Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-02-18, 15:04 Autor: Justyna Krzyżanowska

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry!

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
„Otwieramy teatry” – na te słowa czekali nie tylko widzowie, ale także aktorzy opolskiego teatru dramatycznego, którzy już w najbliższy weekend (20-21.02) zagrają pierwsze od dłuższego czasu spektakle na żywo. Na scenie Modelatornia zobaczymy „Miejskie ziółka” w reżyserii Nataszy Sołtanowicz. W kolejnym tygodniu zaplanowano spektakle premierowe.
„Miejskie ziółka” to muzyczny spektakl, który ukazuje postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura a rośliny odzyskują głos. W spektaklu rytm miejskiej muzyki będzie przeplatać się z muzycznym pejzażem natury. Ponadto, mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splotą się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze.

Pełen repertuar dostępny jest na stronie teatru. Bilety na spektakle można kupić online i w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-18:00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem.

Pracownicy teatru przypominają, że na terenie obiektu nadal obowiązują zasady sanitarne, tj. zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury przy wejściu do budynku. Ponadto, wszystkie osoby wchodzące do teatru zobowiązane są do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. W najbliższym czasie na wszystkie spektakle można wejść od strony portierni (obok wejścia do kawiarni Kofeina 2.0). Zachęcamy także do zapoznania się z poradnikiem „Zanim przyjdziesz do teatru”.

W najbliższym czasie opolski teatr dramatyczny planuje wznowić spektakle także na remontowanych aktualnie scenach – na Dużej Scenie i na Scenie Bunkier.

Zaplanowane premiery:

  • 25.02 „Jeszcze nic się nie stało”, reż. Monika Polpiel – premiera podczas Festiwalu Nowe Epifania.
  • 26.02 – „Amator 2020”, reż. Norbert Rakowski – premiera na scenie Modelatornia w siedzibie Teatru – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Amator 2020” zaplanowaną na 26 lutego, a także spektakle 27 oraz 28 lutego. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie.
  • 06.03 „Król Lear”, reż. Anna Augustynowicz (w roli tytułowej Mirosław Zbrojewicz) – premiera na Dużej Scenie TJK – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Król Lear” zaplanowaną na 6 marca, a także spektakle 5 oraz 7 marca. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie.
  • 26.03„Testosteron”, reż. Robert Talarczyk – premiera na Dużej Scenie TJK.

Dodajmy, że Radio Opole objęło wydarzenia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu patronatem medialnym.

Zobacz także

2021-04-06, godz. 16:44, Patronaty - polecamy Spektakl „Testosteron” - data premiery w Opolu ponownie przełożona „Testosteron” - kultowa komedia teatralna Andrzeja Saramonowicza, która w 2007 roku doczekała się także ekranizacji, tym razem w wykonaniu aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w… » więcej 2021-04-06, godz. 16:35, Patronaty - polecamy Stwórz film czasów zarazy, weź udział w konkursie "Covideo"! Konkurs na twórcze nagranie wideo z czasów zarazy ogłosił Prudnicki Ośrodek Kultury. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 maja. » więcej 2021-03-30, godz. 08:20, Patronaty - polecamy XIII Konkurs na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” Do 23 kwietnia chętni wzięcia udziału w konkursie na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” mogą przesyłać zgłoszenia swoich prac. Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Tematyka… » więcej 2021-03-18, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z autorami książki "Czerwony śnieg na Etnie" 'Fascynująca opowieść o kryzysie, politycznym i duchowym, jakiego wraz z Sycylią doświadcza cała Europa' - tak o książce Pawła Smoleńskiego i Jarosława Mikołajewskiego pt. 'Czerwony śnieg na Etnie' napisał Jan Strzałka (Polityka.pl)… » więcej 2021-03-18, godz. 11:11, Patronaty - polecamy Barokowy koncert w filharmonii duetu Oak Brothers dostępny online do 2 kwietnia Filharmonia Opolska nadal publikuje koncerty w formie on-line. Jeszcze do 2 kwietnia można na jej stronie posłuchać koncertu duetu Oak Brothers, a tym samym przenieść się w czasie do XVII wieku i wsłuchać w dźwięki muzyki, która… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »