Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Wakacyjna ramówka Radia Opole - zobacz, co szyk…
2020-07-02, 08:09 Autor: Radio Opole

Wakacyjna ramówka Radia Opole - zobacz, co szykujemy!

"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek [fot. Marcin Skomudek]
"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek [fot. Marcin Skomudek]
"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek [fot. https://pixabay.com/pl]
"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek [fot. https://pixabay.com/pl]
"Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych letnich wędrówek. Nie zabraknie dobrej literatury, wakacyjnych przebojów i rozmów z gośćmi w plenerowym studiu Radia Opole.

Zamieniamy telefony na mikrofony

Po kilku miesiącach rozłąki i rozmów na odległość wracamy do bezpośrednich spotkań z naszymi gośćmi w studiu radiowym. Może nie takim dosłownym, bo zbudowanym w plenerze w pięknych okolicznościach przyrody.

Zaczynamy już od 8:05. Na poranne rozmowy W cztery oczy zapraszają Joanna Matlak i Witold Żurawicki. Trzy kwadranse później swoich gości przyjmą Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. To będzie także wakacyjny Dobry moment na powieść w odcinkach. W lipcu Jakub Ćwiek i obszerne fragmenty audiobooka jego nowej książki „Topiel” (dowiedz się więcej o książce). W sierpniu powróci Jakub Kania w powieści Macieja Siembiedy pt. „Miejsce i imię”. Warto dodać, że obaj pisarze są lub byli mocno związani z Opolszczyzną.
Sporo piłki i żużla
W lipcu nasza ekipa sportowych sprawozdawców nadal będzie na wszystkich meczach pierwszoligowej Odry Opole. Odwiedzimy stadiony w Mielcu, Bielsku-Białej i Niecieczy. Przy Oleskiej 51 zobaczymy i usłyszymy transmisje z meczów z Wigrami Suwałki i Olimpii Grudziądz. W sierpniu nasze mikrofony będą ustawione na stadionie żużlowym Kolejarza Opole.
Dobre granie - przez cały dzień i cały tydzień
Tego lata Radio Opole stawia na najgorętsze hity sezonu i najpopularniejsze przeboje ostatnich upalnych lat. Dzięki naszej playliście przeniesiesz się na rozgrzane słońcem plaże całego świata. Taneczne rytmy dance'u, elektroniki, tropical-house i reggae sprawią, że nawet w przydomowym ogródku poczujesz się jak na Ibizie! Najwięksi producenci, DJ-e i megagwiazdy będą nam towarzyszyli przez wakacyjne miesiące. Jeśli lubisz takich wykonawców jak: KYGO, Jonas Blue, Dua Lipa, Selena Gomez, Camila Cabello, Becky Hill, Felix Jaehn, to Radio Opole ma dla Ciebie solidną dawkę takich właśnie brzmień.

Na bieżąco możesz też podpowiedzieć nam, które utwory najbardziej Ci się podobają, głosując na playliście na naszej stronie internetowej: http://radio.opole.pl/115,3,playlista.
"Chcę wyjechać na wieś"
'Czy jest jeszcze gdzieś, Prawdziwa ta wieś' - cytując pierwsze słowa bardzo znanej piosenki Urszuli Sipińskiej sprzed prawie 40 lat, to stale aktualne pytanie będziemy zadawali przez całe lato [fot. https://pixabay.com/pl]"Czy jest jeszcze gdzieś prawdziwa ta wieś" - cytując pierwsze słowa bardzo znanej piosenki Urszuli Sipińskiej sprzed prawie 40 lat, to aktualne pytanie będziemy zadawali przez całe lato.

Sprawdzać co "z polami wśród łąk, z garnkami, co schną na płotach do góry dnem" będziemy w każdą sobotę lata, od 18 lipca, już od godzin porannych podczas audycji Mamy weekend, w której reporterzy Radia Opole odwiedzą, opiszą i opowiedzą o wielu wsiach Opolszczyzny.

Zanim jednak to wszystko sprawdzimy, Barbara Tyslik w sobotniej audycji Obieżyświat zaproponuje wiele opolskich destynacji agroturystycznych "z chatami wśród pól i z mlekiem na stół, z żelazkiem, co duszę ma" i "Niech każdy jedzie tam, gdzie chce, a ja swoje ścieżki znam".

Po godz. 11:00 o zbliżającym się we wrześniu Narodowym Spisie Rolnym, nie tylko rolnikom, Jan Poniatyszyn przypominać będzie w Samorządowej Loży Radiowej, a parafrazując dalej słowa piosenki już od godz. 12:00 "w nieruchomym stawie swoją zdrową twarz" oglądać będzie Katarzyna Zawadzka w audycji Ze zdrowiem Ci do twarzy. Natomiast, gdzie "dojrzałe wiśnie z drzewa rwać, w glinianym piecu upiec chleb…, ...gdzie kisi się barszcz, i gdzie w piątek na targ..." - o tych wszystkich ekologicznych zaletach wsi dowiemy się od Justyny Marcińskiej nie w wyścigach, ale w audycji EKO wyścig.

Trasa wakacyjna Radia Opole wraz z terminami:
  • 18.07 - Źlinice
  • 25.07 - Nowy Świętów
  • 01.08 - Grobniki
  • 08.08 - Balcarzowice
  • 22.08 - Czeska Wieś
  • 29.09 - Kadłub Wolny
  • 12.09 - Gościęcin
  • 19.09 - Polanowice
  • 26.09 - Krogulna
Spędź wakacje z Radiem Opole. Więcej szczegółowych informacji o programie tu: Zobacz program Radia Opole.

Zobacz także

2020-10-09, godz. 10:16 Galaktyczny poranek z Jareckim, DJ-em BRK i Justyną Marcińską! W każdy piątek od 6:00 do 9:00. Zapraszamy Już jest! Pan Koń, Jarecki, DJ BRK i Justyna Marcińska! Przedstawiamy Wam galaktyczny klip, który prawdę Wam powie, jak się to robi w Radiu Opole! Zapraszamy… » więcej 2020-09-29, godz. 14:00 Posłuchaj nowego słuchowiska! "Nie każdemu bije dzwon" od poniedziałku do piątku na antenie Radia Opole [ZDJĘCIA… "Nie każdemu bije dzwon" - to najnowsze słuchowisko, autorstwa Marzeny i Jacka Mielcarków. Do słuchania zapraszamy od 5 do 9 października. Premierowe odcinki… » więcej 2020-09-15, godz. 11:15 Jesienne nowości w Radiu Opole Wprawdzie trwa jeszcze astronomiczne lato i w dwie najbliższe soboty września nadal zapraszamy do odwiedzenia kolejnych opolskich pięknych wsi - w ramach wakacyjnej… » więcej 2020-08-29, godz. 23:12 Porozumienia, które dały początek naszej wolności - program Radia Opole poświęcony Porozumieniom Sierpniowym 40 lat temu podpisano Porozumienia Sierpniowe. Na ich podstawie zakończono strajki, a PRL-owskie władze zgodziły się m.in. na uwolnienie więźniów politycznych… » więcej 2020-08-25, godz. 11:33 Włączamy się do akcji pomocy dla naszego dawnego kolegi z redakcji Radia Opole Dziennikarz Polskiego Radia Lublin Piotr Wróblewski walczy z ciężką chorobą – rakiem gruczołowym płuc. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Najlepsza… » więcej 2020-08-21, godz. 16:18 50 utworów na 50-lecie SBB! Posłuchaj okazjonalnego cyklu audycji muzycznych i weź udział w konkursie! Z okazji 50-lecia zespołu SBB mamy propozycję! W najbliższy poniedziałek (24.08) ruszamy z cyklem 5-minutowych audycji muzycznych prezentujących utwory kultowej… » więcej 2020-08-14, godz. 10:01 100. rocznica Bitwy Warszawskiej i wyjątkowy mecz Odry Opole - bądź w sobotę z Radiem Opole 15 sierpnia to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego. W tym roku przypada też tego dnia setna rocznica Bitwy Warszawskiej, z tej… » więcej 2020-08-04, godz. 17:54 "Miejsce i imię" na antenie Radia Opole - posłuchaj rozmowy z autorem! "Miejsce i imię" to kolejna powieść, Macieja Siembiedy, która zagościła na antenie Radia Opole. Akcja książki, związanego przez lata z województwem opolskim… » więcej 2020-07-31, godz. 10:57 Nowa powieść Macieja Siembiedy do posłuchania w sierpniu na naszej antenie! Premiera już w poniedziałek o 15:40! … Powieści Macieja Siembiedy pt. "Miejsce i imię" będzie można słuchać na antenie Radia Opole do końca sierpnia o 15:40 w audycji Trendy i Owędy. Premiera… » więcej 2020-07-17, godz. 21:49 DJ BRK raz jeszcze! W sobotę (18.07) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert DJ BRK… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »