Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » 'Miejsce i imię' na antenie Radia Opole - posłuchaj…
2020-08-04, 17:54 Autor: Ireneusz Prochera

"Miejsce i imię" na antenie Radia Opole - posłuchaj rozmowy z autorem!

Maciej Siembieda [fot. Barbara Więcek]
Maciej Siembieda [fot. Barbara Więcek]
Maciej Siembieda "Miejsce i imię" - okładka
Maciej Siembieda "Miejsce i imię" - okładka
"Miejsce i imię" to kolejna powieść, Macieja Siembiedy, która zagościła na antenie Radia Opole. Akcja książki, związanego przez lata z województwem opolskim pisarza i dziennikarza, toczy się przed i w czasie wojny w Holandii, w środowisku szlifierzy diamentów.

Następnie główny bohater, także w czasie wojny, trafia na teren dzisiejszej Opolszczyzny. Po czym znowu dokonujemy skoku we współczesne nam czasy i rozpoczyna się intryga zmierzająca do rozwikłania wojennej zagadki.
Warto podkreślić, że nie jest pierwsza książka Siembiedy, w której pojawiają się wątki nawiązujące do historii województwa opolskiego. W powieści "Miejsce i imię" centralną rolę odgrywa obóz dla Żydów, mieszczący się na Górze Św. Anny.

Ireneusz Prochera pytał Macieja Siembiedę, między innymi o to, skąd pomysł, by na kartach powieści pojawiły się elementy historii regionalnej.
Maciej Siembieda cz. 1
Ireneusz Prochera pytał Autora także o jego dziennikarskie doświadczenia zawodowe.
Maciej Siembieda cz. 2
Czy rzeczywistość przestała być ciekawa dla Macieja Siembiedy?

Zobacz także

2020-10-30, godz. 15:15 Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole W tym roku Dzień Wszystkich Świętych będzie inny niż dotychczas. Nie będzie tak tłumnych – jak zazwyczaj – odwiedzin na cmentarzach i tak wielu spotkań… » więcej 2020-10-22, godz. 16:25 "Śląskie śpiewki w sieci" - posłuchaj audycji z Iwoną Wylęgałą O śpiewie tradycyjnym, o pieśniach, które od lat 60. XX wieku śpiewano w opolskim i nie tylko rozmawialiśmy raz w tygodniu we wrześniu w audycji „Rewiry… » więcej 2020-10-19, godz. 17:46 Zostań mistrzem w walce z fałszywymi informacjami. PAP i GovTech Polska zapraszają do konkursu #FakeHunter Challenge Polska Agencja Prasowa razem z GovTech Polska startują z międzynarodowym konkursem #FakeHunter Challenge, którego ideą jest wyłapywanie i weryfikowanie fałszywych… » więcej 2020-10-15, godz. 14:44 Dzięki Wam i Waszej pomocy raka zmienimy na rocka! Radio Kraków licytuje dla chorego kolegi Oryginalna koszulka Chicago Bulls z autografem Michaela Jordana (najcenniejszy sportowy skarb dziennikarza Grzegorza Bernasika), prywatny koncert Andrzeja Sikorowskiego… » więcej 2020-10-09, godz. 10:16 Galaktyczny poranek z Jareckim, DJ-em BRK i Justyną Marcińską! W każdy piątek od 6:00 do 9:00. Zapraszamy Już jest! Pan Koń, Jarecki, DJ BRK i Justyna Marcińska! Przedstawiamy Wam galaktyczny klip, który prawdę Wam powie, jak się to robi w Radiu Opole! Zapraszamy… » więcej 2020-09-29, godz. 14:00 Posłuchaj nowego słuchowiska! "Nie każdemu bije dzwon" od poniedziałku do piątku na antenie Radia Opole [ZDJĘCIA… "Nie każdemu bije dzwon" - to najnowsze słuchowisko, autorstwa Marzeny i Jacka Mielcarków. Do słuchania zapraszamy od 5 do 9 października. Premierowe odcinki… » więcej 2020-09-15, godz. 11:15 Jesienne nowości w Radiu Opole Wprawdzie trwa jeszcze astronomiczne lato i w dwie najbliższe soboty września nadal zapraszamy do odwiedzenia kolejnych opolskich pięknych wsi - w ramach wakacyjnej… » więcej 2020-08-29, godz. 23:12 Porozumienia, które dały początek naszej wolności - program Radia Opole poświęcony Porozumieniom Sierpniowym 40 lat temu podpisano Porozumienia Sierpniowe. Na ich podstawie zakończono strajki, a PRL-owskie władze zgodziły się m.in. na uwolnienie więźniów politycznych… » więcej 2020-08-25, godz. 11:33 Włączamy się do akcji pomocy dla naszego dawnego kolegi z redakcji Radia Opole Dziennikarz Polskiego Radia Lublin Piotr Wróblewski walczy z ciężką chorobą – rakiem gruczołowym płuc. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Najlepsza… » więcej 2020-08-21, godz. 16:18 50 utworów na 50-lecie SBB! Posłuchaj okazjonalnego cyklu audycji muzycznych i weź udział w konkursie! Z okazji 50-lecia zespołu SBB mamy propozycję! W najbliższy poniedziałek (24.08) ruszamy z cyklem 5-minutowych audycji muzycznych prezentujących utwory kultowej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »