Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-04-23, 11:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert "Pieśni z moich okolic" już w niedzielę w Studiu M - zarezerwuj bezpłatne zaproszenie!

Koncert "Pieśni z moich okolic" już w niedzielę w Studiu M [fot. archiwum zespołu]
Koncert "Pieśni z moich okolic" już w niedzielę w Studiu M [fot. archiwum zespołu]
Koncert "Pieśni z moich okolic" już w niedzielę w Studiu M [fot. archiwum zespołu]
Koncert "Pieśni z moich okolic" już w niedzielę w Studiu M [fot. archiwum zespołu]
Śpiewak, muzykant, aktor, kabareciarz związany ze Śląskiem Opolski Wiktor Spisla wystąpi wraz z zespołem przyjaciół w najbliższą niedzielę (28.04) w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Retransmisja 10 maja w piątkowej audycji Muzyka źródeł. Koncert poprowadzi Jacek Mielcarek.
Bezpłatne zaproszenia można już rezerwować poprzez pocztę elektroniczną pisząc tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.


Wiktor Spisla śpiewa gwarą śląską charakterystyczną dla okolic Dobrzenia Wielkiego. W repertuarze ma ballady, kolędy, pieśni rekrutacji, pieśni miłosne, weselne i obrzędowe. Jak sam przyznaje, to dziedzictwo po dziadku i ojcu. Jest laureatem wielu festiwali w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku ukazała się jego pierwszą płyta pt. "Pieśni z moich okolic. A cappella". Wkrótce ukaże się płyta kolejna.


Artysta wystąpi Studiu M im. SBB wraz z zespołem przyjaciół. Na skrzypcach zagrają Emilia Kos i Agnieszka Stawowy, na akordeonie Leszek Karwacki, Jurij Mykytiuk na bandurze, a Jacek Mielcarek na dudach.


Kto nie będzie mógł przyjść, a będzie miał ochotę koncertu posłuchać, informujemy, że wydarzenie będzie retransmitowane w audycji Muzyka źródeł 10 maja. Przypomnijmy: audycja nadawana jest w każdy piątek po godz. 23:00, a jej współtwórcą jest grający na saksofonie m.in. w Kapeli Niwińskich, Jacek Mielcarek.

Organizatorem koncertu jest Radio Opole.

Zobacz także

2024-11-27, godz. 09:26, Patronaty - polecamy X Bieg Mikołajkowy w Żytniowie Popularyzacja masowych biegów rekreacyjnych i gminy Rudniki, bo to właśnie w tej gminie we wsi Żytniów, wystartuje - to główne cele Biegu Mikołajkowego. Wydarzenie odbędzie się już najbliższą niedzielę (01.12). Start biegu głównego… » więcej 2024-11-26, godz. 10:39, Patronaty - polecamy Premierowy pokaz filmu o Zofii Hajduk już w sobotę w MDK [ZDJĘCIA] Była działaczką Związku Polaków w Niemczech, żołnierką Armii Krajowej, była więziona w obozach koncentracyjnych. Należała do pokolenia Kolumbów, których lata młodości splotły się z krwawymi kartami historii Polski. Mowa o… » więcej 2024-11-25, godz. 18:45, Patronaty - polecamy III Polska Konferencja Poliwagalna Znaczenie więzi rodzinnych dla zdrowia emocjonalnego i społecznego - to temat przewodni III Polskiej Konferencja Poliwagalnej. Terapia poliwagalna to relatywnie nowy rodzaj terapii, który koncentruje się na wpływie stresu na nasze zdrowie… » więcej 2024-11-22, godz. 15:40, Patronaty - polecamy Spotkanie z Anną Dymną - zobacz transmisję Jeszcze tylko do niedzieli (24.11) w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu można oglądać wystawę będącą próbą uchwycenia istoty wielowątkowej twórczości legendarnego krakowskiego artysty Wiesława Dymnego. W przeddzień finisażu… » więcej 2024-11-22, godz. 09:15, Patronaty - polecamy Rusza TerePaczków. Pierwsze koncerty już dziś. Wstęp na wszystkie jest wolny Do niedzieli (24.11) potrwają 29. Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TEREPACZKÓW. Wydarzenie rozpoczyna się już dziś (22.11). W programie przede wszystkim koncerty i przegląd konkursowy, ale także warsztaty gitarowe z Darkiem Czarnym… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »