Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-02-24, 15:30 Autor: Paula Hołubowicz

Laureatka Paszportu Polityki - Mira Marcinów - będzie gościć w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Laureatka Paszportu Polityki - Mira Marcinów - gościem w WBP w Opolu w najbliższą sobotę [materiały organizatora]
Laureatka Paszportu Polityki - Mira Marcinów - gościem w WBP w Opolu w najbliższą sobotę [materiały organizatora]
Autorka powieści „Bezmatek” spotka się z czytelnikami WBP w Opolu. Spotkanie z pisarką odbędzie się online w najbliższą sobotę, 27 lutego o godz. 17:00, poprzez facebookowy profil biblioteki.
Mira Marcinów z wykształcenia jest filozofką i pisarką, jest również doktorem psychologii i adiunktem w Polskiej Akademii Nauk. Do tej pory publikowała głownie książki naukowe oraz eseje, natomiast "Bezmatek" jest jej prozatorskim debiutem, który został doceniony również przez opolskich czytelników. Jak mówi Monika Ostrowska z biblioteki - W naszej bibliotece najdłuższa kolejka, jest właśnie po tę pozycję literacką, także cieszy się ta książka ogromna popularnością.

"Bezmatek" to brutalna opowieść o pragnieniu życia i ucieczce od umierania. Jest to również historia wielkiej, szalonej i zachłannej miłości, jaka może wydarzyć się tylko między matką a córką. To także przejmująca historia ukazująca proces żegnania się z matką i oswajania się z nadchodzącą stratą, kiedy żałoba, zaczyna się jeszcze za życia.

Aż do soboty, na antenie Radia Opole, będzie można usłyszeć rozmowy z Mirą Marcińską. Zapisy rozmów z pisarką znajdą Państwo w naszej zakładce "Kultura i rozrywka". Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 16:06, Patronaty - polecamy Trwają 17. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej - zobacz, co w programie i weź udział online! 'Zalogowani do czytania ' - to hasło tegorocznych Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, które po raz 17. organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. W programie m.in. wystawa ponad stu okładek książek polskich artystów plastyków… » więcej 2021-04-12, godz. 10:59, Patronaty - polecamy O dyskryminacji i jej przeciwdziałaniu - spotkanie online 'Dyskryminacja i jej przeciwdziałanie - teoria i praktyka' - to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, którą już po raz czwarty organizują Studencka Poradnia Społeczno-Prawna Bona Fides i Klinika Prawa działające na Wydziale… » więcej 2021-04-07, godz. 14:49, Patronaty - polecamy XX Jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach zostały przełożone na czerwiec Nowy termin XX Jubileuszowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach to 1-6 czerwca. Termin zapisów został przedłużony do 25 maja. Osoby, które zapisały się do tej pory, pozostają na liście startowej chyba… » więcej 2021-04-07, godz. 14:09, Patronaty - polecamy Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny podczas II Szczytu Klimatycznego TOGETAIR To pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas I Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań ekologicznych. Mowa o Polskim Multimedialnym Raporcie Klimatycznym, który… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34, Patronaty - polecamy Koncerty muzyki organowej i kameralnej zabrzmią w Kluczborku „Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” - tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się po raz 36. Od maja do października usłyszymy w jego ramach… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »