Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-05-31, 16:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Na warszawskiej Pradze spotkają się artyści, by śpiewać utwory Jonasza Kofty

Okładka płyty - Jonasz Kofta i Jego piosenki [fot. Paula Hołubowicz]
Okładka płyty - Jonasz Kofta i Jego piosenki [fot. Paula Hołubowicz]
W sobotę (05.06) dzień konkursowy, a w niedzielę (06.06) koncert finałowy – tak w skrócie zapowiada się w najbliższy weekend XV Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności", To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. Odbywa się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Uczestnicy zaprezentują dwa utwory słowno-muzyczne, w tym minimum jeden utwór autorstwa Jonasza Kofty. Drugi powinien dotyczyć szeroko pojętej wolności (wolności słowa, jednostki, narodów…) lub być utworem autorskim, powstałym w poetyce patrona festiwalu. Uczestników oceni jury w składzie: Krzysztof Dzikowski, Krzysztof Heering, Jerzy Mamcarz (przewodniczący), Piotr Bakal, Stanisław Klawe, Jan Kazimierz Siwek, Paweł Sztompke.


Podczas koncertu finałowego wystąpią
Laureaci 2021 oraz artyści i sympatycy Stowarzyszenia Warszawska Scena Bardów. Zwyczajem jest, że koncert finałowy rozpoczyna laureat głównej nagrody roku ubiegłego i tym razem jest to Gabriela Kurzac, zdobywczyni Złotego Klucza 2020. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.bardowie.art.pl


Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Warszawska Scena Bardów i Centrum Promocji Kultury Praga-Południe m.st. Warszawy. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Jerzy Mamcarz. Radio Opole XV Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2021 objęło patronatem medialnym.

Plakat 15. Festiwalu im. Jonasza Kofty 'Moja Wolności'

Zobacz także

2021-07-06, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wakacyjne zajęcia „Spacer z piosenką” i „Kronika Amfiteatru Tysiąclecia” - to zajęcia, na które podczas wakacji zaprasza Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Propozycje adresowane są do grup zorganizowanych i wymagają wcześniejszej rezerwacji. Szczegóły… » więcej 2021-07-06, godz. 12:50, Patronaty - polecamy Spotkanie z Andrzejem Hamadą już w czwartek Na Rynku w Opolu otwarto wystawę rysunków Andrzeja Hamady, nestora opolskich architektów i znawcy historii Opola, który zabytki stolicy województwa rysował przez lata. Spotkanie z twórcą odbędzie się w najbliższy czwartek (08.07)… » więcej 2021-07-06, godz. 11:34, Patronaty - polecamy III Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu Konkurs na interpretację piosenek Przemysława Gintrowskiego, spektakle muzyczne, wspólne śpiewanie i quiz z udziałem publiczności - to wszystko szykuje się już w najbliższy weekend (9-11.07) w Kołobrzegu, który po raz trzeci będzie… » więcej 2021-07-06, godz. 10:40, Patronaty - polecamy Kino plenerowe w ogrodzie WBP w każdą środę wakacji Przez całe wakacje, w środy, pod namiotem w ogrodzie przy ul. Piastowskiej w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają na kino plenerowe. W repertuarze lipcowych propozycji trzy filmy kina skandynawskiego… » więcej 2021-07-05, godz. 17:14, Patronaty - polecamy Czas na „Radio Biwak” – dziennikarze Radia Rzeszów poprowadzą audycje z kolegami z Radia Opole! Polskie Radio Rzeszów obchodzi w tym roku jubileusz 70. urodzin. Z tej okazji rozgłośnia przygotowała dla swoich słuchaczy wiele atrakcji, m.in. specjalną edycję letniej audycji „Radio Biwak”, która w tym roku także obchodzi swój… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »