Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-07-19, 13:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nowa płyta Ponad Chmurami, a zespół w koncertowej trasie

Okładka płytu zespołu Ponad Chmurami [materiały artystów]
Okładka płytu zespołu Ponad Chmurami [materiały artystów]
Ich koncert w Studiu M im. SBB odbył się w listopadzie 2019 roku, teraz trwa ich trasa promująca najnowszą płytę „Czas nic nie zmienił” wydaną pod patronatem Radia Opole. Zespół Ponad Chmurami w Studiu M tym razem nie zagra, ale przy okazji wakacyjnych wojaży, można wybrać się na któryś z ich koncertów, a będzie ich do końca września jeszcze dziesięć.
Zawsze była im bliska spokojna, refleksyjna muzyka z tzw. krainy łagodności. Zespół tworzą Katarzyna i Nikodem Jacukowie. Spotkali się w 2012 roku i zamarzyli, by wspólnie zaprezentować własne pomysły na twórczość znanych w muzycznym świecie postaci. Zainspirowała ich twórczość Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Starego Dobrego Małżeństwa, czy zespołu Pod Budą. Marzenia się spełniły. Ponad Chmurami wciąż przemierza koncertowe szlaki, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie w całej Polsce.

Na najnowszej płycie, której premiera miała miejsce w czerwcu 2021, znalazły się utwory do tekstów czterech poetek: Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan oraz Hanny Woś-Dewińskiej. Choć powstanie wierszy dzieli od siebie ponad 130 lat, okazuje się, że ich treść… czas nic nie zmienił. Stąd też taki tytuł nosi płyta. Jej wydawcą jest DALMAFON.

Usłyszymy delikatne, akustyczne dźwięki, a - jak zapewniają artyści - moc śpiewanych tekstów przeniesie każdego, choć na chwilę, wysoko ponad chmury… Nie bez powodu tak się przecież zespół nazwał – Ponad Chmurami.

Płyta jest do nabycia m.in. na stronie zespołu tu: www.sklep.ponadchmurami.pl.

Trasa koncertowa Ponad Chmurami:

24.07 - Koncert na Dniach Janikowa
25.07 - Koncert w Dąbrowie
29.07 - Koncert w Dusznikach-Zdroju
31.07 - Koncert w Długopole-Zdrój
06.08 - Koncert w Mławie
14.08 - Koncert w Długopole-Zdrój
22.08 – Koncert w Polanicy-Zdrój
26.08 - Koncert w Dusznikach-Zdroju
19.09 - Koncert w Poznaniu
26.09 – Koncert w Łodzi
Ponad Chmurami - Własny świat
Ponad Chmurami - Czym jesteś
Ponad Chmurami - Jesteś
Ponad Chmurami - Mogę
Ponad Chmurami - Poduszka z chmielu

Zobacz także

2021-09-20, godz. 19:43, Patronaty - polecamy Praca badawczo-terenowa Magdaleny Poprawki Magdalena Poprawka z grupy Opolskie Dziouchy odwiedza twórców ludowych na Opolszczyźnie i zbiera informacje dotyczące wzoru opolskiego. Jest laureatką stypendium Marszałkowskie Talenty. Przedsięwzięcie jest bardzo czasochłonne, bo… » więcej 2021-09-20, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Jubileusz 70-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji miały miejsce wykłady otwarte, wydany został pamiątkowy stempel i okolicznościowa pocztówka, uruchomiono także specjalną podstronę… » więcej 2021-09-20, godz. 14:13, Patronaty - polecamy III Opolski Kongres Młodzieży startuje już w piątek 'Nie jesteś sam!' - to hasło przewodnie III Opolskiego Kongresu Młodzieży, którego w tym roku tematem przewodnim będzie zdrowie psychiczne młodych osób oraz motywacja do podejmowania aktywności. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-09-20, godz. 12:04, Patronaty - polecamy 5. Festiwal Kultur i Języków Świata - zobacz, co w programie! Cztery spotkania autorskie w Ogrodzie WBP, do tego spotkania on-line z gośćmi z zagranicy (wszystkie będą do obejrzenia na Facebooku biblioteki) i wreszcie projekcje filmowe, czy Europejski Dzień Języków w Bibliotece Austriackiej -… » więcej 2021-09-17, godz. 12:05, Patronaty - polecamy Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza na Dzień Weterana w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza wszystkich mieszkańców Opola na uroczystości z okazji 20-lecia działania SKMP ONZ, obchody z okazji 'Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa' oraz 'Międzynarodowego Dnia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »