Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Autorzy pasm programowych
2015-10-11, 20:34 Autor: Admin

Autorzy pasm programowych

2022-01-04, 08:26

Jakub Biel

Jakub Biel [fot. Marek Bohdan]
Jakub Biel [fot. Marek Bohdan]
W jednej z reklam telewizyjnych sympatyczny Czech mówił, że jego „babička pochází z Chrzanowa”. Tak też w Radiu Opole pojawił się człowiek wprost z tej osławionej miejscowości. Redaktor to jednak nietypowy: politolog z wykształcenia, który od polityki stara się stronić; sportowiec z zamiłowania, który w obliczu braku talentu na miarę Roberta Lewandowskiego, woli o sporcie... opowiadać.

W Radiu Opole Jakub Biel wsłuchuje się w głos mieszkańców powiatu opolskiego, a także komentuje najważniejsze wydarzenia sportowe w audycji Cały nasz sport.

Z autorem można kontaktować się mailowo: jakub.biel@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:03

Krzysztof Dobrowolski

Krzysztof Dobrowolski
Krzysztof Dobrowolski
Dziennikarz. Człowiek, który wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczyci się tym, że nigdy nie dał się nikomu zagadać. W radiu pracuje „od zawsze” i nie wyobraża sobie, że mógłby pracować gdzie indziej. Komfort jego sytuacji polega na tym, że nie wyobrażają sobie też tego słuchacze.

Krzysztof Dobrowolski prowadzi audycje: Terapeuci, Przy rodzinnym stole, Ludzie z plusem i Szlachetne zdrowie. Ponadto przygotowuje cykl tematyczny Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie.

Z autorem można kontaktować się mailowo: krzysztof.dobrowolski@radio.opole.pl
2021-01-04, 13:54

Grzegorz Frankowski

Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. Jak sam o sobie mówi: rocznikowo jestem starszym juniorem, dlatego wciąż czynnie udzielam się piłkarsko w niższych klasach rozgrywkowych. Główne zainteresowania to żona, syn i córka.

Grzegorz Frankowski jest reporterem w Głubczycach i całym powiecie głubczyckim, przygotowuje wiadomości sportowe oraz współprowadzi audycję Cały Nasz Sport.

Z autorem można kontaktować się mailowo: grzegorz.frankowski@radio.opole.pl
2015-10-13, 18:56

Beata Granatowska

Beata Granatowska [fot. Paweł Stauffer]
Beata Granatowska [fot. Paweł Stauffer]
Jak twierdzi, lubi być dobrze poinformowana, co jest cechą u radiowca wskazaną. Lecz aby to poinformowanie było treściwe, najpierw musi się coś zadziać. I to „dzianie się” też bardzo lubi. Ma bzika językowego, więc z uporem maniaka stara się pielęgnować piękno i bogactwo języka – tak swojego, jak i słuchaczy, robiąc dla nich audycje o polszczyźnie. W pytaniach bezkompromisowa, w sądach surowa, acz sprawiedliwa.

Beata Granatowska prowadzi audycje: Dobry wieczór, tu Opole. Ponadto, przygotowuje - wraz z Ireneuszem Procherą - cykle tematyczne: Czytasie i Na końcu języka.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które współprowadziła Beata Granatowska:
Popołudniowy reflektor
Bo przed wojną
Drzewiej powiadano
Worek z cytatami

Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
2016-03-30, 10:01

Roman Juranek

Roman Juranek [fot. Paweł Stauffer]
Roman Juranek [fot. Paweł Stauffer]
Z wykształcenia politolog, z zamiłowania "filozof". Cudzysłów przy tym słowie – jak mówi – jest konieczny i nieprzypadkowy. Ma wspaniałą żonę i dwójkę cudownych dzieci. W kręgu jego zainteresowań są tematy dotyczące wiary i życia wspólnot religijnych.

Z autorem można kontaktować się mailowo: roman.juranek@radio.opole.pl
2018-11-06, 15:04

Daniel Klimczak

Daniel Klimczak [fot. Marek Bohdan]
Daniel Klimczak [fot. Marek Bohdan]
W radiu chciał pracować, odkąd zaczął mówić. Swoje pierwsze 'audycje' przygotowywał w wieku 5 lat, nagrywając z radia piosenki na kasetę magnetofonową i opatrując je własnym komentarzem. Przygodę z mediami rozpoczął w gazetce szkolnej. Potem przez kilka lat prowadził w swoim mieście portal lokalny i wydawał gazetę. W pewnym momencie wziął 'rozwód' z mediami, jednak po kilkunastu miesiącach, dosięgło go przeznaczenie i trafił do lokalnego radia, gdzie prowadził poranny program, a także autorską audycję muzyczną. W lipcu 2018 roku dołączył do redakcji Radia Opole, gdzie można go usłyszeć w piątkowe, oraz sobotnie lub niedzielne, a także spotkać z mikrofonem na ulicach powiatów brzeskiego i namysłowskiego.

Miłośnik podróży - zwłaszcza po Polsce, fotografii, a także pociągów. Marzy o przejażdżce koleją transsyberyjską. W pracy jako wzór stawia sobie twórczość Kuby Strzyczkowskiego.

Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl
2015-10-13, 16:45

Wiesław Kolbusz

Wiesław Kolbusz [fot. Paweł Stauffer]
Wiesław Kolbusz [fot. Paweł Stauffer]
Urodził się w Opolu, ale jakiś czas temu wybrał wiejskie powietrze i święty spokój. Z wykształcenia inżynier – mechanik budowy samochodów. Pasja – amerykańska motoryzacja. Do dziś zastanawia się, co mu lepiej wychodzi: obcowanie z radiowym sitkiem czy wymiana koła. Stworzenie typowo radiowe – nie lubi fotografowania i wywiadów przed kamerą.

Wiesław Kolbusz - na zmianę z Agnieszką Wawer-Krajewską - przygotowuje magazyn Reporterskie Tu i Teraz (antena główna) i audycję Na afiszu (Radio Opole 2 KULTURA).

Z autorem można kontaktować się mailowo: wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl
2020-01-07, 12:50

Agnieszka Kurenda-Szmit

Agnieszka Kurenda-Szmit [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Kurenda-Szmit [fot. Paweł Stauffer]
W pełni zgadza się z myślą, że "w uśmiechu jest całe bogactwo człowieka", dlatego też z nieskrywaną radością zajmuje się szeroko pojętą działalnością biurową w Dziale Marketingu, w skrócie: ogarnianiem papierów ;) Ponadto jest miłośniczką muzyki i z tego też powodu chętnie podejmuje się nadzorowania muzycznych projektów realizowanych przez Radio Opole (a prywatnie śpiewa w Opole Gospel Choir).

Agnieszka Kurenda-Szmit współprowadzi audycję Opolski Koncert Życzeń.

Z autorką można się kontaktować mailowo: agnieszka.kurenda-szmit@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:32

Mariusz Majeran

Mariusz Majeran [fot. Marek Bohdan]
Mariusz Majeran [fot. Marek Bohdan]
Dziennikarz. Reporter, podróżnik, fan muzyki. Obsługiwał przeróżne festiwale muzyczne: Sopot Festival, Coke Live Music Festival w Krakowie, Open’er Music Festival w Gdyni, Life Festival w Oświęcimiu i Konkurs Piosenki Eurowizja 2015 w Wiedniu. Nie ma dużego wydarzenia muzycznego, na którym by go nie było. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu jest już od lat. Radio to jego pasja, ale również pisze do gazet i lubi fotografować. Jak mówi, nie ma dla niego niewykonalnego zadania dziennikarskiego.

Mariusz Majeran prowadzi audycje w Radiu Opole 2 KULTURA: w środy Rewiry Kultury, we wtorki i czwartki Wszystko o literaturze oraz przygotowuje wiadomości kulturalne.

Z autorem można kontaktować się mailowo: mariusz.majeran@radio.opole.pl
2017-01-31, 14:45

Jacek Mielcarek

Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Wydał trzy płyty autorskie. Współpracował m.in. z Natalią Kukulską, Markiem Walarowskim, Indią Czajkowską, Adamem Strugiem, Kapelą Brodów, Karo Glazer, Krzysztofem Ścierańskim, Phillipem Brackenem. Jest współtwórcą projektów Nisza i Śliczne Goździki. Występował w USA, Kanadzie, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Irlandii, Ukrainie, Rumunii.

Od 1993 roku prowadzi w radiu audycje jazzowe. Od 2007 także związane z muzyką ludową. Jacek Mielcarek prowadzi audycje: Jazzofonia, Muzyka źródeł, Muzyka bez słów w Radiu Opole 2 KULTURA, a także współprowadzi audycję Słuchać i słyszeć.
2015-10-11, 22:58

Marzena Mielcarek

Marzena Mielcarek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marzena Mielcarek [fot. Justyna Krzyżanowska]

Redaktor, animator kultury, etnomuzykolog, producent muzyczny, autorka słuchowisk radiowych dla dzieci i dorosłych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Redakcji Muzycznej Radia Opole. Prowadzi cykl audycji poświęconych muzyce poważnej, etnicznej i eksperymentalnej (Słuchać i słyszeć, Muzyka źródeł, Raz na ludowo). W swoich audycjach przedstawia wartościowe zjawiska kulturowe i artystyczne, które pozostają na uboczu głównych nurtów muzycznych. Posiada bogatą kolekcję płyt. Jej największą pasją są książki oraz filmy Alfreda Hitchcocka.


Marzena Mielcarek prowadzi audycje: Muzyka źródeł, Słuchać i słyszeć, Folkowe brzmienia i M jak muzyka.

Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:02

Halina Nabrdalik

Halina Nabrdalik [fot. Justyna Krzyżanowska]
Halina Nabrdalik [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dziennikarka. Apostołka dobrego przykładu. Od lat śledzi z mikrofonem przemiany cywilizacyjne w małych środowiskach lokalnych – głównie wiejskich. Jej naturalnym środowiskiem reporterskim są wiejskie organizacje tworzone siłą oddolnej pasji. Z upodobaniem pokazuje ich dokonania. Twierdzi, że to, co w Polsce najciekawsze, dzieje się nie w stolicy lub wielkich miastach, ale w gminach i sołectwach. Promuje lokalnych liderów, popularyzuje ciekawe przedsięwzięcia społeczno-kulturalne, twórców, zespoły amatorskie. Zachwyca się nieustannie dziedzictwem naszego wielokulturowego regionu.

Halina Nabrdalik prowadzi audycję Mój opolski dom oraz cykle Polonijne Radio Opole i Spod Znaku Rodła.

Z autorką można kontaktować się mailowo: halina.nabrdalik@radio.opole.pl
2019-01-31, 11:46

Żaneta Plotnik-Krumpietz

Żaneta Plotnik-Krumpietz [fot. Marek Bohdan]
Żaneta Plotnik-Krumpietz [fot. Marek Bohdan]

Wokalistka, animatorka kultury, założycielka Klubu Wokalisty. Reprezentantka Polski w Paryżu w Global Singing Talent Search. Wystąpiła na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego dla animatorów i twórców kultury. Tworzy zespół ZaKuKa.

Żaneta Plotnik-Krumpietz prowadzi audycję Piosenki z legendą (Radio Opole 2 KULTURA) oraz współprowadzi Opolski Koncert Życzeń. W 2021 była także autorką cyklu Swojego nie znacie.

Z autorką można kontaktować się mailowo: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

2016-11-10, 13:21

Jan Poniatyszyn

Jan Poniatyszyn [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jan Poniatyszyn [fot. Justyna Krzyżanowska]
Reporter. Od kilkunastu lat reporter newsroomu w Prudniku. W drugim pokoleniu Kresowiak. Pasjonat historii Polski oraz dziejów Europy Wschodniej. Zainteresowania te szczególnie obejmują Ukrainę oraz obecność Polski na jej dzisiejszych terenach. Kibic koszykarzy Pogoni Prudnik oraz klubów piłkarskich, które założyli Kresowiacy m.in. ze Lwowa.

Jan Poniatyszyn w niedziele i święta prowadzi audycję Śladami Kresowej Atlantydy oraz przygotowuje wiadomości kresowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
2015-10-13, 16:48

Ireneusz Prochera

Ireneusz Prochera [fot. Paweł Stauffer]
Ireneusz Prochera [fot. Paweł Stauffer]

Jest bacznym obserwatorem kultury współczesnej i na co dzień weryfikuje słuszność filozoficznej tezy, że „nic nowego pod słońcem” już się nie wydarzy. Nieustających życiowych inspiracji dostarczają mu literatura, muzyka i historia, szczególnie okresu między wojnami światowymi. Pasjonuje go historia techniki, czyli wszystko to, co jeździło, pływało i latało w ostatnich dziesięcioleciach.


Ireneusz Prochera przygotowuje - wraz z Beatą Granatowską - cykle tematyczne: Czytasie i Na końcu języka.

Posłuchaj archiwalnych audycji i cykli z 2018 roku, które współprowadził Ireneusz Prochera:
Popołudniowy reflektor
Bo przed wojną
Drzewiej powiadano
Operacja Dunaj albo Lech kontra Czech
Worek z cytatami


Z autorem można kontaktować się mailowo: ireneusz.prochera@radio.opole.pl
2022-01-03, 12:44

Dawid Rajwa

Dawid Rajwa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dawid Rajwa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Z początku radiem się bawił, z czasem stało się jego pasją, a potem wszystko wkroczyło na drogę zawodową. Ale to jedna z takich ścieżek, na której ciągle jest sporo miejsca i na pasję, i zabawę! Zaraża radiem.

Zdążył już zainfekować swoje dzieci, natomiast w Słuchaczach stara się zaszczepić miłość do muzyki filmowej i kina - to w audycji Kino, bilety i śpiew, od poniedziałku do piątku między 15.00 a 18.00 (Radio Opole 2 KULTURA). Swoje towarzystwo poleca też w ramach audycji Mamy weekend (sobota) oraz w niedziele, w audycji Forum wiary.

Z autorem można kontaktować się mailowo: dawid.rajwa@radio.opole.pl
2016-10-18, 12:47

Aneta Skomorowska-Kobza

Aneta Skomorowska-Kobza [fot. Marek Bohdan]
Aneta Skomorowska-Kobza [fot. Marek Bohdan]
Do Radia Opole trafiła w 2008 roku na trzymiesięczne praktyki i została na dłużej. Zaczynała jako reporterka, później zajęła się publicystyką, z której nie zrezygnowała, pełniąc jednocześnie funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Prywatnie nieperfekcyjna pani domu i mama Olka i Zuzi.

Aneta Skomorowska-Kobza prowadzi od poniedziałku do piątku oraz w weekendy Poranną rozmowę Radia Opole, a w niedziele i święta debatę polityczną Niedzielna Loża Radiowa.

Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
2015-10-13, 18:57

Marian Staszyński

Marian Staszyński [fot. Paweł Stauffer]
Marian Staszyński [fot. Paweł Stauffer]
Jako radiowiec przyszedł na świat w Studenckim Studiu Radiowym "Egida" Uniwersytetu Śląskiego i najstarsi górale, którzy to pamiętali, już nie żyją. W Radiu Opole pełnił funkcje od szeregowca do zastępcy generała. W archiwum rozgłośni ma już ponad 300 audycji, większość to reportaże. Ponad 60 z nich ukazało się na antenie ogólnopolskiej w Programie Pierwszym i Trzecim Polskiego Radia. Jako zodiakalna Waga dąży do harmonii i lubi, gdy wszystko dobrze gra, zwłaszcza radio. Największa wada: "Mówię to, co myślę i później tego nie żałuję".

Marian Staszyński prowadzi od poniedziałku do piątku po 21:05 Studio Reportażu w ramach audycji Dobry wieczór, tu Opole.

Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl
2019-01-23, 17:24

Witold Sułek

Witold Sułek [fot. Marcin Skomudek]
Witold Sułek [fot. Marcin Skomudek]

Pasjonat szeroko pojętej kultury i nauki, nie lubi szufladek i barier, uznając, że świat przy całej złożoności i różnych odcieniach jest fascynujący. Wszystko to znajduje w pracy radiowca, gdzie może się spełniać prowadząc audycje muzyczne i literackie, dzieląc się tym wszystkim ze słuchaczami, ale też uważnie ich słuchając.


Witold Sułek prowadzi audycję Białe kruki z czarnych winyli, w poniedziałki Wszystko o literaturze (Radio Opole 2 KULTURA), a w piątki Rozmowy o kulturze (Radio Opole 2 KULTURA) oraz jest autorem Opolskiej Listy Polskiej Piosenki.

Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:42

Magda Szybińska

Magdalena Szybińska [fot. Marek Bohdan]
Magdalena Szybińska [fot. Marek Bohdan]
W radiu lubi sobie robić poranną herbatę i jest to zdanie, które dobrze ją charakteryzuje. Ranny ptaszek, który jednak i pod wieczór nie usypia. Dlaczego? Jak odpowiada: praca w radiu to taka robota, która jej nigdy nie męczy. Uważa, że w Radiu Opole osiągnęła zawodowy stan, o jakim marzą miliony: robi to, co lubi i jeszcze jej za to płacą. Pytana, co jeszcze lubi w radiu, odpowiada jak Tuwim: „to fantastyczna rzecz, jeden przycisk i nic nie słychać”.

Po godzinach zajmuje się reportażem. Jej prace były emitowane w wielu regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia w całym kraju, a także na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia i radiowej Trójki. W 2010 roku, podczas konkursu Grand PiK w Bydgoszczy, za reportaż "Boję się", otrzymała Nagrodę Czytelników Gazety Pomorskiej. Jest stypendystką Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (XVII Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory 2011). Nagrodzona, wspólnie z Adrianem Chimiakiem, Local Press Award za reportaż "Lech, Czech i ... Rus - Czechosłowacja '68" oraz Grand Press 2012 (kategoria reportaż radiowy). Ta sama praca została wyróżniona podczas Międzynarodowego Konkursu Reportażu i Form Artystycznych Grand Pik w Bydgoszczy w 2013, zaś w konkursie "Wspólna Europa 2015", organizowanym przez Radio Zachód, zdobyła Grand Prix. W maju 2013 roku reprezentowała Polskę podczas International Feature Conference w Bergen w Norwegii. Kolejny reportaż "Japonia na wyciągnięcie sznura" znalazł się z finale i był nominowany do nagrody Grand Press 2013.

Magda Szybińska prowadzi od 9:00 do południa audycję Dobry Moment.

Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.szybinska@radio.opole.pl
2015-10-11, 22:49

Kacper Śnigórski

Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Ma dwie pasje: dziennikarstwo i sport, więc naturalne wydawało się rozpoczęcie współpracy z redakcją sportową w Radiu Opole. Uprawia wszelkie możliwe sporty, począwszy od ringo, na siatkówce kończąc.

Kacper Śnigórski od poniedziałku do czwartku współprowadzi audycję "Kto rano wstaje", w soboty towarzyszy Tomkowi Wojtyłce podczas prowadzenia programu Dobre Granie w Radiu Opole a także przygotowuje cykl antykorupcyjny Mądre ryby nie biorą.

Posłuchaj archiwalnego cyklu z 2018 roku, który współprowadził Kacper Śnigórski:
Entliczek, pentliczek... co powie Piechniczek.

Z autorem można kontaktować się mailowo: kacper.snigorski@radio.opole.pl
2022-01-04, 15:03

Iwona Tokarska

Iwona Tokarska [fot. Marek Bohdan]
Iwona Tokarska [fot. Marek Bohdan]
Dziennikarka i prezenterka, która swoją przygodę z mediami rozpoczynała w studenckiej telewizji Uniwersytetu Opolskiego. Tworzenie autorskich materiałów spodobało jej się na tyle, że później uczyła się telewizyjnego fachu we Wrocławiu czy w Warszawie. Ostatecznie jednak na kilka dobrych lat związała się z opolską telewizją, w której była reporterką, prezenterką i wydawcą. Współpracowała też z ogólnopolskimi antenami m.in. przygotowując relacje live oraz reportaże. Przez ponad rok kierowała jednym z opolskich portali informacyjnych. Do redakcji Radia Opole dołączyła w styczniu 2022 roku. Prywatnie to miłośniczka psów, a w szczególności jednego maltańczyka oraz fanka podróży, zwłaszcza do Hiszpanii.

Iwonę Tokarską można usłyszeć w paśmie porannym w audycji Kto rano wstaje...

Z autorką można kontaktować się mailowo: iwona.tokarska@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:01

Barbara Tyslik

Barbara Tyslik [fot. Paweł Stauffer]
Barbara Tyslik [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Reporterka, publicystka – była chyba wszędzie i rozmawiała z każdym. Mówi, że magia radia polega na pobudzaniu wyobraźni zarówno autora, jak i słuchacza. Jej zdaniem, to taki film, który każdy wyświetla sobie w swojej głowie pod wpływem dźwięku i słowa. Ceni sobie to, że może być zarówno reżyserem tego filmu, jak i jego operatorem, scenarzystą, montażystą i dystrybutorem. Słuchacze lubią te jej dźwiękowe „filmy”.

Barbara Tyslik przygotowuje magazyn turystyczny Obieżyświat.

Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl
2016-03-30, 13:58

Katarzyna Zawadzka

Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]

Przyszła do radia 7 lat temu i nie potrafi z niego wyjść, chyba że na jogę albo do teatru. Absolwentka kulturoznawstwa ze specjalnością krytyka artystyczna, ale nie krytykuje. Woli zachwycić się dobrą literaturą, reportażem czy filmem. Podróżuje – w myślach albo po świecie.


Katarzyna Zawadzka prowadzi audycję: Ze zdrowiem Ci do twarzy, we wtorki i piątki Rewiry kultury (Radio Opole 2 KULTURA), a w środy program Rozmowy o kulturze (Radio Opole 2 KULTURA). Ponadto, przygotowuje wiadomości kulturalne.

Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »