Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-05-28, 15:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Targi książki i spotkania autorskie w Kędzierzynie-Koźlu przez całą środę

Zdjęcie Katarzyny Dowbor, która była gościem III Targów Książki nad Odrą w 2019 roku [fot. Katarzyna Doros]
Zdjęcie Katarzyny Dowbor, która była gościem III Targów Książki nad Odrą w 2019 roku [fot. Katarzyna Doros]
Już po raz czwarty Kędzierzyn-Koźle stanie się na jeden dzień opolską stolicą literatury. Miejscami akcji będą Powiatowa Przystani „Szkwał” (ul. Wyspa 22b) oraz kozielski rynek. Na targach swoją ofertę zaprezentuje 17 wydawnictw. Nie zabraknie też spotkań autorskich. W programie także warsztaty, wystawy, akcja „Płynne Czytanie” oraz spektakl teatru ulicznego z Krakowa.

Gośćmi wydarzenia będą znani i lubiani pisarze oraz osobowości telewizyjne, w tym: Ewa Kassala, Joanna Szczepkowska, Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Łukasz Orbitowski, Jakub Skworz, Michał Ciapiński „Pan Poeta”.

Po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja pod hasłem. „Płynne czytanie”, której głównym sponsorem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Wydarzenie składać się będzie z dwóch półtoragodzinnych rejsów po rzece. Ich głównym celem jest promowanie czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu z książką dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Gościem będzie Joanna Szczepkowska, która podczas rejsów statkiem po Odrze będzie czytać polską literaturę i poezję, w szczególności Cypriana Kamila Norwida. Oprawę muzyczną zapewni na gitarze Grzegorz May.

Na zakończenie planowany jest spektakl teatru ulicznego pt. „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Widowisko zrealizowane zostanie na kozielskim rynku. Początek o godz. 20:30.


Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Radio Opole jest patronem medialnym IV Targów Książki nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021!


Program:

stoiska wystawców czynne w godz. 10:00-19:00
Powiatowa Przystań „Szkwał”
10:00 Inauguracja Targów
10:15 Spotkanie autorskie dla dzieci z Michałem Capińskim Panem Poetą
11:15 Spotkanie autorskie dla dzieci z Jakubem Skworzem
12:15 – Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim
Akcja „Płynne Czytanie”: Główny Sponsor Grupa Azoty ZAK S.A.
13:00 Inauguracja akcji
13:00-14:30 Spotkanie na statku. Poezję Cypriana Kamila Norwida czytać będzie Joanna Szczepkowska
14:45-16:15 Spotkanie na statku. Poezję Cypriana Kamila Norwida czytać będzie Joanna Szczepkowska
16:30
Spotkanie z Mariuszem Szczygłem
17:30 Spotkanie ze Szczepanem Twardochem
Kozielski Rynek

19:00 Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą
20:30 Spektakl „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”

Wydarzenia towarzyszące:

10:00-19:00 – wystawa ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu pt. „Cyprian Kamil Norwid – życie i twórczość”
10:00-17:00 – animacje dla dzieci
11:00 – warsztaty animacyjne dla dzieci, prowadzenie: Michał Capiński „Pan Poeta”
Stoiska edukacyjno-warsztatowe:
  • Muzeum Ziemi Kozielskiej – stoisko edukacyjne dla dzieci i dorosłych
  • Związek Międzygminny „Czysty Region” – ekobiblioteka, zabawy ekologiczne oraz atrakcje dla dzieci
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej – stoisko edukacyjno-warsztatowe
  • Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek” – stoisko wystawowe
Obowiązują obostrzenia sanitarne oraz limit osób biorących udział w wydarzeniach. Od 25 maja we wszystkich bibliotekach dostępne są bezpłatne wejściówki na spotkania.
Targi książki i spotkania autorskie w Kędzierzynie-Koźlu przez całą środę (02.06)

Zobacz także

2021-07-19, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Motocykliści z całej Polski przyjadą do Prudnika na Rock Festiwal Pogranicza W najbliższy weekend (23-25.07) na błoniach sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie odbędzie się zlot motocyklowy. W tym roku został nazwany 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. W programie m.in. 20-kilometrowa parada motocyklowa… » więcej 2021-07-19, godz. 13:00, Patronaty - polecamy Nowa płyta Ponad Chmurami, a zespół w koncertowej trasie Ich koncert w Studiu M im. SBB odbył się w listopadzie 2019 roku, teraz trwa ich trasa promująca najnowszą płytę „Czas nic nie zmienił” wydaną pod patronatem Radia Opole. Zespół Ponad Chmurami w Studiu M tym razem nie zagra… » więcej 2021-07-15, godz. 14:10, Patronaty - polecamy "Przebudzenie" na Wyspie Bolko w Opolu Bieg na orientację po Wyspie Bolko w Opolu - to jedna z atrakcji przedsięwzięcia, które zostało nazwane 'Przebudzenie”, bo ma na celu aktywizację Opolan i przebudzenie ich po 'pandemicznym letargu'. Inicjatorem akcji jest Krzysztof… » więcej 2021-07-12, godz. 20:57, Patronaty - polecamy Master Track Show 2021 już w weekend! Trzy dni motoryzacyjnych pokazów, gier, konkursów, wystaw, koncertów, a do tego targi - wśród wystawców znajduje się około 100 firm z różnych branży. Coroczny zlot pojazdów tuningowanych Master Truck Show już w najbliższy weekend… » więcej 2021-07-12, godz. 15:26, Patronaty - polecamy 55. runda Drift Open uświetni 700-lecie Kietrza Widowiskowy sport motorowy zawita do Kietrza. 55. runda Drift Open ma jednocześnie uczcić 700-lecie nadania praw miejskich tej miejscowości. Zawody są jedną z wielu atrakcji zaplanowanych przez miasto na ten rok. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »