Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Krzesimir Dębski o szeroko pojętej edukacji muzycznej…
2022-11-19, 12:22 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Krzesimir Dębski o szeroko pojętej edukacji muzycznej i złożoności muzyki współczesnej oraz współpracy z Opolskim Bankiem Talentów

Krzesimir Dębski o twórczości i współpracy z Opolskim Bankiem Talentów
Współcześnie relacja Mistrz - Uczeń wygląda zupełnie inaczej, niż zaledwie parę dekad wcześniej i wydaje się, że obie strony dążą do wzajemnej inspiracji na gruncie partnerskiej współpracy. Przekonują o tym również osoby zaangażowane w Opolski Bank Talentów, czyli unikatowy program stypendialny skierowany do wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży z Opolszczyzny.
Program, będący szansą, jakiej nie miało wielu cenionych dziś w świecie dojrzałych muzyków - również pedagogów i prelegentów zaangażowany w tej projekt, będący okazją nie tylko do bezpłatnej pracy z najwybitniejszymi instrumentalistami, ale także do spotkań i rozmów z przedstawicielami szeroko pojętej branży muzycznej - kompozytorami, aranżerami, dziennikarzami i producentami muzycznymi.

Prawdziwym ambasadorem projektu, który po raz kolejny dzieli się ze stypendystami swoją muzyką, wiedzą i doświadczeniem jest Krzesimir Dębski - kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy i lider legendarnego zespołu String Connection, który pomiędzy próbami generalnymi do koncertowego finału Opolskiego Banku Talentów 2022 odwiedził studio Radia Opole, by podzielić się swoich refleksjami na temat szeroko pojętej edukacji muzycznej i złożoności muzyki współczesnej, w której gatunki i style przenikają się jak nigdy wcześniej.

Zobacz także

2023-04-17, godz. 14:51 Akcja edukacja - pomóż dziecku zrozumieć świat mediów Rozwijanie kompetencji medialnych u dzieci i młodzieży to klucz do odróżniania informacji fałszywych od prawdziwych. Wspieranie najmłodszych w poznawaniu… » więcej 2023-04-17, godz. 14:41 Półprawdy i kłamstwa: jak sobie z nimi radzić? - bezpłatny webinar #MEDIAchallenge: praktycznie o fact-checkingu oraz… Nieprawdziwe informacje, zwane także dezinformacją, fake newsami czy fałszywymi informacjami, to nic nowego. Jednak wraz z postępem technologicznym oraz coraz… » więcej 2023-04-05, godz. 09:30 Mistrz Tradycji. Wyjątkowa premiera filmu Sławomira Mielnika Opolski fotograf przez kilka miesięcy podglądał jak szkoli się przyszłe kroszonkarki w województwie opolskim. Sztuka zdobienia jaj jest niezwykle trudna… » więcej 2023-03-13, godz. 14:00 Muzyczna wiosna z DJ-em Adamusem w Radiu Opole! Adam Jaworski czyli znany i lubiany DJ Adamus będzie twarzą wiosennej kampanii Radia Opole pod hasłem „60/60” czyli „60 piosenek na 60-lecie KFPP w Opolu”… » więcej 2023-03-11, godz. 10:06 Marek Kamiński o pomocy młodym ludziom w spełnianiu marzeń W sobotni poranek gościem Radia Opole był polarnik, podróżnik i filozof - Marek Kamiński. W ramach swojej fundacji prowadzi on projekt LifePlanAcademy, w… » więcej 2023-02-23, godz. 15:03 Festiwal Roślin w Opolu - będziemy na miejscu w sobotę! Radio Opole rozkwita na wiosnę! Bądźcie z nami! Największy w Polsce targ roślin doniczkowych zawita do Opola już w najbliższy weekend do Hali Toyota Park przy ul. Oleskiej 70. Radio Opole będzie na miejscu… » więcej 2023-02-13, godz. 13:34 Cyfrowy detoks - jak wylogować się z cyberprzestrzeni? Niemal 70% całej populacji świata używa telefonu komórkowego, każdego dnia rośnie liczba kont w mediach społecznościowych. Nowe technologie to element… » więcej 2023-02-09, godz. 13:39 Już dziś na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu wernisaż "My, Polacy. O polskość Śląska" Już dzisiaj w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu niezwykłe wydarzenie poświęcone dziejom Śląska. Wernisaż, prezentacja książki "My, Polacy. O polskości… » więcej 2023-01-11, godz. 15:16 Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra Itas Trentino. Link do transmisji w Radio Opole 3 Sport Na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzą się przed własną publicznością z Itasem Trentino. Włosi… » więcej 2022-12-30, godz. 15:27 Powitaj Nowy Rok z Radiem Opole! Nie macie pomysłu na tę jedyną w swoim rodzaju noc w roku? Rozwiążemy ten problem! A może bawicie się na prywatce i potrzebujecie dobrej muzyki? Koniecznie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »