt. 'Telefon zaufania', nad którym Radio Opole objęło patronat medialny… » więcej 2021-10-06, godz. 11:02, Patronaty - polecamy Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W niedzielę (17.10) w Muzeum Wsi Opolskiej odbędzie się ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - IX Święto Plonów. Targi Miodów. Na miejscu spotkać będzie można wystawców z regionalnymi wyrobami rękodzieła ludowego oraz artystycznego… » więcej 2021-10-05, godz. 17:02, Patronaty - polecamy Wielkie święto fotografii opanuje całe Opole! Opolski Festiwal Fotografii odbędzie się w tym roku pod hasłem 'Obecność'. To będzie rekordowa edycja! W programie aż 20 wystaw fotograficznych i 12 spotkań autorskich. Festiwal będzie trwać też rekordowo długo - ruszy 8 października… » więcej 2021-10-05, godz. 16:05, Patronaty - polecamy Sześć spektakli w cztery dni, a do tego dwa koncerty, czyli IV Opolski Maraton Teatralny Od 14 do 17 października potrwa IV Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie cztery dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a także… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »