Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Autorzy pasm programowych
2015-10-11, 20:34 Autor: Admin

Autorzy pasm programowych

2019-02-27, 11:12

Basia Beuth

Basia Beuth [fot. Marek Bohdan]
Basia Beuth [fot. Marek Bohdan]

Wokalistka i autorka piosenek. Założycielka opolskiego zespołu Lokalne Ocieplenie. Przez kilka lat śpiewała z Opole Gospel Choir. Aktualnie jej działalność muzyczna ma charakter przede wszystkim solowy i opiera się na piosenkach autorskich. Jest laureatką licznych nagród festiwali muzycznych, a za największy sukces uważa Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2015. Ma na koncie wydanie debiutanckiej i całkowicie autorskiej płyty zatytułowanej „Świat dobrze wyjaśniony”, a jej piosenki znalazły się także na kilku składankach muzycznych ze świata krainy łagodności. Napisała wiele piosenek, również dla innych artystów, a także utwory promujące wydarzenia kulturalne i młodzieżowe oraz Opole.

Poza twórczością muzyczną, Basia zajmuje się konferansjerką, szkoleniami z rozwoju osobistego (w tym warsztatami z emisji głosu i wystąpień publicznych) oraz współprowadzi muzyczną Fundację BluesOpole.


Basia Beuth prowadziła kiedyś piątkową audycję Dobre Granie Ekstra. Od 2021 roku jest autorką piątkowych wydań audycji Rewiry kultury.

Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl
2016-07-15, 13:01

Bolesław Bezeg

Bolesław Bezeg [fot. Paweł Stauffer]
Bolesław Bezeg [fot. Paweł Stauffer]
Bolesław Bezeg prowadzi w poranki od poniedziałku do piątku cykl Kartka z kalendarza, a w weekendy cykl Z historycznego punktu widzenia, jest współautorem audycji Tak było naprawdę oraz Przy świątecznym stole, a w czwartki jest autorem programu O kulturze - debata (DAB+). Ponadto, przygotowuje cykle okolicznościowe - w 2021 roku będzie to cykl Na linii Korfantego.

Z autorem można kontaktować się mailowo: boleslaw.bezeg@radio.opole.pl
2016-11-10, 12:33

Mariusz Chałupnik

Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Opolanin z krwi i kości. Wychował się w centrum miasta. Dorastał na osiedlu ZMW (obecnie Armii Krajowej), do którego nadal ma duży sentyment. Studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Politologia – jeszcze w starym budynku przy ul. Plebiscytowej. Z opolskimi mediami związany od 2004 roku. Współpracował z działem sportowym Nowej Trybuny Opolskiej. Przez ostatnie osiem lat pracował w TVP3 Opole. Z Radiem Opole miał już w przeszłości mały „romans” – współtworzył i prowadził autorski program „Kuźnia”, który promował młode opolskie zespoły.

Mariusz Chałupnik jest reporterem w stolicy regionu i prowadzi audycję "Cały nasz sport" oraz przygotowuje wiadomości sportowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: mariusz.chalupnik@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:47

Adrian Chimiak

Adrian Chimiak [fot. Paweł Stauffer]
Adrian Chimiak [fot. Paweł Stauffer]

Dziennikarz, reportażysta, lektor. W latach 1994-1996 współtworzył miejskie pasmo Radia Opole pn. „Radio Na Wyspie”. Współautor (wraz z Małgorzatą Błońską) książki „Pistacja w Krainie Smoków. Chiny inaczej”. Reportażem zajmuje się od 2003 roku, audycje jego autorstwa emitowane były w programach ogólnopolskich Polskiego Radia „Jedynki” i w „Trójce” oraz w większości publicznych rozgłośni regionalnych. Zdobył 13 nagród za reportaże, w tym m.in. Grand Prix Wspólna Europa 2015.

W roku 2011, roku polskiej prezydencji w UE, reportaż „Albania Europy” wygrał krajowe eliminacje i dostał się do finału European Parliament Prize For Journalism. Dokument „Lech, Czech i... Rus – Czechosłowacja ‘68” zajął I miejsce w polsko-czeskim konkursie „Local Press Award” (grudzień 2012), Grand Press 2012 w kategorii reportaż radiowy. Nominowany do nagrody Grand Press 2013.


Adrian Chimiak jest realizatorem dźwięku oraz prowadzi od poniedziałku do piątku audycję O świcie.

adrian.chimiak@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:03

Krzysztof Dobrowolski

Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Człowiek, który wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczyci się tym, że nigdy nie dał się nikomu zagadać. W radiu pracuje „od zawsze” i nie wyobraża sobie, że mógłby pracować gdzie indziej. Komfort jego sytuacji polega na tym, że nie wyobrażają sobie też tego słuchacze.

Krzysztof Dobrowolski prowadzi audycje: "Terapeuci", "Przy rodzinnym stole", "Ludzie z plusem" i "Szlachetne zdrowie". Ponadto przygotowuje cykl tematyczny "Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie".

Z autorem można kontaktować się mailowo: krzysztof.dobrowolski@radio.opole.pl
2021-01-04, 13:54

Grzegorz Frankowski

Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. Jak sam o sobie mówi: rocznikowo jestem starszym juniorem, dlatego wciąż czynnie udzielam się piłkarsko w niższych klasach rozgrywkowych. Główne zainteresowania to żona, syn i córka.

Grzegorz Frankowski jest reporterem w Głubczycach i całym powiecie głubczyckim, przygotowuje wiadomości sportowe oraz współprowadzi audycję „Cały Nasz Sport”.

Z autorem można kontaktować się mailowo: grzegorz.frankowski@radio.opole.pl
2015-10-13, 18:58

Piotr Furtas

Piotr Furtas [fot. Paweł Stauffer]
Piotr Furtas [fot. Paweł Stauffer]

Gdyby nie był radiowcem, to pewnie zostałby pastorem, bo lubi słuchać gospel. Ponieważ jest muzykiem-aranżerem, jego życie to jedno wielkie studio radiowe lub muzyczne studio nagrań. Dlatego też bliskie jest mu wszystko, co związane z muzyką i sztuką. Uwielbia rozmowy z artystami, twórcami i wykorzystuje to w swoich audycjach. Ceni profesjonalizm, obowiązkowość i punktualność w każdym działaniu. Podziwia ludzi z pasją i odrobiną artystycznego szaleństwa. Lubi ciepłe kraje, ciepłą wodę, dobrą polską kuchnię i jazdę na nartach.

Piotr Furtas jest autorem felietonu Między dźwiękami.


piotr.furtas@radio.opole.pl
2015-10-13, 18:56

Beata Granatowska

Beata Granatowska [fot. Paweł Stauffer]
Beata Granatowska [fot. Paweł Stauffer]
Jak twierdzi, lubi być dobrze poinformowana, co jest cechą u radiowca wskazaną. Lecz aby to poinformowanie było treściwe, najpierw musi się coś zadziać. I to „dzianie się” też bardzo lubi. Ma bzika językowego, więc z uporem maniaka stara się pielęgnować piękno i bogactwo języka – tak swojego, jak i słuchaczy, robiąc dla nich audycje o polszczyźnie. W pytaniach bezkompromisowa, w sądach surowa, acz sprawiedliwa.

Beata Granatowska prowadzi audycje: "Trendy i owędy". Ponadto, przygotowuje - wraz z Ireneuszem Procherą - cykle "Czytasie" i "Na końcu języka".

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które współprowadziła Beata Granatowska:
"Popołudniowy reflektor"
"Bo przed wojną"
"Drzewiej powiadano"
"Worek z cytatami"

Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
2016-03-30, 10:01

Roman Juranek

Roman Juranek [fot. Paweł Stauffer]
Roman Juranek [fot. Paweł Stauffer]
Edytor. Z wykształcenia politolog, z zamiłowania "filozof". Cudzysłów przy tym słowie – jak mówi – jest konieczny i nieprzypadkowy. Ma wspaniałą żonę i dwójkę cudownych dzieci. W radiu za najważniejsze uważa bieżące informacje i tym właśnie się zajmuje. Odskocznią od stresującej roli edytora wiadomości jest program "Forum wiary". Jest to ekumeniczna dyskusja przedstawicieli Kościołów: katolickiego, ewangelicko-augsburskiego i prawosławnego, podczas której poruszane są tematy dotyczące wiary i życia wspólnot religijnych.


Z autorem można kontaktować się mailowo: roman.juranek@radio.opole.pl
2019-01-22, 11:29

Bogusław Kalisz

Bogusław Kalisz [fot. Paweł Stauffer]
Bogusław Kalisz [fot. Paweł Stauffer]
Wydawca. Podkreśla zawsze, żeby nie mylić go z posłem Ryszardem Kaliszem – wujkiem. Z mediami związany od 1993 roku – pracował w ogólnopolskich i regionalnych stacjach radiowych. W Radiu Opole od maja 2009 roku. "Pracuję w radiu, bo to po prostu lubię" – tłumaczy. Hobby: działka we własnym wydaniu i siatkówka przed TV.

Bogusław Kalisz prowadzi magazyn "Reporterskie tu i teraz".

Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
2016-11-10, 09:49

Sławomir Kieler

Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]

Co prawda czasy studenckie ma już dawno za sobą, ale niezmiennie i nieuleczalnie interesuje się życiem akademickim – choć obecnie bardziej jako obserwator niż uczestnik. Lubi czytać książki, nie pogardzi dobrym filmem, interesuje się historią, geografią i... japońskimi sztukami walki, ale jego zdecydowanie największą pasją są rozmowy z ciekawymi ludźmi. Przy czym okazuje się, że w odpowiednich okolicznościach, każdy może być interesujący.


Sławomir Kieler prowadzi cykl Akademickie Opole (FM) i audycję Dobre Akademickie Granie (DAB+). Ponadto, przygotowuje wiadomości drogowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: slawomir.kieler@radio.opole.pl
2018-11-06, 15:04

Daniel Klimczak

Daniel Klimczak [fot. Marek Bohdan]
Daniel Klimczak [fot. Marek Bohdan]
W radiu chciał pracować, odkąd zaczął mówić. Swoje pierwsze 'audycje' przygotowywał w wieku 5 lat, nagrywając z radia piosenki na kasetę magnetofonową i opatrując je własnym komentarzem. Przygodę z mediami rozpoczął w gazetce szkolnej. Potem przez kilka lat prowadził w swoim mieście portal lokalny i wydawał gazetę. W pewnym momencie wziął 'rozwód' z mediami, jednak po kilkunastu miesiącach, dosięgło go przeznaczenie i trafił do lokalnego radia, gdzie prowadził poranny program, a także autorską audycję muzyczną. W lipcu 2018 roku dołączył do redakcji Radia Opole, gdzie można go usłyszeć w niektóre sobotnie poranki, a także spotkać z mikrofonem na ulicach powiatu nyskiego, Niemodlina czy Grodkowa.

Miłośnik podróży - zwłaszcza po Polsce, fotografii, a także pociągów. Marzy o przejażdżce koleją transsyberyjską. W pracy jako wzór stawia sobie twórczość Kuby Strzyczkowskiego.

Daniel Klimczak jest reporterem w powiatach brzeskim, namysłowskim i nyskim, a w każdą sobotę prowadzi poranny program Mamy weekend.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadził Daniel Klimczak:
"Dzień w Opolu, dzień w regionie"

Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl
2015-10-13, 16:45

Wiesław Kolbusz

Wiesław Kolbusz [fot. Paweł Stauffer]
Wiesław Kolbusz [fot. Paweł Stauffer]
Urodził się w Opolu, ale jakiś czas temu wybrał wiejskie powietrze i święty spokój. Z wykształcenia inżynier – mechanik budowy samochodów. Pasja – amerykańska motoryzacja. Do dziś zastanawia się, co mu lepiej wychodzi: obcowanie z radiowym sitkiem czy wymiana koła. Stworzenie typowo radiowe – nie lubi fotografowania i wywiadów przed kamerą.

Wiesław Kolbusz prowadzi audycję "Dobry moment".

Z autorem można kontaktować się mailowo: wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl
2019-01-22, 13:17

Wiktoria Konieczna

Wiktoria Konieczna [fot. Marek Bohdan]
Wiktoria Konieczna [fot. Marek Bohdan]

Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim. Reporterka w stolicy regionu. Prywatnie to bezkonkurencyjna gaduła, miłośniczka psów i szczęśliwa posiadaczka czarnego kota. Czas wolny najchętniej spędza w kuchni, piekąc ciasta lub nad wodą z książką w ręce.

Wiktoria Konieczna prowadzi audycję "Effatha" oraz przygotowuje wiadomości kulturalne.


Z autorką można kontaktować się mailowo: wiktoria.konieczna@radio.opole.pl
2016-07-15, 14:49

Paweł Konieczny

Paweł Konieczny [fot. Paweł Stauffer]
Paweł Konieczny [fot. Paweł Stauffer]
Pierwszy raz dyktafon trzymał w ręku już na początku swojej nauki w szkole podstawowej - wtedy tworzył gazetkę szkolną. Gdy trafił do ogólniaka, rozpoczął przygodę z radiem i ten związek trwa do dziś. Oprócz miłości do radia, darzy uczuciem także piosenkę poetycką. Prowadził największe festiwale piosenki turystycznej w Polsce, na które też często zapraszany jest w roli jurora. Wśród znajomych uważany za człowieka z betonu. W tym wypadku jednak beton to niezwykle specyficzny żart...

Aby się o tym przekonać, zachęcamy do wczesnego wstawania w niedziele na program Mamy weekend, a także w tygodniu, kiedy prowadzi audycje "Infoporanek" (DAB+). Ponadto Paweł Konieczny relacjonuje wydarzenia sportowe w audycji "Cały Nasz Sport" oraz przygotowuje wiadomości sportowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl
2020-01-07, 12:50

Agnieszka Kurenda-Szmit

Agnieszka Kurenda-Szmit [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Kurenda-Szmit [fot. Paweł Stauffer]
W pełni zgadza się z myślą, że "w uśmiechu jest całe bogactwo człowieka", dlatego też z nieskrywaną radością zajmuje się szeroko pojętą działalnością biurową w Dziale Marketingu, w skrócie: ogarnianiem papierów ;) Ponadto jest miłośniczką muzyki i z tego też powodu chętnie podejmuje się nadzorowania muzycznych projektów realizowanych przez Radio Opole (a prywatnie śpiewa w Opole Gospel Choir).

Agnieszka Kurenda-Szmit prowadzi w niedziele audycję "Opolski Koncert Życzeń", a na Radio Opole 2 KULTURA program Muzyka z oklaskami.

Z autorką można się kontaktować mailowo: agnieszka.kurenda-szmit@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:32

Mariusz Majeran

Mariusz Majeran [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Majeran [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Reporter, podróżnik, fan muzyki. Obsługiwał przeróżne festiwale muzyczne: Sopot Festival, Coke Live Music Festival w Krakowie, Open’er Music Festival w Gdyni, Life Festival w Oświęcimiu i Konkurs Piosenki Eurowizja 2015 w Wiedniu. Nie ma dużego wydarzenia muzycznego, na którym by go nie było. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu jest już od lat. Radio to jego pasja, ale również pisze do gazet i lubi fotografować. Jak mówi, nie ma dla niego niewykonalnego zadania dziennikarskiego.

Mariusz Majeran prowadzi w środę audycję Rewiry Kultury, we wtorki audycję Wszystko o literaturze (DAB+), program Na afiszu (DAB+) oraz przygotowuje wiadomości kulturalne.

Z autorem można kontaktować się mailowo: mariusz.majeran@radio.opole.pl
2016-08-09, 18:07

Justyna Marcińska

Justyna Marcińska [fot. Paweł Stauffer]
Justyna Marcińska [fot. Paweł Stauffer]
Absolwentka Wydziału Politologii na Uniwersytecie Śląskim. Z mediami związana od 2006 r. Pierwsze kroki jako dziennikarz stawiała przed kamerą TVN24. Na żywo relacjonowała bieżące wydarzenia z kraju i z zagranicy. Uczyła się również od najlepszych dziennikarzy z agencji Reuters w Londynie. W TVP3 Opole prowadziła programy publicystyczne, była również wydawcą Kuriera Opolskiego i koordynatorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Pracę w Radiu Opole rozpoczęła w 2012 r. jako edytor wiadomości i prowadząca weekendowe pasmo poranne. W Opolu chciała zatrzymać się na chwilę, jednak została dla drugiej połówki. Praca jest jej pasją, ale przede wszystkim ceni sobie czas spędzany tylko z rodziną. Z miasta uciekła na wieś, gdzie najlepiej czuje się w roli mamy, ogrodnika i pani domu.

Justyna Marcińska budzi słuchaczy od poniedziałku do piątku poranną audycją "Kto rano wstaje...". Ponadto, prowadzi w sobotę cykl Eko wyścig, a w niedzielę cykl Mała kultura.

Posłuchaj archiwalnego cyklu z 2018 roku, który współprowadziła Justyna Marcińska:
"Entliczek, pentliczek... co powie Piechniczek"

Z autorką można kontaktować się mailowo: justyna.marcinska@radio.opole.pl
2019-08-06, 10:39

Joanna Matlak

Joanna Matlak [fot. Adam Szostok]
Joanna Matlak [fot. Adam Szostok]
Reporterka. Wielunianka, która do Opola przyjechała na studia. Wtedy zainteresowała się radiem i zaczęła od studenckiego Radia "Emiter" w Opolu. Później na praktykach poznawała pracę Radia Katowice, a wiosną 2015 roku trafiła na staż do Radia Opole. Zbiera informacje ze stolicy województwa.

Jej pasje to muzyka (zwłaszcza soul i r&b z lat 90), książki (Marek Hłasko!), płyty i programy publicystyczne. Nieśmiało próbuje pisać.

Joanna Matlak jest współautorką audycji Loża Radiowa. Ponadto, prowadzi w weekendy poranną rozmowę W cztery oczy.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadziła Joanna Matlak:
"Stolica Opole"

Z autorką można kontaktować się mailowo: joanna.matlak@radio.opole.pl
2017-01-31, 14:45

Jacek Mielcarek

Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Wydał trzy płyty autorskie. Współpracował m.in. z Natalią Kukulską, Markiem Walarowskim, Indią Czajkowską, Adamem Strugiem, Kapelą Brodów, Karo Glazer, Krzysztofem Ścierańskim, Phillipem Brackenem. Jest współtwórcą projektów Nisza i Śliczne Goździki. Występował w USA, Kanadzie, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Irlandii, Ukrainie, Rumunii.

Od 1993 roku prowadzi w radiu audycje jazzowe. Od 2007 także związane z muzyką ludową. Jacek Mielcarek prowadzi audycje: "Jazzofonia", "Muzyka źródeł", Muzyka bez słów (DAB+), a także współprowadzi audycję "Słuchać i słyszeć".
2015-10-11, 22:58

Marzena Mielcarek

Marzena Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Marzena Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]

Redaktor, animator kultury, etnomuzykolog, producent muzyczny, autorka słuchowisk radiowych dla dzieci i dorosłych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Redakcji Muzycznej Radia Opole. Prowadzi cykl audycji poświęconych muzyce poważnej, etnicznej i eksperymentalnej (Słuchać i słyszeć, Muzyka źródeł, Raz na ludowo). W swoich audycjach przedstawia wartościowe zjawiska kulturowe i artystyczne, które pozostają na uboczu głównych nurtów muzycznych. Posiada bogatą kolekcję płyt. Jej największą pasją są książki oraz filmy Alfreda Hitchcocka.


Marzena Mielcarek prowadzi audycje: Muzyka źródeł, Słuchać i słyszeć, Folkowe brzmienia (DAB+), poniedziałkowe wydania audycji O kulturze - debata.

marzena.mielcarek@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:02

Halina Nabrdalik

Halina Nabrdalik [fot. Paweł Stauffer]
Halina Nabrdalik [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Apostołka dobrego przykładu. Od lat śledzi z mikrofonem przemiany cywilizacyjne w małych środowiskach lokalnych – głównie wiejskich. Jej naturalnym środowiskiem reporterskim są wiejskie organizacje tworzone siłą oddolnej pasji. Z upodobaniem pokazuje ich dokonania. Twierdzi, że to, co w Polsce najciekawsze, dzieje się nie w stolicy lub wielkich miastach, ale w gminach i sołectwach. Promuje lokalnych liderów, popularyzuje ciekawe przedsięwzięcia społeczno-kulturalne, twórców, zespoły amatorskie. Zachwyca się nieustannie dziedzictwem naszego wielokulturowego regionu.

Halina Nabrdalik prowadzi audycję Mój opolski dom oraz cykle Polonijne Radio Opole i Spod Znaku Rodła.

Z autorką można kontaktować się mailowo: halina.nabrdalik@radio.opole.pl
2019-01-31, 11:46

Żaneta Plotnik

Żaneta Plotnik [fot. Marek Bohdan]
Żaneta Plotnik [fot. Marek Bohdan]

Wokalistka, animatorka kultury, założycielka Klubu Wokalisty. Reprezentantka Polski w Paryżu w Global Singing Talent Search. Wystąpiła na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego dla animatorów i twórców kultury. Tworzy zespół ZaKuKa.

Żaneta Plotnik prowadzi audycję Piosenki z legendą (DAB+) oraz współprowadzi Opolski Koncert Życzeń. Jest także autorką cyklu Swojego nie znacie.

Z autorką można kontaktować się mailowo: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

2016-11-10, 13:21

Jan Poniatyszyn

Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Od kilkunastu lat reporter newsroomu w Prudniku. W drugim pokoleniu Kresowiak. Pasjonat historii Polski oraz dziejów Europy Wschodniej. Zainteresowania te szczególnie obejmują Ukrainę oraz obecność Polski na jej dzisiejszych terenach. Kibic koszykarzy Pogoni Prudnik oraz klubów piłkarskich, które założyli Kresowiacy m.in. ze Lwowa.

Jan Poniatyszyn prowadzi popołudniowe wydanie audycji Loża Radiowa, audycje "Samorządowa Loża Radiowa" i "Śladami Kresowej Atlantydy" oraz przygotowuje wiadomości kresowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
2015-10-13, 16:48

Ireneusz Prochera

Ireneusz Prochera [fot. Paweł Stauffer]
Ireneusz Prochera [fot. Paweł Stauffer]

Jest bacznym obserwatorem kultury współczesnej i na co dzień weryfikuje słuszność filozoficznej tezy, że „nic nowego pod słońcem” już się nie wydarzy. Nieustających życiowych inspiracji dostarczają mu literatura, muzyka i historia, szczególnie okresu między wojnami światowymi. Pasjonuje go historia techniki, czyli wszystko to, co jeździło, pływało i latało w ostatnich dziesięcioleciach.


Ireneusz Prochera prowadzi audycję "Trendy i owędy". Ponadto, przygotowuje - wraz z Beatą Granatowską - cykle "Czytasie" i "Na końcu języka" oraz wiadomości ekonomiczne.

Posłuchaj archiwalnych audycji i cykli z 2018 roku, które współprowadził Ireneusz Prochera:
"Popołudniowy reflektor"
"Bo przed wojną"
"Drzewiej powiadano"
"Operacja Dunaj albo Lech kontra Czech"
"Worek z cytatami"


Z autorem można kontaktować się mailowo: ireneusz.prochera@radio.opole.pl
2016-02-15, 14:49

Cezary Puzyna

Cezary Puzyna [fot. Paweł Stauffer]
Cezary Puzyna [fot. Paweł Stauffer]
Wydawca, reporter, również prowadzący programy. W radiu od wielu lat (Radio O'le i RMF), w Radiu Opole już ponad 10 lat. Zawodowo była też lokalna prywatna telewizja oraz Gazeta Opolska. Gdy nie jest w radiu, można go znaleźć głównie na korcie tenisowym, na siatkarskim parkiecie, na basenie, a w zimie na narciarskich stokach.

Cezary Puzyna jest koordynatorem Redakcji Informacji i prowadzi magazyn "Reporterskie tu i teraz".

Z autorem można kontaktować się mailowo: cezary.puzyna@radio.opole.pl
2016-10-18, 12:47

Aneta Skomorowska-Kobza

Aneta Skomorowska-Kobza [Wanda Kownacka]
Aneta Skomorowska-Kobza [Wanda Kownacka]
Reporterka. Przez kolegów zwana Antenką. Przygodę z mediami zaczęła od studenckich praktyk w Radiu Opole. Większość dnia spędza w redakcji, a jeśli już ma chwilę wolnego, bezskutecznie próbuje pielęgnować storczyki. Niestety do tej pory żaden storczyk nie przeżył tych zabiegów.

Aneta Skomorowska-Kobza prowadzi poranną Lożę Radiową oraz rozmowę "W cztery oczy" w weekendy.

Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
2015-10-13, 18:57

Marian Staszyński

Marian Staszyński [fot. Paweł Stauffer]
Marian Staszyński [fot. Paweł Stauffer]
Jako radiowiec przyszedł na świat w Studenckim Studiu Radiowym "Egida" Uniwersytetu Śląskiego i najstarsi górale, którzy to pamiętali, już nie żyją. W Radiu Opole pełnił funkcje od szeregowca do zastępcy generała. W archiwum rozgłośni ma już ponad 300 audycji, większość to reportaże. Ponad 60 z nich ukazało się na antenie ogólnopolskiej w Programie Pierwszym i Trzecim Polskiego Radia. Jako zodiakalna Waga dąży do harmonii i lubi, gdy wszystko dobrze gra, zwłaszcza radio. Największa wada: "Mówię to, co myślę i później tego nie żałuję".

Marian Staszyński prowadzi audycję "Studio Reportażu".

Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl
2016-11-09, 12:59

Agnieszka Stefaniak

Agnieszka Stefaniak [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Stefaniak [fot. Paweł Stauffer]
Rower, rolki, a teraz także radio - trzy zajęcia wypełniające życie. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa, a na deser też bankowość i gospodarkę. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w radiu, potem przez kilkanaście lat była telewizja.... A dziś Radio Opole. Po godzinach mama dwóch najlepszych córek na świecie. Po rowerze i rolkach, dobry film to podstawa. A dewiza: wiedzieć znaczy być. A ona chce wiedzieć.

Agnieszka Stefaniak jest wydawcą w Dziale Informacji oraz prowadzi magazyn "Reporterskie tu i teraz".

Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl lub telefonicznie: 603 102 439
2019-01-23, 17:24

Witold Sułek

Witold Sułek [fot. Marcin Skomudek]
Witold Sułek [fot. Marcin Skomudek]

Antykwariusz, poeta, animator kultury od blisko 25 lat, aktywny nie tylko na Opolszczyźnie. Angażuje się w wydarzenia szeroko pojętej kultury i nauki, wiele z nich prowadząc i współorganizując. Zawsze stara się dowiedzieć więcej, robić lepiej, poznawać nowe (wykraczając poza wąsko rozumiane dziedziny, wszędzie szukając inspiracji, bo wszystko w istocie jest ciekawe i warte poznania) i pamiętać, że warto nie tylko mówić, ale głównie słuchać, a później dzielić się tym z innymi.


Witold Sułek prowadzi audycje "Białe kruki z czarnych winyli", w poniedziałki "Wszystko o literaturze" (DAB+) oraz jest autorem Opolskiej Listy Polskiej Piosenki.

Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
2021-01-04, 16:29

Roman Szczepanek

Roman Szczepanek [fot. Marek Bohdan]
Roman Szczepanek [fot. Marek Bohdan]

Piosenki odmienia przez wszystkie przypadki. Pisze je, nagrywa i odtwarza. Lubi stare francuskie kino, w którym filmowi amanci palą papierosy i rozmawiają o kobietach. Nie posiada konta na Facebooku i Instagramie. Od telewizji woli radio, a od mp3 winyle albo kompakty. Twórca i dyrektor artystyczny Opole Songwriters Festival, songwriter, autor tekstów, laureat kilku nagród. Po czterdziestce planuje zostać reżyserem filmowym albo projektantem mody.


Roman Szczepanek prowadzi audycję "Everyday Is Like Sunday" (DAB+).

Z autorem można kontaktować się mailowo: roman.szczepanek@radio.opole.pl
2017-01-03, 12:29

Małgorzata Ślusarczyk

Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Skrzypaczka, pedagog, muzykolog... i przeciwniczka usilnego feminizowania nazw. Opolanka z urodzenia i przekonania. Zakochana w muzyce (najbardziej w tej "nie-tak-poważnej", jak się ją określa). Lubi sprawdzać, co gra w duszach innych ludzi. Druga miłość to słowo. A zwłaszcza... gra słów! Dlaczego wybrała Radio? Bo idealnie scala wszystkie te namiętności.

Małgorzata Ślusarczyk prowadzi audycje: Klasyka wieczorową porą, Zapomniana klasyka (DAB+) oraz czwartkowe wydanie audycji Rewiry kultury. Ponadto, w środy przygotowuje cykl Klasyczne opolskie. Wybrane audycje autorki trafiają na specjalną podstronę tu: Klasyka w Radiu Opole.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadziła Małgorzata Ślusarczyk:
"Opolskie klasycznie"

Z autorką można kontaktować się mailowo: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl
2020-01-07, 12:54

Marzena Śmierciak

Marzena Śmierciak [fot. Paweł Stauffer]
Marzena Śmierciak [fot. Paweł Stauffer]
Wydawca. Od kiedy pamięta, zawsze chciałam pracować w radiu. No i jeste. Z wykształcenia politolog, logopeda i prawie romanista (na marginesie – słabość do Francji, zaszczepiona jeszcze w szkole średniej, pozostała). Mama Poli i Kubusia. Wierzy, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Uwielbia siedzieć na plaży i słuchać szumu fal, lubi zapach lawendy w ogrodzie, a wyrzuty sumienia gryzą ją po czekoladzie, której nie umie sobie odmówić. I bardzo chciałabym, żeby na świecie było więcej życzliwości.

Marzena Śmierciak jest jednym z wydawców w Dziale Informacji oraz prowadzi audycję "Reporterskie tu i teraz".

Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
2015-10-11, 22:49

Kacper Śnigórski

Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Ma dwie pasje: dziennikarstwo i sport, więc naturalne wydawało się rozpoczęcie współpracy z redakcją sportową w Radiu Opole. Uprawia wszelkie możliwe sporty, począwszy od ringo, na siatkówce kończąc.

Kacper Śnigórski prowadzi audycję "Kto rano wstaje..." a także przygotowuje cykl antykorupcyjny "Mądre ryby nie biorą". Ponadto, przygotowuje wiadomości drogowe.

Posłuchaj archiwalnego cyklu z 2018 roku, który współprowadził Kacper Śnigórski:
"Entliczek, pentliczek... co powie Piechniczek"

Z autorem można kontaktować się mailowo: kacper.snigorski@radio.opole.pl
2019-01-23, 17:53

Mateusz Torzecki

Mateusz Torzecki [fot. Marek Bohdan]
Mateusz Torzecki [fot. Marek Bohdan]

Kulturoznawca. Od najmłodszych lat słucha muzyki i kolekcjonuje płyty. Interesują go zagadnienia związane z ewolucją muzyki popularnej oraz społecznym odbiorem sfery dźwiękowej. Autor książki pt. „Okładki płyt. Rzecz o wizualnym uniwersum albumów muzycznych”. Kurator wystawy „Polska Okładka Płytowa”.

Mateusz Torzecki prowadzi audycje: „Nowe Brzmienia” i „Koncertowa Liga Mistrzów”.

Z autorem można kontaktować się mailowo: mateusz.torzecki@radio.opole.pl

2015-10-11, 23:01

Barbara Tyslik

Barbara Tyslik [fot. Paweł Stauffer]
Barbara Tyslik [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Reporterka, publicystka – była chyba wszędzie i rozmawiała z każdym. Mówi, że magia radia polega na pobudzaniu wyobraźni zarówno autora, jak i słuchacza. Jej zdaniem, to taki film, który każdy wyświetla sobie w swojej głowie pod wpływem dźwięku i słowa. Ceni sobie to, że może być zarówno reżyserem tego filmu, jak i jego operatorem, scenarzystą, montażystą i dystrybutorem. Słuchacze lubią te jej dźwiękowe „filmy”.

Barbara Tyslik przygotowuje magazyn turystyczny "Obieżyświat".

Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:45

Agnieszka Wawer-Krajewska

Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Paweł Stauffer]
Dla mikrofonu zdradziła pióro, którym pisała dla "NTO". Jeszcze wcześniej zarabiała malowaniem kurczaków na wielkanocnych świecznikach i radosną twórczością z dziećmi na obozach. Miłość do dzieci pozostała i pomiędzy jednym a drugim "mamo!" próbuje przeczytać książkę albo zajrzeć do przewodnika w poszukiwaniu nowych celów podróży. Świetnie czuje się w górach – jak podkreśla – nie zapomni uczucia, jakie ogarnęło ją na najwyższym szczycie Wysokich Taurów i wiatru, który chciał ją porwać ze Szpiglasowego Wierchu w Tatrach.

Agnieszka Wawer-Krajewska prowadzi audycję "Dobry moment".

Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
2016-03-30, 14:03

Tomasz Wojtyłko

Tomasz Wojtyłko [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Wojtyłko [fot. Paweł Stauffer]
Dowcipny gawędziarz. Erudyta. Człowiek renesansu. Poliglota. Imponuje oczytaniem. W wolnym czasie tresuje krokodyle.

Tomasz Wojtyłko prowadzi audycje: "Dobre granie".

Z autorem można kontaktować się mailowo: tomasz.wojtylko@radio.opole.pl
2016-03-30, 13:58

Katarzyna Zawadzka

Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]

Przyszła do radia 7 lat temu i nie potrafi z niego wyjść, chyba że na jogę albo do teatru. Absolwentka kulturoznawstwa ze specjalnością krytyka artystyczna, ale nie krytykuje. Woli zachwycić się dobrą literaturą, reportażem czy filmem. Podróżuje – w myślach albo po świecie.


Katarzyna Zawadzka prowadzi audycje: Ze zdrowiem Ci do twarzy, we wtorki Rewiry kultury, środowy program "O kulturze - debata" (DAB+), "Na afiszu" (DAB+) we wtorki i piątki oraz środowy program "Wszystko o literaturze" (DAB+). Ponadto, przygotowuje wiadomości kulturalne.

Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
2019-01-24, 16:11

Agnieszka Zientarska

Agnieszka Zientarska [fot. Marek Bohdan]
Agnieszka Zientarska [fot. Marek Bohdan]

Polonistka, filozofka, teatrolożka i filmoznawczyni. Stypendystka Uniwersytetu w Poczdamie i National Kaohsiung Normal University na Tajwanie. Podróżniczka, zawsze gotowa do drogi. Uprawia filozofię chodzenia w odległych miejscach świata. Autorka publikacji edukacyjnych i podróżniczych. Zaangażowana w pracę z młodzieżą i rozwój sztuki. Zachłannie czyta książki i o nich rozmawia.

Agnieszka Zientarska prowadzi audycje: "Rewiry kultury" (w poniedziałki), środowe wydanie audycji O kulturze - debata i czwartkowy program "Wszystko o literaturze" (DAB+).

Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »