Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-07, 15:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

5. Festiwal Książki w Opolu od piątku do niedzieli. Zobacz program!

Festiwal Książki już od piątku (11.06.2021) w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Festiwal Książki już od piątku (11.06.2021) w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Plac Wolności w Opolu zamieni się już wkrótce w tętniące życiem miasteczko literackie. Wszystko za sprawą 5. Festiwalu Książki Opole 2021. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (11.06) i potrwa do niedzieli (13.06). Każdy powinien znaleźć tu coś ciekawego dla siebie. Radio Opole jest w tym roku partnerem wydarzenia.
Plenerowe studio Radia Opole będzie na miejscu w piątek (11.06) już od godz. 9:00. Tego dnia przywitają Państwa również autorzy stałych piątkowych cykli pasma Dobry Moment: Żaneta Plotnik, Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Piątkowa audycja Trendy i owędy także z literackiego miasteczka w centrum Opola! Goście festiwalu będą też w sobotę po 12:00 w audycji Ze zdrowiem Ci do twarzy!

Na plenerze wydawniczym swoją ofertę zaprezentuje około 60 wystawców z całej Polski. Nie zabraknie nowości i premier książkowych.

Zobacz pełną listę wystawców

W programie tradycyjnie także mnóstwo spotkań autorskich. Plenerowa scena festiwalu będzie gościć m.in.: Katarzynę Nosowską, Wojciecha Jagielskiego, Vincentego Sewrskiego, Remigiusza Mróza, Marka Niedźwiedzkiego, Joannę Bator, Andrzeja Stasiuka, Jakuba Żulczyka i wielu, wielu innych. Nie zabraknie także ciekawych spotkań dla dzieci i młodzieży, a wśród nich pojawi się okazja, aby uchylić drzwi do świata bohaterki serii książek - Kici Koci. Szczegółowy harmonogram spotkań można znaleźć w załączniku poniżej.

Zobacz listę autorów, z którymi będzie można się spotkać

Ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się w tym roku wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty, ale w programie jest koncert - w sobotę będzie okazja posłuchania recitalu grupy Zakuka z doskonale znaną słuchaczom Radia Opole wokalistką - Żanetą Plotnik. Początek o godz. 19:00.

Festiwal od 2016 roku udowadnia, że warto czytać, pisać i tworzyć. Doczekał się już piątej jubileuszowej edycji. W zeszłym roku nie odbył się ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyło się blisko 200 spotkań autorskich i zaprezentowano ofertę ponad 300 wydawnictw.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Partnerem wydarzenia jest także Radio Opole.
Program 5. Festiwalu Książki Opole 2021

Zobacz także

2021-07-06, godz. 15:21, Patronaty - polecamy Jesteś matką niepełnosprawnego dziecka? To propozycja dla Ciebie! „Napisz niesamowitą bajkę dla swojego dziecka. Znajdź chwilę dla siebie, oderwij się od codzienności i przenieś w krainę baśni, gdzie wszystko jest możliwe ” - zachęcają do udziału w przedsięwzięciu pod nazwą „Siła kobiet… » więcej 2021-07-06, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wakacyjne zajęcia „Spacer z piosenką” i „Kronika Amfiteatru Tysiąclecia” - to zajęcia, na które podczas wakacji zaprasza Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Propozycje adresowane są do grup zorganizowanych i wymagają wcześniejszej rezerwacji. Szczegóły… » więcej 2021-07-06, godz. 12:50, Patronaty - polecamy Spotkanie z Andrzejem Hamadą już w czwartek Na Rynku w Opolu otwarto wystawę rysunków Andrzeja Hamady, nestora opolskich architektów i znawcy historii Opola, który zabytki stolicy województwa rysował przez lata. Spotkanie z twórcą odbędzie się w najbliższy czwartek (08.07)… » więcej 2021-07-06, godz. 11:34, Patronaty - polecamy III Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu Konkurs na interpretację piosenek Przemysława Gintrowskiego, spektakle muzyczne, wspólne śpiewanie i quiz z udziałem publiczności - to wszystko szykuje się już w najbliższy weekend (9-11.07) w Kołobrzegu, który po raz trzeci będzie… » więcej 2021-07-06, godz. 10:40, Patronaty - polecamy Kino plenerowe w ogrodzie WBP w każdą środę wakacji Przez całe wakacje, w środy, pod namiotem w ogrodzie przy ul. Piastowskiej w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają na kino plenerowe. W repertuarze lipcowych propozycji trzy filmy kina skandynawskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »