Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-08-18, 12:32 Autor: Agnieszka Lubczańska

IV Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki "Opole 2021"

"III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej" [fot.Marcin Boczek]
"III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej" [fot.Marcin Boczek]
Od 20 do 23 sierpnia potrwa IV Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki "Opole 2021". Weźmie w nim udział 18 podmiotów wykonawczych (soliści, duety, zespoły i chór ) z 10 krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Złożą się na niego w sumie cztery koncerty: dwa w Opolu i po jednym w Nysie i Niemodlinie. Będzie okazja zapoznania się z twórczością artystów polonijnych, którzy – jak pokazały poprzednie edycje festiwalu - prezentują zaskakująco wysoki poziom prezentacji, choć na ogół nie utrzymują się ze śpiewania.

Koncert niedzielny z Filharmonii Opolskiej będziemy transmitowali w Radiu Opole 2 KULTURA od godz. 18:00.
Koncert powitalny już w najbliższy piątek (20.08) na pl. Wolności w Opolu z udziałem gości specjalnych, m.in. zespołu Take Style oraz zespołu 3R12 z Kolonii, laureata festiwalu w 2019 roku, który wykonuje polską muzykę bluesową. W programie także m.in. biesiada integracyjna w staropolskim stylu. Początek o godz. 17:00.

Koncert konkursowy zaplanowano na sobotę (21.08) na fortach Bastionu św. Jadwigi w Nysie. Początek o godz. 17:00. Kto zostanie laureatem konkursowych zmagań dowiemy się podczas niedzielnego koncertu laureatów, który rozpocznie się o godz. 18:00 w Filharmonii Opolskiej. Tylko ten koncert jest biletowany.

Festiwal zakończy w poniedziałek (23.08) w sali widowiskowej ośrodka Kultury w Niemodlinie koncert Polonijna Plejada Gwiazd. Początek o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne: Grand Prix - 6.500 zł, nagroda za najlepszą piosenkę autorską to 3.000 zł. Jury wytypuje także ”Złotą Dziesiątkę” wykonawców, którzy wystąpią podczas niedzielnego koncertu laureatów. Specjalną nagrodę - czterodniową sesję nagraniową w legendarnym Studiu M im. SBB z pobytem i wyżywieniem ufundowała nasza rozgłośnia.

Celem wydarzenia jest popularyzacja polskiej piosenki w szeroko rozumianych kręgach polonijnych, a także kreowanie żywych, serdecznych więzi Polonii z Ojczyzną. Chodzi także o skupienie polonijnych twórców muzycznych właśnie wokół Opola – stolicy polskiej piosenki. Organizatorką i pomysłodawczynią festiwalu jest Halina Nabrdalik, dziennikarka Radia Opole.

Głównym organizatorem festiwalu jest Opolski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Radio Opole – jak co roku – jest współorganizatorem przedsięwzięciu.

Warunkiem uczestnictwa było przesłanie do 30 lipca karty zgłoszeniowej z propozycją zaprezentowania trzech piosenek o charakterze rozrywkowym, patriotycznym lub ludowym. Jedna z nich mogła być własnego autorstwa. W tym roku szczególnej uwadze uczestników polecany był repertuar patriotyczny z czasów legionowych oraz III Powstania Śląskiego oraz piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin
Plakat koncertu 'Polonijna Plejada Gwiazd'
Plakat
Zobacz także

2021-09-28, godz. 19:12, Patronaty - polecamy Mecz mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet Polska-Litwa Ruszyła sprzedaż biletów na kwalifikacyjny mecz mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet Polska-Litwa. Kobieca reprezentacja Polski piłkarek ręcznych meczem z Litwą zainauguruje występy w kwalifikacjach EHF EURO 2022. Mecz odbędzie… » więcej 2021-09-28, godz. 15:29, Patronaty - polecamy XXX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek od soboty do piątku To największy, najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce festiwal ukazujący aktualne oblicze polskiego teatru lalek. W tym roku odbędzie się jego jubileuszowa, 30. edycja. Program jest niezwykle bogaty - obejmuje 50 wydarzeń, stąd… » więcej 2021-09-28, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Konkurs „Czas na rybę” wraz z towarzyszącymi atrakcjami na Zamku Niemodlin już w weekend! Już w najbliższy weekend (2-3.10) Zamek Niemodlin będzie gościć miłośników karpia, zdrowego i smacznego jedzenia, gotowania, konkursów kulinarnych, a także zabytków i spacerów. Wszyscy sympatycy okolicy i Rybackiej Lokalnej Grupy… » więcej 2021-09-28, godz. 12:42, Patronaty - polecamy 19. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy - zobacz, co w programie! Najciekawsze polskie filmy ostatnich miesięcy stworzone przez uznanych już filmowców, etiudy być może przyszłych mistrzów polskiego kina oraz bloki tematyczne przybliżające widzom kino skandynawskie i temat miłości widzianej okiem… » więcej 2021-09-28, godz. 11:55, Patronaty - polecamy „Duchowa droga bł. Stefana Wyszyńskiego” - Prudnik zaprasza na konferencję popularnonaukową poświęconą błogosławionemu kardynałowi Wyszyńskiemu Konferencja „Duchowa droga bł. Stefana Wyszyńskiego” to kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Wyszyński. Błogosławiony”, które miasto Prudnik zaplanowało na 6 października (środa) na godz. 12:00. Wydarzenie odbędzie się w formie… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »