Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-07-15, 14:10 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Przebudzenie" na Wyspie Bolko w Opolu

Wyspa Bolko [fot.Krystyna Słodczyk]
Wyspa Bolko [fot.Krystyna Słodczyk]
Bieg na orientację po Wyspie Bolko w Opolu - to jedna z atrakcji przedsięwzięcia, które zostało nazwane "Przebudzenie”, bo ma na celu aktywizację Opolan i przebudzenie ich po "pandemicznym letargu". Inicjatorem akcji jest Krzysztof Danków ze stowarzyszenia "Masz jaja, idź na badania”. Wydarzeniu będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Wszystko rozpocznie się w niedzielę (18.07) przed godz. 10:00 na polance obok głównego wejścia do zoo.
Przed uczestnikami rodzaj zabawy terenowej polegającej na szukaniu z mapą punktów porozstawianych na Wyspie Bolko. Każdy zawodnik będzie musiał w ciągu godziny zdobyć jak najwięcej punktów. Przygotowano kilka poziomów trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można wybrać kategorię: sportową, rodzinną i drużynową, nordic walking, w aktywnościach będą mogły też wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami i na wózkach specjalistycznych.

W trakcie całej imprezy na uczestników czekać będą liczne atrakcje m.in.: porady fizjoterapeutów i podologów, pomiary masy ciała i porady dietetyków, masaże, animacje dla dzieci, miasteczko lekkoatletyczne oraz maraton zumby. Będzie też dobrowolna możliwość wzięcia udziału w zbiórce na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu.

"To będzie piękny dzień. Czekamy na Ciebie" - tak to wydarzenie rekomendują organizatorzy. O szczegółach w audycji Dobry Moment Wiesław Kolbusz rozmawiał z organizatorem - Krzysztofem Dankowem (15.07.2021) - rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.
Plakat wydarzenia
Z Krzysztofem Dankowem rozmawia Wiesław Kolbusz (15.07.2021)

Zobacz także

2021-09-15, godz. 12:59, Patronaty - polecamy XI Kongres Polska Wielki Projekt Debata nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach - to idea Kongresu Polska Wielki Projekt - największego w kraju spotkania konserwatywnych środowisk eksperckich, opiniotwórczych… » więcej 2021-09-15, godz. 11:13, Patronaty - polecamy VI Festiwal Mikołaja z Koźla od piątku do niedzieli Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie cenny rękopis, w którym pomiędzy modlitwami oraz przemyśleniami natury… » więcej 2021-09-14, godz. 13:41, Patronaty - polecamy „Sąsiedzi. Od narodzin aż po śmierć” – wystawa czasowa fotografii Franciszka Lepicha z Oleszki w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu Wystawę archiwalnych fotografii - portretów mieszkańców Oleszki, Jasiony i Żyrowej, wsi położonych w powiecie krapkowickim, w pobliżu Góry św. Anny, na Śląsku Opolskim, wykonanych przez fotografa amatora, stolarza i kołodzieja… » więcej 2021-09-14, godz. 12:25, Patronaty - polecamy II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021 To wyjątkowy konkurs muzyczny, bo biorą w nim udział wokaliści/wokalistki niewidome i słabo widzące z całego kraju. Koncert finałowy przeglądu odbędzie się w najbliższy wtorek (21.09) w Filharmonii Opolskiej. Początek o godz… » więcej 2021-09-14, godz. 10:48, Patronaty - polecamy Fani fantastyki spotkają się w Opolu – Opolcon 2021 już w weekend! „Rozpalamy płomień wyobraźni” - pod takim hasłem odbędzie ósma edycja Konwentu Fanów Fantastyki Opolcon. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych światem Fantasy bez względu na wiek. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »