Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Posłuchaj nowego słuchowiska! 'Nie każdemu bije…
2020-09-29, 14:00 Autor: Radio Opole

Posłuchaj nowego słuchowiska! "Nie każdemu bije dzwon" od poniedziałku do piątku na antenie Radia Opole [ZDJĘCIA, FILM]

Posłuchaj nowego słuchowiska! "Nie każdemu bije dzwon" od poniedziałku do piątku na antenie Radia Opole
"Nie każdemu bije dzwon" - to najnowsze słuchowisko, autorstwa Marzeny i Jacka Mielcarków. Do słuchania zapraszamy od 5 do 9 października. Premierowe odcinki w audycji Trendy i owędy o 16:40, powtórka następnego dnia o 9:45 w audycji Dobry moment. Całość wyemitujemy w piątek (09.10) po godz. 20:00 w Rewirach kultury. W poniedziałek (05.10) o 9:45 zapraszamy na rozmowę z autorami!

Nagrań dokonano w legendarnym Studiu M im. SBB. Po raz kolejny za konsoletą realizatora dźwięku usiadł Andrzej Czubiński. W słuchowisku wystąpią: Waldemar Kotas, Przemysław Czernik, Zygmunt Babiak, a także Maria Holka, Katarzyna Pasternak, Tymoteusz Rusin oraz trójka młodych mężczyzn, którzy wcielą się w rolę partyzantów: Dariusz Prochota, Konstanty Mielcarek i Kacper Malicki. Za stworzenie muzyki autorskiej odpowiadają Jakub Mielcarek oraz zespół Auto Da Fe (w składzie: Maria Holka (fortepian), Aleksander Gonsior (perkusja), Jakub Mielcarek (kontrabas) i Jacek Mielcarek (saksofon).
- Nie ma odpowiedzialności narodowej, są po prostu ludzie, którzy w taki czy inny sposób zostali zmuszeni do jakiejś formy postępowania. Czasami to idzie w dobrą stronę, czasami nie. No i potem to na całe lata zostaje. I jeśli sprawy nigdy nie ujrzą światła dziennego, w sensie wyjaśnień, to mogą wynikać z tego daleko idące konsekwencje w postaci wyrzutów sumienia, tego co można było powiedzieć, a się nie powiedziało – mówi Jacek Mielcarek, autor tekstu słuchowiska.

- Generalnie zajmuję się muzyką improwizowaną, awangardową i akurat w tym przypadku, podchodzę do jej tworzenia na bieżąco, spontanicznie, staram się zareagować w momencie, w którym nagrywamy. Nie chcę tego w szerokim zakresie komponować wcześniej, raczej chciałbym podkreśli narrację tu i teraz – opowiada Jakub Mielcarek, autor muzyki do słuchowiska.

Główną postać w słuchowisku gra Waldemar Kotas.

- Postać, którą odgrywam jest niewątpliwie postacią negatywną, ale opowiada o człowieku, który chce przeżyć, przeżyć w sytuacjach ekstremalnych, ciągle jest narażony na agresję z zewnątrz, usiłuje za wszelką ceną, podejmując czasem bardzo negatywne moralnie decyzje, usiłuje znaleźć swoje miejsce w życiu. Pod tym względem to słuchowisko ma swój olbrzymi walor - to nie jest historia jednego człowieka, to historia wielu milionów ludzi, którzy są zmuszani przez okoliczności zewnętrzne do podejmowania karkołomnych decyzji… Najważniejsze jest to, że w pewnym momencie przychodzi moment, który jest spowiedzią, czyli próbą wyznania swoich grzechów i uzyskania za to pokuty, odkupienia…. Co prawda to tylko ojciec wyznaje prawdę synowi, ale to jest spowiedź całego pokolenia, które kiedyś było zmuszone do takich a nie innych zachowań – opowiada opolski aktor.
Słuchowiska będzie można posłuchać w pięciu odcinkach. Emisja pierwszego w poniedziałek 5 października w popołudniowej audycji Trendy i Owędy. Powtórki w paśmie przedpołudniowym Dobry Moment. Słuchowisko zamieścimy również na tej podstronie.

Odcinek 1.
Odcinek 2.
Odcinek 3.
Odcinek 4.
Odcinek 5.

Zobacz także

2020-10-30, godz. 15:15 Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole W tym roku Dzień Wszystkich Świętych będzie inny niż dotychczas. Nie będzie tak tłumnych – jak zazwyczaj – odwiedzin na cmentarzach i tak wielu spotkań… » więcej 2020-10-22, godz. 16:25 "Śląskie śpiewki w sieci" - posłuchaj audycji z Iwoną Wylęgałą O śpiewie tradycyjnym, o pieśniach, które od lat 60. XX wieku śpiewano w opolskim i nie tylko rozmawialiśmy raz w tygodniu we wrześniu w audycji „Rewiry… » więcej 2020-10-19, godz. 17:46 Zostań mistrzem w walce z fałszywymi informacjami. PAP i GovTech Polska zapraszają do konkursu #FakeHunter Challenge Polska Agencja Prasowa razem z GovTech Polska startują z międzynarodowym konkursem #FakeHunter Challenge, którego ideą jest wyłapywanie i weryfikowanie fałszywych… » więcej 2020-10-15, godz. 14:44 Dzięki Wam i Waszej pomocy raka zmienimy na rocka! Radio Kraków licytuje dla chorego kolegi Oryginalna koszulka Chicago Bulls z autografem Michaela Jordana (najcenniejszy sportowy skarb dziennikarza Grzegorza Bernasika), prywatny koncert Andrzeja Sikorowskiego… » więcej 2020-10-09, godz. 10:16 Galaktyczny poranek z Jareckim, DJ-em BRK i Justyną Marcińską! W każdy piątek od 6:00 do 9:00. Zapraszamy Już jest! Pan Koń, Jarecki, DJ BRK i Justyna Marcińska! Przedstawiamy Wam galaktyczny klip, który prawdę Wam powie, jak się to robi w Radiu Opole! Zapraszamy… » więcej 2020-09-29, godz. 14:00 Posłuchaj nowego słuchowiska! "Nie każdemu bije dzwon" od poniedziałku do piątku na antenie Radia Opole [ZDJĘCIA… "Nie każdemu bije dzwon" - to najnowsze słuchowisko, autorstwa Marzeny i Jacka Mielcarków. Do słuchania zapraszamy od 5 do 9 października. Premierowe odcinki… » więcej 2020-09-15, godz. 11:15 Jesienne nowości w Radiu Opole Wprawdzie trwa jeszcze astronomiczne lato i w dwie najbliższe soboty września nadal zapraszamy do odwiedzenia kolejnych opolskich pięknych wsi - w ramach wakacyjnej… » więcej 2020-08-29, godz. 23:12 Porozumienia, które dały początek naszej wolności - program Radia Opole poświęcony Porozumieniom Sierpniowym 40 lat temu podpisano Porozumienia Sierpniowe. Na ich podstawie zakończono strajki, a PRL-owskie władze zgodziły się m.in. na uwolnienie więźniów politycznych… » więcej 2020-08-25, godz. 11:33 Włączamy się do akcji pomocy dla naszego dawnego kolegi z redakcji Radia Opole Dziennikarz Polskiego Radia Lublin Piotr Wróblewski walczy z ciężką chorobą – rakiem gruczołowym płuc. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Najlepsza… » więcej 2020-08-21, godz. 16:18 50 utworów na 50-lecie SBB! Posłuchaj okazjonalnego cyklu audycji muzycznych i weź udział w konkursie! Z okazji 50-lecia zespołu SBB mamy propozycję! W najbliższy poniedziałek (24.08) ruszamy z cyklem 5-minutowych audycji muzycznych prezentujących utwory kultowej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »