Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-30, 11:55 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Polonia to my" - koncerty w Otmuchowie i Gogolinie

Halina Nabrdalik. III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej [fot.Maciej Wajler]
Halina Nabrdalik. III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej [fot.Maciej Wajler]
"III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej" [fot.Marcin Boczek]
"III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej" [fot.Marcin Boczek]
W sobotę (03.07) w Otmuchowie, a w niedzielę (04.07) w Gogolinie odbędzie się koncertowe wydarzenie pod nazwą "Polonia to My". Wystąpią laureaci nagrody Grand Prix III Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej "Opole 2019" - zespół 3R12, a także goszczący na tym festiwalu artyści z Francji, Niemiec i Białorusi.
Sobotni koncert w Otmuchowie odbędzie się na otmuchowskim Rynku. Koncert w Gogolinie będzie miał miejsce w tamtejszym domu kultury. Oba rozpoczną się o godz. 17:00. Na scanie zobaczymy, oprócz laureatów nagrody głównej III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki, także: Elżbietę Krawczyk z Paryża, Lidię Marię Kruger z Essen i Bożenę Worono z białoruskiego miasta Lida. Miał też pojawić się zespół "Krakowiaczek" z Ukrainy, ale okazało się, że nie dojadą.

Koncerty poprowadzi dziennikarka radiowa - Halina Nabrdalik, autorka audycji "Polonijne Radio Opole", "Mój opolski dom" i cyklu "Spod znaku Rodła". Dziennikarka jest pomysłodawczynią i organizatorką Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki, którego głównym celem jest popularyzacja polskiej piosenki w szeroko rozumianych kręgach polonijnych, a także kreowanie żywych, serdecznych więzi Polonii z Ojczyzną. Chodziło także o skupienie polonijnych twórców muzycznych właśnie wokół Opola – stolicy polskiej piosenki.

IV Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się od 20 do 23 sierpnia. Koncert konkursowy zaplanowano w nyskim Bastionie św. Jadwigi. Niedzielny koncert laureatów odbędzie się w Filharmonii Opolskiej. Festiwal zakończy w Niemodlinie Polonijna Plejada Gwiazd.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Sponsorami gminy Gogolin i Otmuchów. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
'Polonia to my' - koncerty w Otmuchowie i Gogolinie

Zobacz także

2021-09-01, godz. 14:10, Patronaty - polecamy O obszarach wiejskich w oparciu o nowoczesne technologie na konferencji w Jemielnicy „SMART działania” mieszkańców obszarów wiejskich oraz wpływ nowoczesnych technologii na rozwój regionu - to tematy, które podejmą uczestnicy konferencji, która 9 września odbędzie się w Jemielnicy. » więcej 2021-09-01, godz. 12:25, Patronaty - polecamy Koncert z okazji beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego już w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu od rana! Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego już 12 września. Prudnik, jako miejsce niezwykle istotne w biografii Prymasa Tysiąclecia, przygotowuje wydarzenia kulturalne, które pozwolą mieszkańcom ziemi prudnickiej przeżyć ten historyczny… » więcej 2021-09-01, godz. 10:35, Patronaty - polecamy Jubileuszowy rok szkoły muzycznej w Opolu Państwowa Szkoła Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia. Zainauguruje go dziś (01.09) w samo południe uroczysty koncert. » więcej 2021-08-30, godz. 18:43, Patronaty - polecamy Gratka dla fanów kolarstwa górskiego już w weekend w Głuchołazach Prawdziwa fiesta kolarstwa górskiego szykuje się w pierwszy weekend września w sercu Gór Opawskich. W sobotę (04.09)) rozegrany zostanie wyścig CykloOpawy XC-MTB (Finał Pucharu Polski XCO), a w niedzielę (05.09) kolarze wystartują… » więcej 2021-08-30, godz. 16:41, Patronaty - polecamy "Moralność pani Dulskiej" lekturą X Narodowego Czytania Już w najbliższą sobotę (04.09) 'Moralność pani Dulskiej' Gabrieli Zapolskiej będzie czytana w ramach jubileuszowej, dziesiątej już odsłony akcji Narodowego Czytania. To ogólnopolskie wydarzenie tradycyjnie odbędzie się także… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »