Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » „Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”…
2020-10-28, 12:00 Autor: Agnieszka Lubczańska/źródło: materiały organizatora

„Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 16:00 na antenie Radia Opole!

„Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 16:00 na antenie Radia Opole! [fot. materiały organizatora, https://bibliotekapiosenki.pl/strona/]
„Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 16:00 na antenie Radia Opole! [fot. materiały organizatora, https://bibliotekapiosenki.pl/strona/]
W najbliższą niedzielę (01.11) zapraszamy do posłuchania koncertu „Memento Vitae”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem we Wszystkich Świętych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, w tym roku z powodu epidemii koronawirusa koncert został zarejestrowany wcześniej, a premierowo zostanie wyemitowany 1 listopada, m.in. na antenie Radia Opole. Wystąpi plejada artystów. Początek o godz. 16:05 w drugiej godzinie audycji Scena i sława; w pierwszej godzinie audycji zaprezentujemy występujących w koncercie artystów, a wśród nich znajdą się: Grażyna Łobaszewska, Iwona Loranc, Kuba Badach i Janusz Radek.
„W swej wymowie wydarzenie jest apoteozą życia w obliczu śmierci. Chcemy tym samym przypomnieć i zaznaczyć różnicę pomiędzy dniem 1 i 2 listopada, podkreślając radosny charakter Dnia Wszystkich Świętych” - podkreśla pomysłodawca i kierownik artystyczny koncertu Waldemar Domański.

Do udziału w tegorocznym koncercie zaproszeni zostali: Grażyna Łobaszewska, Iwona Loranc, Kuba Badach, Janusz Radek. Repertuar koncertu stanowią polskie piosenki w nowych aranżacjach na zespół wokalno-instrumentalny, treścią nakłaniające do szeroko pojętej refleksji na temat życia. Utwory instrumentalne przeplatać się będą z fragmentami utworów literackich, nawiązującymi nastrojem do charakteru dnia.

Nagrań dokonano 13 października w Nowohuckim Centrum Kultury. Organizatorem koncertu jest Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym Waldemar Domański. Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Bartłomiej Szułakiewicz. Kierownik projektu: Magdalena Gaisek-Gurgul. Realizacja i miks nagrań: Dariusz Grela, Szczepan Sołtys. Patronat medialny: Radio Kraków i TVP Kraków.

Organizatorem koncertu jest Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej PiosenkiWykonawcy:
 • Grażyna Łobaszewska - wokal,
 • Iwona Loranc - wokal,
 • Kuba Badach - wokal,
 • Janusz Radek - wokal,
 • Waldemar Domański - narrator,
 • Bartłomiej Szułakiewicz - instrumenty klawiszowe,
 • Piotr Schmidt - trąbka,
 • Mateusz Gurgul - akordeon / instrumenty klawiszowe,
 • Jarosław Meus - gitary,
 • Paweł Kluba - gitara basowa,
 • Michał Peiker - perkusja
FUSION STRINGS - kwartet smyczkowy w składzie:
 • Paweł Futyma - skrzypce,
 • Anna Staniak - skrzypce,
 • Paweł Rychlik - altówka,
 • Michał Świstak - wiolonczela.
Chórek: Ewa Niewdana-Hady, Aleksandra Królik, Katarzyna Blat, Agnieszka Sobas, Daniel Cebula- Orynicz, Stanisław Plewniak.


Zobacz także

2021-06-18, godz. 21:21 Harmonogram rozpowszechniania nieodpłatnych audycji wyborczych w Radiu Opole S.A. Radio Opole S.A. zgodnie z rozporządzeniem KRRiT z dnia 12 lipca 2011 r. w sprawie czasu oraz ramowego podziału czasu przeznaczonego na rozpowszechnianie nieodpłatnie… » więcej 2021-06-11, godz. 20:11 Przedterminowe wybory burmistrza Gorzowa Śląskiego w woj. opolskim Radio Opole S.A. w związku rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Gorzowa Śląskiego w… » więcej 2021-06-09, godz. 09:42 Czas na "Dobry moment"! Od poniedziałku do piątku o 9:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz Chcesz poznać ciekawych ludzi i usłyszeć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? A może pragniesz uśmiechnąć się razem z nami lub podejść do sprawy całkiem… » więcej 2021-06-02, godz. 11:07 "Misja Werona 2021" - reportaż Pawła Koniecznego, Grzegorza Frankowskiego i Piotra Moca [FILM, ZDJĘCIA] We wtorek (01.06) minął miesiąc od historycznego sukcesu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Radio Opole miało okazję towarzyszyć… » więcej 2021-05-27, godz. 12:20 Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla województwa opolskiego - zapisy trwają do 7 czerwca Już 8 czerwca odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa opolskiego otrzymają możliwość… » więcej 2021-05-27, godz. 07:10 Zapraszamy na "Podróże z Helen" w każdy czwartek o godz. 10:00 W tym, co wydaje się nam zwyczajne, ona dostrzega piękno i wyjątkowość naszego kraju. Helen Mazanova - bo o niej mowa - to mieszkająca w Opolu blogerka z… » więcej 2021-05-26, godz. 13:46 Rusza druga edycja ogólnopolskiego konkursu "Samorząd dla Dziedzictwa" – poznaj szczegóły! Przed nami kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu nagradzającego gminy za modelowe opracowanie i wdrażanie gminnego programu opieki nad zabytkami. » więcej 2021-05-25, godz. 12:36 W środę słuchaj nas w Internecie, DAB+ i na alternatywnych częstotliwościach! Jeśli słuchasz Radia Opole na częstotliwości 103,2 MHz, w środę (26.05) przełącz się na Internet lub DAB+. Ze względu na prace konserwacyjne nadajnika… » więcej 2021-05-21, godz. 15:08 Świętujmy wspólnie Dzień Matki i Dziecka - Radio Opole i Cukry Nyskie zapraszają do udziału w konkursie. Do wygrania… Czy zastanawialiście się dlaczego Dzień Matki jest przed Dniem Ojca, lub co najlepszego odziedziczyliśmy po naszych mamach? Jeżeli nie, to lepiej pomyślcie… » więcej 2021-05-21, godz. 13:55 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - na tę okazję Radio Opole przygotowało specjalne wydanie audycji W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. To ważne wydarzenie przypominające nam o początkach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »