Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-24, 09:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jarmark Niezwykłości już w sobotę na Wyspie Bolko

Jarmark Niezwykłości 2018 [foto. Martyna Purzycka]
Jarmark Niezwykłości 2018 [foto. Martyna Purzycka]
Jarmark Niezwykłości to wydarzenie, które od lat organizuje Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Opolu. Nie inaczej będzie w tym roku. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę (26.06) na Wyspie Bolko w Opolu. Oficjalne otwarcie o godz. 11:00.

To międzypokoleniowe spotkanie ma na celu zachęcić do aktywnej rekreacji w otoczeniu Wyspy Bolko. Główną atrakcją będzie – jak zwykle - "Marsz po zdrowie" z kijkami nordic walking. Trasa to ok. 5 km. Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe puchary, natomiast każdy z uczestników zostanie udekorowany medalem okolicznościowym. Organizatorzy zapewniają dodatkowo darmowy poczęstunek oraz nieodpłatne skorzystanie z pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego.

W programie także pokaz pierwszej pomocy na fantomach, występy zespołów tanecznych z DDP w Opolu, a także występy zespołów, m.in. Holnioków z Białego Dunajca i Frank Orkiestry. Dla najmłodszych uczestników będą czekały atrakcje, m.in. dmuchany plac zabaw. Zakończenie jarmarku przewidziano ok. 16:30.

Jarmark Niezwykłości 2021 został sfinansowany przez samorząd województwa opolskiego ze środków PFRO. Wydarzenie odbywa się pod patronatem marszałka województwa opolskiego i prezydenta Miasta Opola. Radio Opole patronuje medialnie wydarzeniu. Plakat Jarmarku Niezwykłości - 2021

Zobacz także

2021-08-30, godz. 16:41, Patronaty - polecamy "Moralność pani Dulskiej" lekturą X Narodowego Czytania Już w najbliższą sobotę (04.09) 'Moralność pani Dulskiej' Gabrieli Zapolskiej będzie czytana w ramach jubileuszowej, dziesiątej już odsłony akcji Narodowego Czytania. To ogólnopolskie wydarzenie tradycyjnie odbędzie się także… » więcej 2021-08-30, godz. 14:47, Patronaty - polecamy Konkurs „Z Opolskim ARiMR do jednej bramki gramy! Nagrody zdobywamy!” To konkurs skierowany do piłkarskich klubów sportowych zlokalizowanych na terenach wiejskich województwa opolskiego. Polega na nakręceniu krótkiego filmu. Termin nadsyłania zgłoszeń rozpoczyna się 31 sierpnia, a kończy 24 wrześ… » więcej 2021-08-30, godz. 14:21, Patronaty - polecamy Rowerowa „Sztafeta Pokoju” w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej Wydarzenie ma na celu upamiętnienie bohaterów, którzy walczyli we wrześniu 1939 roku i uczczenie lokalnych miejsc pamięci, które są szczególnie ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości. Mowa o Rowerowej „Sztafecie Pokoju”… » więcej 2021-08-27, godz. 18:31, Patronaty - polecamy Wojewódzki Dzień Działkowca w Opolu Polski Związek Działkowców Okręg Opolski zaprasza na świętowanie Wojewódzkiego Dnia Działkowca w Opolu. Działkowe dożynki odbędą się w sobotę 4 września przy ul. Częstochowskiej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego 'Kopciuszek'… » więcej 2021-08-27, godz. 16:56, Patronaty - polecamy "Czego nie zrobili barbarzyńcy" - nowa wystawa w GSW! Główne sale Galerii Sztuki Współczesnej już wkrótce staną się miejscem ekspozycji wystawy Mateusza Choróbskiego pt. „Czego nie zrobili barbarzyńcy”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 18:00. Kuratorem ekspozycji… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »