Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-04-06, 20:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncerty muzyki organowej i kameralnej zabrzmią w Kluczborku

organy © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
organy © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
„Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” – tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się po raz 36. Od maja do października usłyszymy w jego ramach aż 6 koncertów. Wszystkie odbędą się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kluczborku.
Wydarzenie pierwotnie miało rozpocząć się 28 marca występem wokalistki jazzowej Beaty Bednarz, jednak w związku z trudną sytuacją epidemiczną koncert ten został przełożony na 11 lipca.

Z kolei koncert planowany w harmonogramie jako drugi, czyli występ Wyższobramskiego Chóru Kameralnego oraz organisty Wojciecha Wantuloka także - w związku z przedłużeniem obostrzeń do 18 kwietnia - został przeniesiony i jego nowa data to 8 sierpnia. Poza tym koncerty mają się odbywać średnio raz w miesiącu: 9 maja, 13 czerwca, 11 lipca, 12 września i 10 października.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Kluczbork, Kluczborski Dom Kultury oraz Parafia Ewangelicko-Augsburskiej w Kluczborku. Radio Opole patronuje medialnie przedsięwzięciu.

Poniżej zamieszczamy rozmowę Małgorzaty Ślusarczyk z Jarosławem Paluchem, dyrektorem Kluczborskiego Domu Kultury.

36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej
Rozmowa Małgorzaty Ślusarczyk z Jarosławem Paluchem (25.03.2021)

Zobacz także

2021-05-28, godz. 12:38, Patronaty - polecamy „Póki nie jest za późno” – finał konkursu na projekt historyczny oraz sesja edukacyjna "Jeśli nie pamięć, to co?" już 8 czerwca 98 prac z całej Polski napłynęło w tym roku na konkurs na projekt historyczny 'Póki nie jest za późno' organizowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Spośród nadesłanych prac wybrano 6 laureatów. Kto zwyciężył, okaże… » więcej 2021-05-28, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Zdobądź wyjątkową odznakę Miasta Orderu Uśmiechu! Jedyna taka odznaka na świecie do zdobycia od 1 czerwca! Mowa o Dziecięcej Odznace Turystycznej Miasta Orderu Uśmiechu. Przedsięwzięcie skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej ma zachęcić do wspólnych wędrówek pieszych i rowerowych… » więcej 2021-05-27, godz. 16:07, Patronaty - polecamy Polska Noc Kabaretowa zawita do Opola - Wracamy z ogromną energią i chęcią rozbawienia Was. Bo nic nie zastąpi najlepszej rozrywki na żywo! - tak zachęcają do obejrzenia Polskiej Nocy Kabaretowej 2021 Reaktywacja jej organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się w czwartek… » więcej 2021-05-27, godz. 13:52, Patronaty - polecamy XI Bieg Koziołków już w sobotę W sobotę (29.05) już po raz jedenasty ulicami Kędzierzyna-Koźla odbędzie się Bieg Koziołków. Będą utrudnienia w ruchu i objazdy dla zmotoryzowanych. Na czas zawodów ulice, na których będą ścigać się biegacze zostaną całkowicie… » więcej 2021-05-27, godz. 12:02, Patronaty - polecamy XIV Spotkanie Znajomych Podróżników od piątku do soboty Już w najbliższy piątek (28.05) rozpocznie się dwudniowe Spotkanie Znajomych Podróżników. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć zarówno osobiście w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, jak i on-line… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »