Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-08-02, 15:05 Autor: Justyna Krzyżanowska

Trwa XII edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2021!

Trwa XII edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2021! [fot. AFRO]
Trwa XII edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2021! [fot. AFRO]
Polska Organizacja Turystyczna już po raz XVIII organizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT. Jego etapem regionalnym jest właśnie konkurs organizowany przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną.
Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest wyłonienie oraz popularyzacja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych. W ramach konkursu przyjmowane są zgłoszenia dotyczące produktu turystycznego, zgodne z przyjętą przez organizatora definicją pojęcia „produktu turystycznego” w pięciu kategoriach:
  • Produkt turystyczny – Wydarzenie cykliczne – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.

  • Produkt turystyczny – Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna – składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.

  • Produkt turystyczny – Obiekt – charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mający z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy

  • Produkt turystyczny – Szlak – składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.

  • Produkt turystyczny – Miejsce – Obszar – wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.

Etap I – regionalny:
  • Termin przyjmowania zgłoszeń do OROT-u drogą on-line: 01.07-31.08.2021 r.

Etap II – ogólnopolski:
  • Okres trwania etapu ogólnopolskiego: 01-22.10.2021 r.

Dodajmy, że wyłonionym w konkursie produktom turystycznym zostaną przyznane POT w czterech rodzajach: Certyfikat POT, Złoty Certyfikat POT, Certyfikat Internautów oraz Certyfikat Specjalny.

Ceremonia wręczenia Certyfikatów odbędzie się w listopadzie lub grudniu 2021 r. – stacjonarnie lub w trybie online, w zależności od bieżącej sytuacji pandemicznej.

Głównym organizatorem Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jest Polska Organizacja Turystyczna. Rolę partnera strategicznego pełni Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie organizatora.

Instrukcja dla instytucji zgłaszających produkty turystyczne znajduje się na stronie głównego organizatora konkursu.

Dodajmy, że Radio Opole objęło etap regionalny Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2021 patronatem medialnym.

Trwa XII edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2021! [materiały organizatora]

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Festyn charytatywny w Gąsiorowicach już w tę sobotę. Przyjdź i pomóż chorej Oliwce Występy artystyczne, malowanie twarzy, tatuaże oraz pyszne regionalne jedzenie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców wsi Gąsiorowice. W najbliższą sobotę (25.09) na boisku przy szkole podstawowej rozpocznie… » więcej 2021-09-23, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców! TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami… » więcej 2021-09-22, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27, Patronaty - polecamy Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki. » więcej 2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »