Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-04-26, 12:07 Autor: Agnieszka Lubczańska

Propozycje Prudnickiego Ośrodka Kultury na najbliższy weekend

Flaga Polski [fot. Wanda Kownacka]
Flaga Polski [fot. Wanda Kownacka]
Kulturalna Majówka on-line to propozycja Prudnickiego Ośrodka Kultury na najbliższy weekend (1-3.05). W programie: oprowadzanie kuratorskie po wystawie fotografii historycznej, konkurs, w którym do wygrania bilety do Kina Diana oraz premiera słuchowiska.
Z okazji przypadającego 1 maja Święta Pracy, Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na premierowe oprowadzanie kuratorskie on-line po wystawie fotografii historycznej „Praca i życie na pograniczu”. Wystawa została zrealizowana w ramach projektu "Sztuka na pograniczu”. Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z czeskim MIKS Krnov. Po wystawie oprowadzać będą: Agata Gwóźdź oraz kurator wystawy - Piotr Kulczyk. Początek o godz. 12:00 na stronie internetowej oraz na profilu fan page Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Z kolei 2 maja z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza rodziny wraz z dziećmi do wspólnego działania on-line.

- Wystarczy, że w niedzielę (02.05) udostępnicie na swoich profilach facebookowych zdjęcie z flagą RP, hasztagiem: #bialoczerwona  i oznaczycie profil Prudnickiego Ośrodka Kultury w publikowanym poście. Najciekawsze i najbardziej kreatywne fotografie i posty zostaną nagrodzone biletami rodzinnymi do kina Diana – czytamy w przesłanych materiałach.

3 maja przypada 230. rocznica uchwalenia przez Sejm Wielki Ustawy Rządowej, zwanej Konstytucją 3 Maja. Przygotowania zaczęły się już na początku kwietnia, kiedy to do udziału w realizacji słuchowiska zaproszono mieszkańców Prudnika. Jego treścią będzie fragment Księgi XII epopei narodowej „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, w którym wieszcz przywołuje wydarzenia z 3 maja 1971 roku. Efektów nagrania będzie można posłuchać w poniedziałek (03.05) w samo południe.

Organizatorem wydarzeń jest Prudnicki Ośrodek Kultury w Prudniku, a Radio Opole - patronem medialnym.Propozycja Prudnickiego Ośrodka Kultury na majowy weekend
Wystawa
2 maja
Plakat zapraszający do wysłuchania słuchowiska

Zobacz także

2021-06-07, godz. 17:03, Patronaty - polecamy II Kozłowicki Cross wystartuje już w sobotę Trudne podbiegi, ostre zbiegi, piękny las - taka 6-kilometrowa trasa czeka na uczestników crossu i marszu, które wystartują w najbliższą sobotę (12.06) w Kozłowicach. Start pierwszego zawodnika w samo południe, Siwe Osiedle 8, gmina… » więcej 2021-06-07, godz. 15:28, Patronaty - polecamy 5. Festiwal Książki w Opolu od piątku do niedzieli. Zobacz program! Plac Wolności w Opolu zamieni się już wkrótce w tętniące życiem miasteczko literackie. Wszystko za sprawą 5. Festiwalu Książki Opole 2021. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (11.06) i potrwa do niedzieli (13.06). Każdy… » więcej 2021-06-07, godz. 14:22, Patronaty - polecamy Koncerty muzyki organowej i kameralnej w Kluczborku „Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” - tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się po raz 36. Od czerwca do listopada usłyszymy w jego ramach… » więcej 2021-06-07, godz. 13:17, Patronaty - polecamy Debata oksfordzka z okazji 100. rocznicy III powstania śląskiego W związku z obchodami 100. rocznicy III powstania śląskiego oraz 50. rocznicy nadania Liceum Ogólnokształcącemu imienia Powstańców Śląskich w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim w najbliższy czwartek (10.06) odbędzie się debata… » więcej 2021-06-04, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Krzysztof Kamil Baczyński bohaterem konkursu na esej Krzysztof Kamil Baczyński to w tym roku bohater Ogólnopolskiego Konkursu na Esej organizowanego po raz osiemnasty przez MBP w Opolu. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół średnich oraz studentów szkół wyższych. Prace można… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »