Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Bajki dla dzieci po ukraińsku! - Казки для…
2022-03-07, 18:09 Autor: RDC

Bajki dla dzieci po ukraińsku! - Казки для дітей українською мовою!

Ukraińskie bajki narodowe w Radiu dla Ciebie! Na zdj. Teona Todua [fot. RDC]
Ukraińskie bajki narodowe w Radiu dla Ciebie! Na zdj. Teona Todua [fot. RDC]
Nadzieja i uśmiech dla najmłodszych w obliczu wojny – ukraińskie bajki narodowe w Radiu dla Ciebie! Na stronie internetowej RDC publikowane będą opowiadania dla dzieci w języku ukraińskim w interpretacji wybitnych ukraińskich artystów: Teony Toduy, Olgi Pasiecznik, Natalii Kovalenko, Elizabety Lipitiuk i Yurija Plyski. Posłuchajcie!
„Wojna w Ukrainie wywołała exodus mieszkańców uciekających przed rosyjską agresją. Są to całe rodziny przemieszczające się przez Polskę i inne europejskie kraje. Okrucieństwa wojny najbardziej dotknęły najmłodszych. Utrata najbliższych, widok krwi, spadające bomby. Aby choć trochę wesprzeć dzieci, złagodzić ich ból i traumę oraz pozwolić na chwilę zapomnieć o tym, przed czym uciekają, Radio dla Ciebie na swojej internetowej stronie umieściło zakładkę z narodowymi bajkami ukraińskimi czytanymi przez ich rodaków mieszkających lub przebywających w Polsce. Wystarczy kliknąć w samochodzie, autobusie, czy pociągu i posłuchać bajek w rodzimym języku.

Za możliwość wykorzystania tekstów ze strony kazky.org.ua dziękujemy Panu Tarasowi Kapuszczakowi, za koordynację i opiekę nad nagraniami dziękuję Aleksandrze Głogowskiej, za błyskawicznie komponowaną muzykę dziękuję Marcinowi Nierubcowi i Zuzannie Całce, a przede wszystkim dziękuję wykonawcom wśród których (na razie) znaleźli się: wybitne śpiewaczki Olga Pasiecznik, Elizabeta Lipitiuk, Natalia Kovalenko, Teona Todua i znakomity (domorosły) aktor Yuriy Plyska. Nasz serwis będziemy sukcesywnie rozszerzać, w miarę dokonywanych nagrań” – przekazuje prezes Radia dla Ciebie, Tadeusz Deszkiewicz.
– Trudno sobie wyobrazić, co czuje dziecko przekraczające granice. Świat, który znało, nagle się zawalił (…) Musimy zrobić coś dla nich, żeby choć przez chwilę poczuli się jak u siebie – mówi wybitna sopranistka ukraińskiego pochodzenia Olga Pasiecznik, której głos będzie można usłyszeć w kolejnych odcinkach cyklu RDC.

W tych trudnych czasach chcemy wspierać nasze dzieci, naszą przyszłość – wskazuje znakomita śpiewaczka Teona Todua.

Przejdź do strony z bajkami.

Zobacz także

2022-03-23, godz. 17:07 Utwory w języku ukraińskim w Radiu Opole – poznaj specjalną playlistę! W czwartek (24.04) mija miesiąc od ataku Rosji na Ukrainę. W tym dniu, w geście solidarności z walecznym narodem ukraińskim, Radio Opole wyemituje utwory… » więcej 2022-03-22, godz. 10:34 Ruszył nabór do konkursu dla twórców ludowych. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 kwietnia! Radio Opole zaprasza do udziału w konkursie „Jawor – u źródeł kultury” 2022. To propozycja dla solistów i zespołów, kapel, śpiewaków i instrumentalistów… » więcej 2022-03-16, godz. 11:01 Twój e-PIT - dyżur telefoniczny eksperta w czwartek o 13:15 Zastanawiasz się, jak rozliczyć podatek? Zadzwoń do Radia Opole i zapytaj naszego eksperta! W czwartek (17.03) naszym gościem będzie Katarzyna Sekuła z Urzędu… » więcej 2022-03-15, godz. 12:36 Polski Ład – dyżur telefoniczny eksperta w środę (16.03) o 10:15 W środę (16.03) zapraszamy na kolejny dyżur ekspercki w sprawie Polskiego Ładu. Przypomnijmy, Radio Opole razem ze specjalistami z Krajowej Administracji Skarbowej… » więcej 2022-03-11, godz. 13:03 “Dzieciom Ukrainy” – koncert zespołu Dagadana w Radiu Kraków, transmisja w Radiu Opole! Szczytny cel i wyjątkowy wieczór w Radiu Kraków! 16 marca o godz. 19:00 w tamtejszym studiu muzycznym odbędzie się koncert zespołu Dagadana pt. "Dzieciom… » więcej 2022-03-10, godz. 10:05 Twój e-PIT - dyżur telefoniczny eksperta dziś o 13:15 Twój e-PIT i roczne rozliczenia podatkowe - o to będzie można zapytać dziś (10.03) naszego eksperta, Annę Grzyb z Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu. Przypomnijmy… » więcej 2022-03-08, godz. 13:04 Polski Ład - dyżur telefoniczny eksperta w środę od 10:15 „Polski Ład - nowa ulga podatkowa dla samotnych rodziców” - to temat środowego spotkania ze Sławomirą Plewką, Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Strzelcach… » więcej 2022-03-07, godz. 18:09 Bajki dla dzieci po ukraińsku! - Казки для дітей українською мовою! Nadzieja i uśmiech dla najmłodszych w obliczu wojny – ukraińskie bajki narodowe w Radiu dla Ciebie! Na stronie internetowej RDC publikowane będą opowiadania… » więcej 2022-03-04, godz. 19:42 WAŻNE! Листівка для біженців з України - ulotka dla uchodźców z Ukrainy [PL/EN/UA/RU] Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowała informacje dla uchodźców z Ukrainy w formie ulotek w języku polskim, angielskim, ukraińskim i… » więcej 2022-03-03, godz. 10:08 Twój PiT 2021 i zmiany podatkowe - Polski Ład - dyżur telefoniczny eksperta dziś w Radiu Opole od 13:15 Dziś (03.02) w godz. 13:15 do 14:15 dyżur eksperta w zakresie akcji rozliczeń podatkowych PIT – Ulgi podatkowe w usłudze Twój e-PIT, będzie pełniła Katarzyna… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »