Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-08-26, 11:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Już wkrótce "Zamczysko". Gwiazdą pierwszego dnia będzie Grażyna Łobaszewska

Grażyna Łobaszewska [fot. Paweł Stauffer]
Grażyna Łobaszewska [fot. Paweł Stauffer]
Koncertem "Tabletki ze słów" w piątek 3 września rozpoczną się XII Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną "Zamczysko". Gwiazdą piątkowego koncertu będzie Grażyna Łobaszewska z zespołem AJagore. Z kolei w sobotę (04.09) fanów poezji śpiewanej z pewnością ucieszy występ zespołu U Studni. To nie wszystko! Szczegóły programu i listę występujących artystów zamieszczamy poniżej. Obszerne relacje z wydarzenia na antenie Radia Opole!
Koncerty na scenie plenerowej parku zamkowego w Dąbrowie koło Opola - zarówno w piątek, jak w sobotę - rozpoczną się o godz. 18:00. W tym roku wystąpi 10 wykonawców. Każdy z dwóch dni, to ponad sześć godzin muzyki na żywo! Wstęp jest wolny!

Pierwszego dnia (03.09) usłyszymy: Agatę Rymarowicz, Sergiusza Stańczuka, Bractwo Wiecznego Natchnienia, Macieja Balcara oraz Grażynę Łobaszewska & AJagore. W sobotę (04.09) na koncercie „Wszystko jest poezja” wystąpią, grający – jak sami ten gatunek określają: happy folk - zespół Jan i Klan, a także Póki Co i Oreada. Gwiazdami wieczoru będą zespół U Studni oraz Carrantuohill. Tradycyjnie nie zabraknie też warsztatów gitarowych, dodatkowo koncerty akustyczne będą odbywać się po 10:00 na "Zielonej scenie" w Parku w Dąbrowie. W piątek o 11:00 zaplanowano tam też prelekcję dotyczącą przyrody Parku Dworskiego, a w sobotę o 12:00 animacje edukacyjne o tematyce ekologicznej.

Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Zamczysko” odbywają się od 2009 roku. Wspólny mianownik prezentowanych na nim wydarzeń to dbałość o poetyckie ujęcie i urokliwa scenografia Zamku w Dąbrowie.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Radio Opole XII Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną "Zamczysko" objęło patronatem medialnym.

Program:

Piątek 3 września
18:00, Koncert "Tabletki ze słów"
  • Agata Rymarowicz
  • Sergiusz Stańczuk
  • Bractwo Wiecznego Natchnienia
  • Maciej Balcar
  • Grażyna Łobaszewska & AJagore
Sobota 4 września
18:00, Koncert "Wszystko jest poezja"
  • Jak i klan
  • Póki Co
  • Oreada
  • U Studni
  • Carrantuohill
Wydarzenia towarzyszące:

"Zielona scena" w Parku w Dąbrowie
3 września
10:00 warsztaty gitarowe, koncerty akustyczne
11:00 prelekcja dotycząca przyrody Parku Dworskiego
4 września
10:00 warsztaty gitarowe, koncerty akustyczne
12:00 warsztaty (animacje) edukacyjne o tematyce ekologicznej
Plakat wydarzenia

Zobacz także

2021-09-29, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” Do 31 października trwa nabór do kolejnej edycji programu „Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni”. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zaprasza szkoły podstawowe do udziału w autorskim projekcie edukacyjnym Państwowego… » więcej 2021-09-29, godz. 19:18, Patronaty - polecamy Program profilaktyczno-edukacyjny „Dziel się Uśmiechem” 18 października 2021 r. Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rusza z IX edycją programu profilaktyczno-edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”, współorganizowaną przez Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland, we współpracy… » więcej 2021-09-29, godz. 16:36, Patronaty - polecamy Zbliża się 77. rocznica przybycia I transportu Powstańców Warszawskich do obozu w Łambinowicach W środę (06.10) przed Pomnikiem Powstańców Warszawskich - Jeńców Stalagu 344 Lamsdorf w Łambinowicach upamiętniona zostanie 77. rocznica przybycia I transportu powstańców do łambinowieckiego obozu. Uroczystości rozpoczną się… » więcej 2021-09-29, godz. 15:50, Patronaty - polecamy "Stop uzależnieniom - czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód!" - przekonuje Młodzieżowe Centrum Kariery w Oleśnie Ochotniczy Hufiec Pracy w Oleśnie w ramach autorskiego programu zaprasza do udziału w akcji pt. „Stop uzależnieniom - czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód”, która odbędzie się w środę (06.10) w Miejskim Domu Kultury w Ole… » więcej 2021-09-29, godz. 12:23, Patronaty - polecamy Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza na konferencję regionalną "Dostępność na serio" To jedna z wielu konferencji jakie zaplanowano w Polsce w ramach akcji REHA FOR THE BLIND IN, których głównym celem jest promowanie polskiego planu nowoczesnej rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących. Tegoroczna edycja powoli… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »