Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-04-07, 14:09 Autor: AL/źródło: Biuro Prasowe: Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Polski Multimedialny Raport Klimatyczny

Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny podczas II Szczytu Klimatycznego TOGETAIR

I Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2021 już 21-23 kwietnia. Wydarzeniu będzie towarzyszyła prezentacja Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego
To pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas I Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań ekologicznych. Mowa o Polskim Multimedialnym Raporcie Klimatycznym, który zostanie zaprezentowany przed II Szczytem Klimatycznym TOGETAIR 2021 (21-23 kwietnia). Będzie zawierał rekomendacje ekspertów, naukowców, strony społecznej, samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Sam szczyt to 3 dni debat nt. ochrony klimatu. Odbędzie się od 21 do 23 kwietnia i będzie wydarzeniem w 100% dostępnym online na żywo z głównego studia w Warszawie oraz z Brukseli.
Raport będzie dostępny w całości tu: https://togetair.eu/

Polski Multimedialny Raport Klimatyczny

Raport ma służyć jako narzędzie edukacji ekologicznej poprzez promocje działań proekologicznych, czystych technologii i najlepszych praktyk. Ma stanowić źródło informacji o aktualnych i przyszłych działaniach rządu i podległych mu instytucji, a także samorządów, nauki i biznesu związanych z zagadnieniami polskiej polityki klimatycznej i ochrony środowiska. Będzie przetłumaczony na j. angielski, niemiecki i francuski, promowany w mediach zagranicznych i kolportowany w ośrodkach decyzyjnych UE i państw członkowskich. Ma być narzędziem podczas kolejnej tury negocjacji New Green Deal. Będzie skupiał w jednym miejscu tezy, rekomendacje oraz dobre praktyki związane z ochroną klimatu i środowiska naturalnego.

W raporcie znajdą się odpowiedzi na takie pytania jak:
 • Jak powinien wyglądać miks energetyczny Polski w 2030, 40 i 50 roku?
 • Co zrobić, by uporać się z masą odpadów, które zalegają na wysypiskach, a często też lądują w oceanach i zatruwają nas milionami cząstek mikroplastiku?
 • W jaki sposób zabezpieczyć regiony narażone na pustynnienie i uchronić rolnictwo przed fatalnymi skutkami suszy?
 • Jak rozprawić się definitywnie ze smogiem, który wciąż spowija polskie miasta i wsie?
 • Co zrobić, by model gospodarki obiegu zamkniętego stał się realną alternatywą dla dzisiejszego, wciąż dominującego schematu linearnej produkcji, w którym utknęło wielu przedsiębiorców?
 • Jak zachęcić regiony do przyjęcia uchwał antysmogowych oraz zachęcić gminy do udziału w walce ze smogiem oraz redukcji niskiej emisji zanieczyszczającej wsie i miasta.
Szczyt Klimatyczny TOGETAIR

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR to 3-dniowe (21-23.04) wydarzenie online w formule hybrydowej, transmitowane z kongresowego studia telewizyjnego w Warszawie oraz z Brukseli, podczas którego omówione zostaną konsekwencje zmian klimatycznych, kwestie sprawiedliwej transformacji oraz jak zrobić, aby w naszym kraju było czyste powietrze. Szczyt jest przestrzenią dla ogólnopolskiej debaty o klimacie i ochronie środowiska w Polsce.

Jego celem jest zainicjowanie wspólnych działań wszystkich sektorów kraju: rządu, samorządów, nauki, biznesu, NGOSów i mediów, na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenia ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.

Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz patronatem kluczowych dla ekologii Ministerstw, z czynnym udziałem przedstawicieli strony rządowej, marszałków województw i samorządowców, a także z udziałem przedstawicieli średniego i dużego biznesu, nauki, lokalnych społeczności oraz organizacji pozarządowych.

Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny!Panele wydarzenia podzielone są według 5 bloków tematycznych / żywiołów:
 • Ogień
- Energia przeszłości, czyli co zrobić z węglem i paliwami kopalnymi?
- Energia przyszłości - co powinno być filarem na czas budowy nowoczesnej, zielonej Polski?
 • Powietrze
- Susze, mała retencja i wyzwania gospodarki wodnej na lokalnym gruncie
- Przyszłość rzek i woda w ujęciu krajowym
 • Ziemia
- Gospodarka komunalna w gminach - potrzeby inwestycyjne, zaszłości na rynku, systemowe luki
- Przyszłość plastiku, recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym
 • Woda
- Smog: redukcja emisji w sektorze budownictwa
- Zielony transport przyszłości
 • Człowiek
- Świat po pandemii, a przed kryzysem klimatycznym
- Wpływ klimatu na zdrowie człowieka.

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR odbędzie się w całości online. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Więcej informacji poniżej w załącznikach oraz tu: https://togetair.eu

Organizatorem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR jest Fundacja Czyste Powietrze.
Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny!

Zobacz także

2021-05-28, godz. 15:06, Patronaty - polecamy Targi książki i spotkania autorskie w Kędzierzynie-Koźlu przez całą środę Już po raz czwarty Kędzierzyn-Koźle stanie się na jeden dzień opolską stolicą literatury. Miejscami akcji będą Powiatowa Przystani „Szkwał” (ul. Wyspa 22b) oraz kozielski rynek. Na targach swoją ofertę zaprezentuje 17 wydawnictw… » więcej 2021-05-28, godz. 13:39, Patronaty - polecamy Akcja "Zaczytane Opolskie" - zobacz gdzie, kiedy i z kim szykują się spotkania autorskie w czerwcu Promująca czytelnictwo i literaturę polską wśród mieszkańców regionu akcja „Zaczytane Opolskie” trwa. Za nami kilkanaście spotkań autorskich z pisarkami i pisarzami. Przed nami czerwcowa odsłona akcji. Szczegółowy harmonogram… » więcej 2021-05-28, godz. 12:38, Patronaty - polecamy „Póki nie jest za późno” – finał konkursu na projekt historyczny oraz sesja edukacyjna "Jeśli nie pamięć, to co?" już 8 czerwca 98 prac z całej Polski napłynęło w tym roku na konkurs na projekt historyczny 'Póki nie jest za późno' organizowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Spośród nadesłanych prac wybrano 6 laureatów. Kto zwyciężył, okaże… » więcej 2021-05-28, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Zdobądź wyjątkową odznakę Miasta Orderu Uśmiechu! Jedyna taka odznaka na świecie do zdobycia od 1 czerwca! Mowa o Dziecięcej Odznace Turystycznej Miasta Orderu Uśmiechu. Przedsięwzięcie skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej ma zachęcić do wspólnych wędrówek pieszych i rowerowych… » więcej 2021-05-27, godz. 16:07, Patronaty - polecamy Polska Noc Kabaretowa zawita do Opola - Wracamy z ogromną energią i chęcią rozbawienia Was. Bo nic nie zastąpi najlepszej rozrywki na żywo! - tak zachęcają do obejrzenia Polskiej Nocy Kabaretowej 2021 Reaktywacja jej organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się w czwartek… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »