Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Przekraczać granice i dawać dobro. Wspólnie pomóżmy…
2023-05-09, 11:44 Autor: Radio Opole / Fly-Consulting

Przekraczać granice i dawać dobro. Wspólnie pomóżmy spełniać marzenia!

Spot Fly Consulting 360 8k Qoocam [YouTube: Fly-Consulting]
W konkursie Radia Opole "Festiwal od kuchni" w ramach akcji 60 na 60 jest do zdobycia m.in. lot balonem marki Fly-Consulting. W tymże balonie odbyło się już 19 zaręczyn, kilkanaście par porwało do kosza swoją drugą połówkę w ramach rocznicy ślubu. A to nie wszystko! Najmłodszy uczestnik lotu miał 7 lat, najstarsza osoba ponad 90! Jak więc widać spełniać swoje marzenia można bez względu na wiek. Ważne jest dobre zdrowie i brak przeciwwskazań oraz urazów kończyn dolnych i kręgosłupa (chodzi o kwestie bezpieczeństwa podczas lądowania).
Agencję lotów balonowych Fly-Consulting prowadzi pilot i zaciekły pasjonat baloniarstwa Robert Drohomirecki, którego przygoda z lataniem zaczęła się pewnego listopadowego dnia 2012 roku, w Białymstoku. Od prawie 10 lat jest związany z baloniarstwem, a od około 7, jako pilot balonu na ogrzane powietrze, realizuje swoją pasję, zarażając nią wszystkich, których ma przyjemność porwać do swojego odlotowego świata.

Aby kompleksowo i bezpiecznie realizować działania balonowe oprócz pilota – niezbędne są min. 3 osoby. To one pomagają przy postawieniu balonu, śledzą trasę i jadą w miejsce lądowania, aby pomóc złożyć balon. To one dbają o bezpieczeństwo w miejscach startu i mety, kiedy pilot zajmuje się gośćmi w gondoli. Cała czwórka jest jednym teamem, bez którego nie można byłoby doświadczać podniebnych działań w balonie.

Niezwykle ważne jest wsparcie jeszcze jednej osoby - Marcina, speca od meteorologii. Jego wiedza i pomoc jest niesamowicie istotna dla bezpieczeństwa balonowych działań.
Pasja pasją, ale koszty utrzymania balonu i wszelkich stosownym pozwoleń wiążą się z bardzo dużymi wydatkami do których zalicza się m.in.:
  • obowiązkowe ubezpieczenie lotnicze,
  • comiesięczna stała opłata do Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu zajmującej się obsługą balonu i kontrolą nad jego prawidłowym funkcjonowaniem,
  • serwis i przegląd kompletnego balonu (np. naprawa ewentualnych uszkodzeń powłoki, palnika, kosza balonowego, transport do producenta, itp.),
  • serwis samochodu terenowego oraz przyczepki dostosowanej do przewozu balonu.
Oprócz pokrycia bieżących wydatków ogromnym marzeniem założyciela Fly-Consulting jest wdrożenie cyklów spotkań organizowanych dla szkół podstawowych na terenie Opolszczyzny, których celem będzie propagowanie baloniarstwa oraz organizacja kilku bezpłatnych eventów balonowych tzw. wzlotów na uwięzi dedykowanych m.in. Fundacjom i Domom Dziecka.
Przekraczać granice i dawać dobro! Na przykład sprawiać, aby człowiek, który nigdy nie będzie chodził, bo skazany jest na wózek inwalidzki, wzniósł się w powietrze!

Wspierając działania Fly Consulting wspierasz również zbiórkę zakupu kosza dostosowanego dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Link do zbiórki: https://patronite.pl/fly-consulting

Zobacz także

2023-09-18, godz. 10:35 Pasjonują Cię stare komputery i gry - to cykl dla Ciebie! "Zagraj w to jeszcze raz, sam... lub z rodzicami" - to nasz nowy cykl, na który fanów starych komputerów zaprasza w każdy piątek po godz. 14:30 Dawid Rajwa… » więcej 2023-09-11, godz. 09:43 Budowa spalarni w Opolu - debata radiowa o tym już dziś (11.09) po 12:00. Macie pytania? Dzwońcie, piszcie! Zwolennicy mówią o niezbędnej zielonej transformacji, podyktowanej m.in. względami ekonomicznymi, przeciwnicy o inwestycji, która zniszczy środowisko i zdrowie… » więcej 2023-09-01, godz. 12:17 Moszna na finał wakacyjnej akcji Radia Opole już w najbliższą sobotę! Za nami audycje w Kietrzu, Głuchołazach, nad zalewem „Kluczbork”, w Paczkowie, Krasiejowie, Kamieniu Śląskim, w Górze św. Anny i nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2023-08-23, godz. 09:21 "Mistrzowska Środa" z Szypułą, ZAKSĄ, Gwardią i Radiem Opole na pl. Kopernika - zobacz relacje! Tomasz Szypuła jest Mistrzem Świata w lodziarstwie rzemieślniczym, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 9-krotnymi Mistrzami Kraju i 3-krotnymi zwycięzcami Ligi Mistrzów… » więcej 2023-08-09, godz. 11:50 77 40 13 455 - masz sprawę? ZADZWOŃ! Masz informację lub relację z pierwszej ręki, którą chcesz przekazać naszym reporterom? Jesteś świadkiem wypadku lub jakiegoś zdarzenia? Masz zdjęcia… » więcej 2023-08-03, godz. 08:33 O sytuacji kultury wysokiej. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców w Radiu Opole [ZDJĘCIA, FILM] Muzycy, publicyści, aktorzy i znawcy kultury z całej Polski rozmawiali o sytuacji kultury wysokiej we współczesnym świecie. » więcej 2023-07-10, godz. 11:01 Mija 26 lat od Powodzi Tysiąclecia - zobacz archiwalne zdjęcia, posłuchaj magazynu reporterów Już 26 lat mija od Powodzi Tysiąclecia, która w lipcu 1997 roku dotknęła południową i zachodnią Polskę, a także Czechy, wschodnie Niemcy, część Słowacji… » więcej 2023-06-29, godz. 09:09 Wakacyjna ramówka Radia Opole. Zobacz, co nowego w programie! Mamy lato! Wakacje rozpoczęte, czas zatem zacząć wakacyjną ramówkę Radia Opole. W ramach programu "Mamy lato! - wakacyjna akcja Radia Opole" od poniedziałku… » więcej 2023-06-28, godz. 20:50 "Wakacje z duchami Radia Opole" - posłuchaj znanych i nieznanych historii i legend z regionu Niesamowite miejsca, przygody i opowieści z dreszczykiem - to wszystko w wakacje w naszym nowym wakacyjnym cyklu "Wakacje z duchami", którego autorem jest historyk… » więcej 2023-06-28, godz. 12:26 Zmarł Krzysztof Aleksanderek, wieloletni pracownik Radia Opole Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu naszego kolegi Krzysztofa Aleksanderka - wieloletniego i zasłużonego Pracownika Radia Opole S.A. Żegnamy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »