Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-02-18, 15:04 Autor: Justyna Krzyżanowska

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry!

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
„Otwieramy teatry” – na te słowa czekali nie tylko widzowie, ale także aktorzy opolskiego teatru dramatycznego, którzy już w najbliższy weekend (20-21.02) zagrają pierwsze od dłuższego czasu spektakle na żywo. Na scenie Modelatornia zobaczymy „Miejskie ziółka” w reżyserii Nataszy Sołtanowicz. W kolejnym tygodniu zaplanowano spektakle premierowe.
„Miejskie ziółka” to muzyczny spektakl, który ukazuje postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura a rośliny odzyskują głos. W spektaklu rytm miejskiej muzyki będzie przeplatać się z muzycznym pejzażem natury. Ponadto, mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splotą się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze.

Pełen repertuar dostępny jest na stronie teatru. Bilety na spektakle można kupić online i w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-18:00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem.

Pracownicy teatru przypominają, że na terenie obiektu nadal obowiązują zasady sanitarne, tj. zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury przy wejściu do budynku. Ponadto, wszystkie osoby wchodzące do teatru zobowiązane są do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. W najbliższym czasie na wszystkie spektakle można wejść od strony portierni (obok wejścia do kawiarni Kofeina 2.0). Zachęcamy także do zapoznania się z poradnikiem „Zanim przyjdziesz do teatru”.

W najbliższym czasie opolski teatr dramatyczny planuje wznowić spektakle także na remontowanych aktualnie scenach – na Dużej Scenie i na Scenie Bunkier.

Zaplanowane premiery:

  • 25.02 „Jeszcze nic się nie stało”, reż. Monika Polpiel – premiera podczas Festiwalu Nowe Epifania.
  • 26.02 – „Amator 2020”, reż. Norbert Rakowski – premiera na scenie Modelatornia w siedzibie Teatru – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Amator 2020” zaplanowaną na 26 lutego, a także spektakle 27 oraz 28 lutego. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie.
  • 06.03 „Król Lear”, reż. Anna Augustynowicz (w roli tytułowej Mirosław Zbrojewicz) – premiera na Dużej Scenie TJK – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Król Lear” zaplanowaną na 6 marca, a także spektakle 5 oraz 7 marca. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie.
  • 26.03„Testosteron”, reż. Robert Talarczyk – premiera na Dużej Scenie TJK.

Dodajmy, że Radio Opole objęło wydarzenia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu patronatem medialnym.

Zobacz także

2021-05-18, godz. 14:17, Patronaty - polecamy Spotkanie z autorem powieści inspirowanej najgłośniejszą niewyjaśnioną zbrodnią lat 90 Brak sprawcy. Brak motywu. Presja przełożonych. Tajemnice, o których po zmroku lepiej nie mówić głośno. I zagadka, którą Stompor będzie musiał rozwiązać… „Wenus umiera” Aleksandra Sowy to powieść inspirowana najgłośniejszą… » więcej 2021-05-17, godz. 15:17, Patronaty - polecamy Cztery premiery na koniec sezonu! Teatry mogą otworzyć się dla widzów 21 maja. Teatr im. Jana Kochanowskiego postanowił wykorzystać ten czas - na sam koniec sezonu zaprasza widzów aż na 4 premiery. Pierwsza już w najbliższy piątek (21.05). Będzie okazja obejrzenia… » więcej 2021-05-17, godz. 14:20, Patronaty - polecamy Rejs “Z orkiestrą po Odrze” tym razem wyruszy ze Stoczni "Damen" W najbliższą sobotę (22.05) o godz. 11:00 z kędzierzyńsko-kozielskiej stoczni w rejs wyruszy muzyczna orkiestra muzyków rekrutujących się z Orkiestry Politechniki Opolskiej i opolskiego „Elektryczniaka”. Na pokładzie statku „Silesia”… » więcej 2021-05-17, godz. 11:36, Patronaty - polecamy Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem To spotkanie już dwukrotnie było przekładane z powodu obostrzeń pandemicznych, ale jest - wreszcie się udało! Już dziś (17.05) będzie okazja spotkania z wyjątkowym dziennikarzem i reportażystą - gościem WBP w Opolu będzie Jacek… » więcej 2021-05-14, godz. 10:29, Patronaty - polecamy Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na wystawę pt. "Piosenka Norwida"! Cała Polska świętuje 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida! Z tej okazji Urząd Miasta Opole oraz Miejska Biblioteka Publiczna organizują wystawę poświęconą twórczości poety. Otwarcie we wtorek (18 maja) o godzinie 18:00… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »