Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-07, 15:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

5. Festiwal Książki w Opolu od piątku do niedzieli. Zobacz program!

Festiwal Książki już od piątku (11.06.2021) w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Festiwal Książki już od piątku (11.06.2021) w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Plac Wolności w Opolu zamieni się już wkrótce w tętniące życiem miasteczko literackie. Wszystko za sprawą 5. Festiwalu Książki Opole 2021. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (11.06) i potrwa do niedzieli (13.06). Każdy powinien znaleźć tu coś ciekawego dla siebie. Radio Opole jest w tym roku partnerem wydarzenia.
Plenerowe studio Radia Opole będzie na miejscu w piątek (11.06) już od godz. 9:00. Tego dnia przywitają Państwa również autorzy stałych piątkowych cykli pasma Dobry Moment: Żaneta Plotnik, Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Piątkowa audycja Trendy i owędy także z literackiego miasteczka w centrum Opola! Goście festiwalu będą też w sobotę po 12:00 w audycji Ze zdrowiem Ci do twarzy!

Na plenerze wydawniczym swoją ofertę zaprezentuje około 60 wystawców z całej Polski. Nie zabraknie nowości i premier książkowych.

Zobacz pełną listę wystawców

W programie tradycyjnie także mnóstwo spotkań autorskich. Plenerowa scena festiwalu będzie gościć m.in.: Katarzynę Nosowską, Wojciecha Jagielskiego, Vincentego Sewrskiego, Remigiusza Mróza, Marka Niedźwiedzkiego, Joannę Bator, Andrzeja Stasiuka, Jakuba Żulczyka i wielu, wielu innych. Nie zabraknie także ciekawych spotkań dla dzieci i młodzieży, a wśród nich pojawi się okazja, aby uchylić drzwi do świata bohaterki serii książek - Kici Koci. Szczegółowy harmonogram spotkań można znaleźć w załączniku poniżej.

Zobacz listę autorów, z którymi będzie można się spotkać

Ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się w tym roku wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty, ale w programie jest koncert - w sobotę będzie okazja posłuchania recitalu grupy Zakuka z doskonale znaną słuchaczom Radia Opole wokalistką - Żanetą Plotnik. Początek o godz. 19:00.

Festiwal od 2016 roku udowadnia, że warto czytać, pisać i tworzyć. Doczekał się już piątej jubileuszowej edycji. W zeszłym roku nie odbył się ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyło się blisko 200 spotkań autorskich i zaprezentowano ofertę ponad 300 wydawnictw.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Partnerem wydarzenia jest także Radio Opole.
Program 5. Festiwalu Książki Opole 2021

Zobacz także

2021-07-05, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Najbardziej znane kompozycje mistrza muzyki filmowej Ennio Morricone zabrzmią w opolskim amfiteatrze! Muzyka Ennio Morricone przez lata zyskiwała popularność i rzesze wiernych fanów. Artysta współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma czy Sergio Leone. W swoim… » więcej 2021-07-01, godz. 15:23, Patronaty - polecamy Opolanie pomagają razem z Centrum Handlowym Turawa Park Dziewiąta edycja Charytatywnego Rajdu Rowerowego organizowanego cyklicznie przez Centrum Handlowe Turawa Park zakończyła się sukcesem. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 800 rowerzystów. Zgromadzone podczas imprezy środki organizator… » więcej 2021-06-30, godz. 11:55, Patronaty - polecamy "Polonia to my" - koncerty w Otmuchowie i Gogolinie W sobotę (03.07) w Otmuchowie, a w niedzielę (04.07) w Gogolinie odbędzie się koncertowe wydarzenie pod nazwą 'Polonia to My'. Wystąpią laureaci nagrody Grand Prix III Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej 'Opole 2019' - zespół… » więcej 2021-06-29, godz. 16:53, Patronaty - polecamy Wystawa „Z wizytą u Bojków” Z okazji 20-lecia podpisania umowy o współpracy międzyregionalnej pomiędzy Województwem Opolskim a Obwodem Iwano-Frankiwskim, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza do obejrzenia wystawy „Z wizytą u Bojków”. Otwarciu… » więcej 2021-06-29, godz. 15:15, Patronaty - polecamy Opolskie Lato Filmowe zawita do Opola i Kluczborka Dwa seanse filmowe pod chmurką szykowane są w Kluczborku i Opolu w ramach Opolskiego Lata Filmowego. 'Pewnego razu... w Hollywood' to film, którego pokaz odbędzie się w najbliższą niedzielę (04.07) na Rynku w Kluczborku. Z kolei w… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »