Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-09, 12:41 Autor: Paula Hołubowicz [materiały organizatora]

"Taniec, który koi lęki" - Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza na "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret

Teatr Kochanowskiego zaprasza na premiera "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret [materiały organizatora]
Teatr Kochanowskiego zaprasza na premiera "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret [materiały organizatora]
Teatr Kochanowskiego zaprasza na premiera "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret [materiały organizatora]
Teatr Kochanowskiego zaprasza na premiera "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret [materiały organizatora]
W piątek (18.06) o godz. 19:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędzie się kolejna z zapowiadanych premier. Tym razem na deskach teatru wystawiona zostanie sztuka "Dance Makabre". Będzie to przedstawienie realizowane w ramach projektu Triennale na Modelatorni, gdzie poprzez nieoczywiste połączenie teatru, performansu i tańca autorka pragnie uporać się z doświadczeniem pandemii koronawirusa.
Kiedy w 1353 roku epidemia dżumy zwana „Czarną Śmiercią” wygasała w Europie, mieszkańcy Starego Kontynentu stanęli w obliczu niewyobrażalnych strat. Liczba ludności zmniejszyła się o prawie czterdzieści procent, a międzyludzkie relacje zostały naznaczone nieufnością i podejrzeniami. Z pomocą przyszedł taniec, którego wspólnotowy charakter pozwolił na przywrócenie współczucia, wzajemnego zaufania, a także ponownego poczucia własnego ciała i ciał Innych. W 2020 roku nieporównywalnie mniejsza pandemia zatrzymała cały świat. Kolejne fale zachorowań, kolejne lockdowny i strach przed nieznanym wpłynęły na międzyludzkie relacje, burząc nasze przyzwyczajenia.

W swojej najnowszej pracy choreograficznej Renata Piotrowska-Auffret bada ruchowy i społeczny wymiar Danse Macabre, skupiając uwagę na potencjale wspólnotowym i cielesnym nieprzerwanego, oczyszczającego tańca. Tańca, który koi lęki, daje możliwość odkrywania radości, dystansu i grupowej siły.

Spektakl – jak pisze reżyserka – „wyjdzie poza samo doświadczenie społeczne koronawirusa, przyglądając się ludziom i ich historiom przez pryzmat nowego, zmienionego, niezbędnego bycia razem. Fizycznie, mentalnie, społecznie i politycznie”.

Bilety na spektakl są dostępne na stronie Teatru Kochanowskiego oraz w kasie biletowej, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00, w soboty i niedziele na dwie godziny przed spektaklem.

Zobacz także

2021-09-15, godz. 17:28, Patronaty - polecamy Herbert „W sieci” i konkurs recytatorski, czyli wrześniowa odsłona XXII Herbertiady Sierpniowa odsłona 22. Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” za nami. Zapraszamy widzów na jej drugą wrześniową część. » więcej 2021-09-15, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Zespół Afar zaprasza na koncert muzyki psalmowej. Są jeszcze bezpłatne wejściówki! Na koncert muzyki psalmowej w najbliższą sobotę (18.09) zaprasza zespół Afar. Wydarzenie odbędzie się w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu przy ul. Drzymały 1. Rozpocznie się o godz. 20:00. » więcej 2021-09-15, godz. 16:33, Patronaty - polecamy 15 reprezentacji zmierzy się w turnieju Toga Cup Pod okiem byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzego Brzęczka na obiektach Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz w Opolu w najbliższy czwartek (16.09) wystąpi 15 reprezentacji ośrodków szkolno-wychowawczych… » więcej 2021-09-15, godz. 12:59, Patronaty - polecamy XI Kongres Polska Wielki Projekt Debata nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach - to idea Kongresu Polska Wielki Projekt - największego w kraju spotkania konserwatywnych środowisk eksperckich, opiniotwórczych… » więcej 2021-09-15, godz. 11:13, Patronaty - polecamy VI Festiwal Mikołaja z Koźla od piątku do niedzieli Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie cenny rękopis, w którym pomiędzy modlitwami oraz przemyśleniami natury… » więcej
274275276277278279280
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »