Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Posłuchaj wyjątkowych koncertów granych w Studiu…
2020-05-01, 10:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Posłuchaj wyjątkowych koncertów granych w Studiu M im. SBB – w sobotę po godz. 20:00

Koncert zespołu Ted Nemeth w Studiu M Radia Opole [fot. Agnieszka Lubczańska]
Koncert zespołu Ted Nemeth w Studiu M Radia Opole [fot. Agnieszka Lubczańska]
Grupa Ted Nemeth, Kasia Moś i szalenie oryginalny songwriter Gypsy and the Acid Queen – na spotkania z tymi artystami zapraszamy w sobotę (02.05) po godz. 20:00. Wszyscy tęsknimy za muzyką na żywo, dlatego w ramach programu Twoja Muzyka przygotowaliśmy retransmisje najlepszych występów z kultowego Studia M. im SBB. A po 21:00, tradycyjnie, autorska audycja Jareckiego!
Grupa Ted Nemeth, czyli garażowa muzyka z Łodzi

W 2017 roku w Studiu M porwali publiczność z krzeseł - w sobotę (2.05) powtórka fragmentów koncertu Ted Nemeth

Zespół Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w jednym z łódzkich garaży. I choć z garażu wyszli już dawno, garaż wyjść z nich nie chce. Ich muzyka to – jak sami o sobie mówią - spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. W swojej twórczości dużą uwagę poświęcają tekstom i co może dziś niemodne - śpiewają po polsku. W październiku 2017 roku zawitali do Radia Opole w ramach koncertowego tournée promującego płytę pt. „CTRL C”. Porwali publiczność z krzeseł…

Zobacz relację z koncertu
Kasia Moś ze swoją debiutancką płytą
Retransmisja koncertu Kasi Moś w Studiu M w sobotę (2.05) w audycji "Twoja muzyka"
4 lata minęły w kwietniu od tego koncertu, kiedy to piosenek z pierwszego studyjnego albumu Kasi Moś można było posłuchać na żywo w Studiu M. Artystka zaprezentowała wówczas repertuar łączący elektronikę i soul z elementami popu. Debiutancki album ukazał się w październiku 2015 roku i znalazło się na nim 13 utworów, m.in. singiel „Addiction”, z którym wokalistka zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Zobacz relację z koncertu
Oniryczne melodie i mistyczny głos - Gypsy and the Acid Queen w Studiu M im. SBB
Powtórka koncertu Gypsy and the Acid Queen w Studiu M im. SBB w sobotę (2.05) w audycji "Twoja Muzyka"
W legendarnym Studiu M im. SBB Gypsy and the Acid Queen wystąpił w kwietniu zeszłego roku. Krakowski muzyk Kuba Jaworski, wykorzystując technikę loopowania dźwięków gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, wprowadzi opolską publiczność w hipnotyczny trans. Sam tworzy brzmienie całego zespołu, a na swoim koncie ma już sporo nagród. Multiinstrumentalista, który mówi o sobie, że wychował się na muzyce lat 70., typu Pink Floyd, SBB, zagrał wówczas utwory ze swojej najnowszej płyty. Posłuchajcie!

Zobacz relację z koncertu

O retransmisjach kolejnych koncertów ze Studia M im. SBB będziemy informować. Nic tylko w sobotę po 20:00 zostać w domu (#ZostańWDomu) i słuchać Radia Opole!


Zobacz także

2020-06-10, godz. 14:44 Spędź Boże Ciało z Radiem Opole - transmisja mszy, słuchowisko, specjalne audycje W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwanego świętem Bożego Ciała, Radio Opole zmienia swoją ramówkę, zapraszając na specjalne… » więcej 2020-06-04, godz. 15:22 Posłuchaj wyjątkowych koncertów granych w Studiu M im. SBB – w sobotę po godz. 20:00 Patrycja Zarychta i Apostolis Anthimos Quartet – na spotkania z tymi artystami zapraszamy w sobotę (06.06) po godz. 20:00 w programie Twoja Muzyka, w którym… » więcej 2020-05-29, godz. 15:16 Festiwalowe Radio Opole - nasz specjalny program na 96,5 FM i w Internecie! Nie będzie festiwalu, ale będzie... Festiwalowe Radio Opole! Dla wszystkich spragnionych festiwalowych emocji uruchamiamy specjalny kanał dostępny na FM i… » więcej 2020-05-29, godz. 12:15 Zespół SBB i Maciej Lipina - na spotkania z tymi artystami zapraszamy w sobotę w audycji "Twoja Muzyka" Wyjątkową niespodziankę dla wszystkich fanów patronów naszego koncertowego Studia M szykujemy w audycji, a także - uwaga, po audycji (!) - Twoja Muzyka w… » więcej 2020-05-27, godz. 12:39 Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie – zobacz wytyczne IV etapu łagodzenia obostrzeń Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem… » więcej 2020-05-26, godz. 14:45 Radiobelfer, czyli lektury do matury – rusza propozycja zdalnej nauki dla maturzystów Matura zbliża się wielkimi krokami, dlatego na ostatniej prostej wychodzimy maturzystom naprzeciw i proponujemy przyspieszony kurs przygotowawczy do matury. » więcej 2020-05-26, godz. 08:33 Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki - dziś gramy dla Mam! Radio Opole składa dziś najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom. Z tej okazji gramy dla Was utwór zespołu SBB „Dopóki żyje matka jesteś dzieckiem”… » więcej 2020-05-21, godz. 17:40 Posłuchaj wyjątkowych koncertów granych w Studiu M im. SBB – w sobotę po godz. 20:00 Natalia Lubrano z kwartetem Krzysztofa Żesławskiego, zespół Oberschlesien oraz Łukasz Gorczyca i Przyjaciele – na spotkania z tymi artystami zapraszamy… » więcej 2020-05-15, godz. 15:08 Posłuchaj wyjątkowych koncertów granych w Studiu M im. SBB – w sobotę po godz. 20:00 Połączone siły zespołów Babu Król i Smutne Piosenki, progresywne dźwięki wrocławskiego ATME i ambitny pop Opolan z Lili Poopoo – na spotkania z tymi… » więcej 2020-05-14, godz. 16:17 Świętuj setne urodziny Jana Pawła II z Radiem Opole 18 maja mija setna rocznica urodzin papieża Jana Pawła II. Z tej okazji już od niedzieli Radio Opole zaprasza na specjalne audycje poświęcone tej wyjątkowej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***