Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-04-06, 20:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncerty muzyki organowej i kameralnej zabrzmią w Kluczborku

organy © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
organy © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
„Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” – tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się po raz 36. Od maja do października usłyszymy w jego ramach aż 6 koncertów. Wszystkie odbędą się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kluczborku.
Wydarzenie pierwotnie miało rozpocząć się 28 marca występem wokalistki jazzowej Beaty Bednarz, jednak w związku z trudną sytuacją epidemiczną koncert ten został przełożony na 11 lipca.

Z kolei koncert planowany w harmonogramie jako drugi, czyli występ Wyższobramskiego Chóru Kameralnego oraz organisty Wojciecha Wantuloka także - w związku z przedłużeniem obostrzeń do 18 kwietnia - został przeniesiony i jego nowa data to 8 sierpnia. Poza tym koncerty mają się odbywać średnio raz w miesiącu: 9 maja, 13 czerwca, 11 lipca, 12 września i 10 października.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Kluczbork, Kluczborski Dom Kultury oraz Parafia Ewangelicko-Augsburskiej w Kluczborku. Radio Opole patronuje medialnie przedsięwzięciu.

Poniżej zamieszczamy rozmowę Małgorzaty Ślusarczyk z Jarosławem Paluchem, dyrektorem Kluczborskiego Domu Kultury.

36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej
Rozmowa Małgorzaty Ślusarczyk z Jarosławem Paluchem (25.03.2021)

Zobacz także

2021-05-24, godz. 17:37, Patronaty - polecamy Koło Gospodyń Wiejskich w Chróścinie z gminy Lewin Brzeski zwycięzcą etapu wojewódzkiego Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP! Etap wojewódzki Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP został zakończony. Decyzją Komisji Konkursowej pod przewodnictwem Doradcy Prezydenta RP dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej z dnia 19 maja br. do… » więcej 2021-05-21, godz. 14:38, Patronaty - polecamy Zbliża się pierwsza odsłona XI Kongresu Polska Wielki Projekt – poznaj szczegóły! Ideą Kongresu jest debata nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach. Organizatorom zależy na jak najszerszym spojrzeniu na politykę naszego kraju, nie pomijając żadnej z jej… » więcej 2021-05-20, godz. 14:49, Patronaty - polecamy XX Jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach Nowy termin XX Jubileuszowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach to 1-6 czerwca. Termin zapisów został przedłużony do 25 maja. Osoby, które zapisały się do tej pory, pozostają na liście startowej chyba… » więcej 2021-05-19, godz. 10:53, Patronaty - polecamy Finał konkursu „Śląskie Beranie” już w piątek W piątek (21.05) w formule on-line odbędzie się finał XXVII Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego „Śląskie Beranie”. Udział w konkursie polegał na nagraniu filmu z prezentacją monologu i umieszczeniu go na serwerze w Internecie… » więcej 2021-05-18, godz. 14:17, Patronaty - polecamy Spotkanie z autorem powieści inspirowanej najgłośniejszą niewyjaśnioną zbrodnią lat 90 Brak sprawcy. Brak motywu. Presja przełożonych. Tajemnice, o których po zmroku lepiej nie mówić głośno. I zagadka, którą Stompor będzie musiał rozwiązać… „Wenus umiera” Aleksandra Sowy to powieść inspirowana najgłośniejszą… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »