Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-07, 18:13 Autor: Paula Hołubowicz

Monika Kuszyńska gwiazdą tegorocznych "XX Ogólnopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych"

XIX Ogólnopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych [fot. Katarzyna Doros]
XIX Ogólnopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych [fot. Katarzyna Doros]
Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem zaprasza na coroczną imprezę skierowaną do osób niepełnosprawnych, która rozpocznie się w czwartek (09.09) przed biblioteką na Placu Wolności w Opolu i potrwa do piątku (10.09). Na te dni zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Impreza ta ma zmobilizować osoby z niepełnosprawnościami do wyjścia z przysłowiowych czterech ścian, zachęcić do wspólnej integracji, spotkania i zabawy.

Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 10:00, a zainauguruje je msza święta w Opolskiej Katedrze. Po mszy marszałek województwa opolskiego i prezydent Miasta Opola wręczą klucz do miasta osobom niepełnosprawnym. Tym samym przez dwa dni miasto będzie należeć do nich.

Podczas XX Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych odbędzie się wystawa prac plastycznych osób niepełnosprawnych, występy zespołów wokalnych i instrumentalnych czy prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, w tym wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym.

Uczestnicy zabawy będą mogli wykonać bezpłatnie pomiary cukru i ciśnienia krwi. Działać będą także Punkty Informacji Publicznej dotyczące niepełnosprawnych, a także zaplanowano Forum Medyczne pt. "Rehabilitacja Pocovidowa".

Nie zabraknie też koncertów - w czwartek wystąpi wcześniej wspomniana Monika Kuszyńska z zespołem oraz Piotr Herdzina. W drugi dzień na scenie pojawi się Jolanta Kremer, operetka gliwicka.

Organizatorami XX Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych jest Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Opolu, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Urząd Miasta Opola. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
XX Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

Zobacz także

2021-10-13, godz. 19:41, Patronaty - polecamy Grażyna Łobaszewska gwiazdą X Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach Promowanie starych, dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków oraz wychodzenie naprzeciw młodym i ambitnym zespołom poszukującym inspiracji w klasycznych brzmieniach bluesa i rocka - to od lat główne cele tego przedsięwzięcia… » więcej 2021-10-11, godz. 15:13, Patronaty - polecamy Dzień otwarty zajezdni MZK Opole już w sobotę! Zwiedzanie zajezdni, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy oraz pierwsze szlify w obsługiwaniu autobusu - przed nami Dzień Otwarty Zajezdni MZK w Opolu. W najbliższą sobotę (16.10) od godz. 12:00 wszyscy opolanie oraz miłośnicy… » więcej 2021-10-11, godz. 14:35, Patronaty - polecamy Tydzień pełen koncertów w opolskiej filharmonii Filharmonia Narodowa, koncert kameralny i powrót 'Koncertów rodzinnych' - w Filharmonii Opolskiej zapowiada się tydzień pełen wydarzeń. » więcej 2021-10-11, godz. 13:26, Patronaty - polecamy Koncert "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" w szkole muzycznej w Opolu 'W hołdzie św. Janowi Pawłowi II' to tytuł koncertu, który odbędzie się w najbliższy piątek (15.10) w Sali Koncertowej im. Stanisława Śmiełowskiego mieszczącej się w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka… » więcej 2021-10-07, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Zbliża się XXV Jubileuszowy Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” – zgłoszenia tylko do 12.10! Gmina Olszanka już po raz 25. zaprasza na wyjątkowy przegląd muzyczny „Tobie Polsko”, który od lat cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »