Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-01-26, 19:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wyjątkowa okazja obejrzenia spektaklu „Miejskie Ziółka”!

Wyjątkowa okazja obejrzenia spektaklu „Miejskie Ziółka”!
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu uruchomił platformę TJK ONLINE. Dzięki temu - widzowie mogą oglądać spektakle z repertuaru teatru, pozostając we własnym domu i doświadczać, choć części emocji, jakie towarzyszą przedstawieniom „na żywo”. Już w najbliższy piątek (29.01) będzie okazja obejrzenia spektaklu, który miał swoją premierę jesienią zeszłego roku.
Muzyczny spektakl „Miejskie Ziółka" otworzył sezon w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera odbyła się 3 października na Scenie Modelatornia, a poprzedziła ją wrześniowa premiera podczas Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi. Po zaledwie kilku spektaklach, nowe obostrzenia - ze względu na pandemię koronawirusa - uniemożliwiły prezentację. Będzie wyjątkowa okazja, by przedstawienie obejrzeć, tym bardziej, że już zdążył zebrać pozytywne opinie recenzentów i widzów.

„Miejskie ziółka" to postapokaliptyczna wizja świata zdominowanego przez… naturę. Co by było, gdyby pewnego dnia człowiek stracił kontrolę, a przyroda przejęła utraconą władzę nad betonową metropolią? – pytają twórcy przedstawienia. Rytm miejskiej muzyki przeplata się tu z muzycznym pejzażem natury. Mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splatają się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze. Więcej informacji na stronie teatru.

Reżyserką spektaklu, współautorką scenariusza i autorką muzyki jest Natasza Sołtanowicz. W spektaklu grają: Joanna Osyda, Karol Kossakowski i Kacper Sasin. Autorką scenografii i kostiumów jest Marianna Syska. Dramaturgia i teksty piosenek to dzieło Joanny Kowalskiej, która jest także współautorką scenariusza, a aranżacji muzycznej dokonał Grzegorz Bieńko. Partnerem i koproducentem spektaklu jest Festiwal Czterech Kultur w Łodzi.

Spektakl będzie dostępny przez 24 godziny od najbliższego piątku (29.01) od godz. 18:00. Bilety nie są potrzebne!

Przejdź na platformę TJK ONLINE.

Zobacz także

2021-04-07, godz. 14:49, Patronaty - polecamy XX Jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach zostały przełożone na czerwiec Nowy termin XX Jubileuszowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach to 1-6 czerwca. Termin zapisów został przedłużony do 25 maja. Osoby, które zapisały się do tej pory, pozostają na liście startowej chyba… » więcej 2021-04-07, godz. 14:09, Patronaty - polecamy Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny podczas II Szczytu Klimatycznego TOGETAIR To pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas I Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań ekologicznych. Mowa o Polskim Multimedialnym Raporcie Klimatycznym, który… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34, Patronaty - polecamy Koncerty muzyki organowej i kameralnej zabrzmią w Kluczborku „Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” - tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się po raz 36. Od maja do października usłyszymy w jego ramach… » więcej 2021-04-06, godz. 16:44, Patronaty - polecamy Spektakl „Testosteron” - data premiery w Opolu ponownie przełożona „Testosteron” - kultowa komedia teatralna Andrzeja Saramonowicza, która w 2007 roku doczekała się także ekranizacji, tym razem w wykonaniu aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w… » więcej 2021-04-06, godz. 16:35, Patronaty - polecamy Stwórz film czasów zarazy, weź udział w konkursie "Covideo"! Konkurs na twórcze nagranie wideo z czasów zarazy ogłosił Prudnicki Ośrodek Kultury. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 maja. » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »