Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-24, 10:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zespół Solidaris Brass z koncertem w kościele Piotra i Pawła w Opolu

Zespół Solidaris Brass z koncertem w kościele Piotra i Pawła w Opolu
Zespół Solidaris Brass z koncertem w kościele Piotra i Pawła w Opolu
Wybitne dzieła największych kompozytorów przełomu wieków, a także współczesnych zostaną zagrane w najbliższą niedzielę (27.06) w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu w ramach koncertu pod nawą „Gala Odpustowa”. Początek o godz. 19:30. Wstęp wolny.
Wystąpi zespół Solidaris Brass. Muzycy zaprezentują zarówno oryginalne dzieła oraz współcześnie stworzone transkrypcje i parafrazy wykraczające poza ramy muzyki sakralnej. Postarają się pokazać piękno radosnej muzyki kościelnej w różnych kolorach i odcieniach.

Kościół mieści się przy Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy pl. Mickiewicza 1 w Opolu. Wybudowano go w latach 1923-1925, według projektu architekta opolskiego Artura Recka. Proboszczem parafii jest ks. Rudolf Józef Świerc.

Radio Opole koncert pod nazwą "Gala Odpustowa" objęło patronatem medialnym.Plakat koncertu 'Gala Odpustowa'Zobacz także

2021-08-30, godz. 16:41, Patronaty - polecamy "Moralność pani Dulskiej" lekturą X Narodowego Czytania Już w najbliższą sobotę (04.09) 'Moralność pani Dulskiej' Gabrieli Zapolskiej będzie czytana w ramach jubileuszowej, dziesiątej już odsłony akcji Narodowego Czytania. To ogólnopolskie wydarzenie tradycyjnie odbędzie się także… » więcej 2021-08-30, godz. 14:47, Patronaty - polecamy Konkurs „Z Opolskim ARiMR do jednej bramki gramy! Nagrody zdobywamy!” To konkurs skierowany do piłkarskich klubów sportowych zlokalizowanych na terenach wiejskich województwa opolskiego. Polega na nakręceniu krótkiego filmu. Termin nadsyłania zgłoszeń rozpoczyna się 31 sierpnia, a kończy 24 wrześ… » więcej 2021-08-30, godz. 14:21, Patronaty - polecamy Rowerowa „Sztafeta Pokoju” w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej Wydarzenie ma na celu upamiętnienie bohaterów, którzy walczyli we wrześniu 1939 roku i uczczenie lokalnych miejsc pamięci, które są szczególnie ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości. Mowa o Rowerowej „Sztafecie Pokoju”… » więcej 2021-08-27, godz. 18:31, Patronaty - polecamy Wojewódzki Dzień Działkowca w Opolu Polski Związek Działkowców Okręg Opolski zaprasza na świętowanie Wojewódzkiego Dnia Działkowca w Opolu. Działkowe dożynki odbędą się w sobotę 4 września przy ul. Częstochowskiej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego 'Kopciuszek'… » więcej 2021-08-27, godz. 16:56, Patronaty - polecamy "Czego nie zrobili barbarzyńcy" - nowa wystawa w GSW! Główne sale Galerii Sztuki Współczesnej już wkrótce staną się miejscem ekspozycji wystawy Mateusza Choróbskiego pt. „Czego nie zrobili barbarzyńcy”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 18:00. Kuratorem ekspozycji… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »