Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-01-26, 19:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wyjątkowa okazja obejrzenia spektaklu „Miejskie Ziółka”!

Wyjątkowa okazja obejrzenia spektaklu „Miejskie Ziółka”!
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu uruchomił platformę TJK ONLINE. Dzięki temu - widzowie mogą oglądać spektakle z repertuaru teatru, pozostając we własnym domu i doświadczać, choć części emocji, jakie towarzyszą przedstawieniom „na żywo”. Już w najbliższy piątek (29.01) będzie okazja obejrzenia spektaklu, który miał swoją premierę jesienią zeszłego roku.
Muzyczny spektakl „Miejskie Ziółka" otworzył sezon w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera odbyła się 3 października na Scenie Modelatornia, a poprzedziła ją wrześniowa premiera podczas Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi. Po zaledwie kilku spektaklach, nowe obostrzenia - ze względu na pandemię koronawirusa - uniemożliwiły prezentację. Będzie wyjątkowa okazja, by przedstawienie obejrzeć, tym bardziej, że już zdążył zebrać pozytywne opinie recenzentów i widzów.

„Miejskie ziółka" to postapokaliptyczna wizja świata zdominowanego przez… naturę. Co by było, gdyby pewnego dnia człowiek stracił kontrolę, a przyroda przejęła utraconą władzę nad betonową metropolią? – pytają twórcy przedstawienia. Rytm miejskiej muzyki przeplata się tu z muzycznym pejzażem natury. Mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splatają się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze. Więcej informacji na stronie teatru.

Reżyserką spektaklu, współautorką scenariusza i autorką muzyki jest Natasza Sołtanowicz. W spektaklu grają: Joanna Osyda, Karol Kossakowski i Kacper Sasin. Autorką scenografii i kostiumów jest Marianna Syska. Dramaturgia i teksty piosenek to dzieło Joanny Kowalskiej, która jest także współautorką scenariusza, a aranżacji muzycznej dokonał Grzegorz Bieńko. Partnerem i koproducentem spektaklu jest Festiwal Czterech Kultur w Łodzi.

Spektakl będzie dostępny przez 24 godziny od najbliższego piątku (29.01) od godz. 18:00. Bilety nie są potrzebne!

Przejdź na platformę TJK ONLINE.

Zobacz także

2021-03-15, godz. 11:52, Patronaty - polecamy Na Światowy Dzień Wody zaprasza WiK Opole [AKTUALIZACJA] 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Ma przypomnieć, jak wielką rolę woda odgrywa w życiu człowieka i z jakimi problemami spotykają się społeczeństwa na całym świecie z powodu jej braku. Z okazji święta Spółka Wodociągi… » więcej 2021-03-15, godz. 09:35, Patronaty - polecamy Obchody 76. rocznicy wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf w tym roku on-line Ze względu na obostrzenia sanitarne w związku z trwającą pandemią uroczystości związane z przypadającą w tym roku 76. rocznicą wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf odbędą się on-line. Do oglądania zaprasza w najbliższy wtorek (17.03)… » więcej 2021-03-10, godz. 21:16, Patronaty - polecamy Filharmonia zaprasza na koncert symfoniczny „Klasyczna niespodzianka” po takim tytułem w najbliższy piątek (12.03) będzie można posłuchać koncertu symfonicznego. Wybrzmią dzieła dwóch klasyków wiedeńskich - Josepha Haydna oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta. Orkiestrę… » więcej 2021-03-08, godz. 18:32, Patronaty - polecamy Wystawa z okazji 10-lecia budynku MBP w Opolu Do 10 kwietnia przed Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu można oglądać plenerową wystawę przygotowaną z okazji 10-lecia oddania do użytku siedziby biblioteki przy ulicy Minorytów 4. Budynek ten jest jedyny w swoim rodzaju, a sama… » więcej 2021-03-08, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Konkurs Recytatorski Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci” Do 2 kwietnia można zgłaszać chęć udziału w XXVIII Konkursie Recytatorskim Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”. Konkurs skierowany jest do młodzieży województwa opolskiego. Finał wojewódzki zaplanowano na 16 kwietnia. Ze… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »