Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-02-24, 15:08 Autor: Justyna Krzyżanowska

W Opolu zapowiada się sportowy weekend pod znakiem judo

V Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w Judo [fot. Ewelina Laxy]
V Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w Judo [fot. Ewelina Laxy]
Przed nami pierwsze tegoroczne zawody judo w naszym kraju ujęte w kalendarzu Polskiego Związku Judo – w Opolu zostanie rozegrany Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Do stolicy regionu przyjadą młodzi zawodnicy z całego kraju, którzy rywalizować będą na trzech matach w ośmiu kategoriach wagowych, przy czym w sesji przedpołudniowej zmagać się będą mężczyźni, zaś kobiety w sesji popołudniowej.
Nie zabraknie judoków z opolskich klubów – KJ AZS Opole i TS Gwardia Opole.

Harmonogram Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w Judo:

  • 8:00 – otwarcie biura zawodów,
  • 10:00 – otwarcie zawodów,
  • 10:15 – walki eliminacyjne i repasażowe oraz o medale w kategoriach wagowych mężczyzn (kg): +100, 100, 90, 81, 73, 66, 60, 55 (Ceremonia dekoracji bezpośrednio po bloku finałowym),
  • 14:00 (lub później) – walki eliminacyjne i repasażowe oraz o medale w kategoriach wagowych kobiet (kg): +78, 78, 70, 63, 57, 52, 48, 44 (Ceremonia dekoracji bezpośrednio po bloku finałowym).

Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo zostanie rozegrany w sobotę 27.02.2021 r. w hali Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Gwardia” przy ulicy Kowalskiej 2 w Opolu.

Dodajmy, że Pucharowi Polski towarzyszyć będą Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Judo, które odbędą się nazajutrz, tj. w niedzielę 28.02.2021 r. w tym samym miejscu. W zawodach wystartują dzieci z roczników 2009-2011, reprezentujące kluby z terenu województwa opolskiego i nie tylko. Celem turnieju jest popularyzacja judo wśród dzieci oraz integracja opolskiego środowiska judo. Uczestnicy zmagań otrzymają dyplomy, a najlepsi medale.

Jak podkreślają organizatorzy, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią covid-19 oraz w obawie o zdrowie uczestników, obie imprezy zostaną przeprowadzone bez udziału publiczności w reżimie sanitarnym.

Na wydarzenie zaprasza Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole przy wsparciu Okręgowego Związku Judo w Opolu.

Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo uzyskał wsparcie opolskich samorządów oraz został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.


W Opolu zapowiada się sportowy weekend pod znakiem judo [materiały organizatora]


W Opolu zapowiada się sportowy weekend pod znakiem judo [materiały organizatora]

Zobacz także

2021-04-07, godz. 14:49, Patronaty - polecamy XX Jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach zostały przełożone na czerwiec Nowy termin XX Jubileuszowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach to 1-6 czerwca. Termin zapisów został przedłużony do 25 maja. Osoby, które zapisały się do tej pory, pozostają na liście startowej chyba… » więcej 2021-04-07, godz. 14:09, Patronaty - polecamy Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny podczas II Szczytu Klimatycznego TOGETAIR To pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas I Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań ekologicznych. Mowa o Polskim Multimedialnym Raporcie Klimatycznym, który… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34, Patronaty - polecamy Koncerty muzyki organowej i kameralnej zabrzmią w Kluczborku „Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” - tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się po raz 36. Od maja do października usłyszymy w jego ramach… » więcej 2021-04-06, godz. 16:44, Patronaty - polecamy Spektakl „Testosteron” - data premiery w Opolu ponownie przełożona „Testosteron” - kultowa komedia teatralna Andrzeja Saramonowicza, która w 2007 roku doczekała się także ekranizacji, tym razem w wykonaniu aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w… » więcej 2021-04-06, godz. 16:35, Patronaty - polecamy Stwórz film czasów zarazy, weź udział w konkursie "Covideo"! Konkurs na twórcze nagranie wideo z czasów zarazy ogłosił Prudnicki Ośrodek Kultury. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 maja. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »