Żółta kartka - Szkocja: Scott McTominay. Węgry: Callum Styles, Willi Orban, Andras Schafer, Kevin Csoboth.

Sędzia: Facundo Tello (Argentyna).

Szkocja: Angus Gunn - Anthony Ralston (83. Kenny McLean), Jack Hendry, Grant Hanley, Scott McKenna, Andy Robertson (89. Lewis Morgan) - John McGinn (76. Stuart Armstrong), Billy Gilmour (83. Ryan Christie), Callum McGregor, Scott McTominay - Che Adams (76. Lawrence Shankland).

Węgry: Peter Gulacsi - Endre Botka, Willi Orban, Marton Dardai (74. Attila Szalai) - Bendeguz Bolla (86. Kevin Csoboth), Callum Styles (61. Adam Nagy), Andras Schafer, Milos Kerkez (86. Zsolt Nagy) - Roland Sallai, Barnabas Varga (74. Martin Adam), Dominik Szoboszlai.

Po dwóch kolejkach meczów w grupie A Szkocja i Węgry zamykały tabelę, ale zachowywały szanse na grę w fazie pucharowej. Szkoci mieli na koncie jeden punkt za remis ze Szwajcarią, a Węgrzy - ani jednego, po porażkach z Helwetami i Niemcami.

Obie drużyny potrzebowały trzech punktów za zwycięstwo, aby liczyć na awans z trzeciego miejsca przy korzystnych rozstrzygnięciach w innych grupach. Ale w pierwszej połowie nie było widać determinacji ani po jednej, ani po drugiej stronie. Jedyną groźną akcję przeprowadzili Węgrzy w 41. minucie. Dominik Szoboszlai dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Williego Orbana, po którego strzale piłka musnęła poprzeczkę i wyszła na aut.

Po przerwie piłkarze wciąż grali niemrawo. W 69. minucie doszło do dramatycznej sytuacji - po dośrodkowaniu Szoboszlaia z rzutu wolnego Barnabas Varga w zamieszaniu w polu karnym niebezpiecznie upadł na kark i stracił przytomność. Pojawiły się służby medyczne, rozstawiono zasłony i po dłuższej przerwie zniesiono zawodnika z boiska.

Dużo kontrowersji wzbudziła decyzja argentyńskiego sędziego Facundo Tello, który nie podyktował rzutu karnego za faul na Stuarcie Armstrongu w 79. minucie. Była to pierwsza groźna akcja Szkotów, którzy do tego momentu oddali tylko jeden niecelny strzał.

Drużyny zaatakowały odważniej dopiero w doliczonym czasie gry - arbiter dodał aż 10 minut. Najpierw trzy szanse mieli Węgrzy: Andras Schafer, Szoboszlai i wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Kevin Csoboth, po którego strzale piłka odbiła się od słupka. Potem do głosu doszli Szkoci i Grant Hanley nie wykorzystał świetnej okazji.

W praktycznie ostatniej akcji meczu Węgrzy wyprowadzili szybką kontrę po nieudanym rozegraniu przez Szkotów rzutu rożnego. Roland Sallai wbiegł w pole karne, zagrał do Szoboszlaia, który minął się z piłką, ale nadbiegający Csoboth zamknął akcję, strzelając zwycięskiego gola.

Węgrzy zdobyli trzy punkty, zajęli trzecie miejsce w grupie A i w kolejnych dniach będą liczyć na rozstrzygnięcia w innych grupach, mając nadzieję na korzystne wyniki. (PAP)

af/ mak/ sab/

2024-06-28, godz. 11:20 Sejm/ Trzy nowe posłanki złożyły ślubowanie Na początku piątkowych obrad Sejmu ślubowania złożyły trzy nowe posłanki - Barbara Grygorcewicz, Aleksadra Kot oraz Wioletta Kulpa. Zastąpią one odpowiednio… » więcej 2024-06-28, godz. 11:20 Projekt ustawy dopuszczającej dwie niedziele handlowe w miesiącu - do komisji (opis) Projekt ustawy dopuszczającej dwie niedziele handlowe w miesiącu został w piątek skierowany do komisji; sejm odrzucił wniosek posłów PiS i Lewicy o odrzucenie… » więcej 2024-06-28, godz. 11:20 Śląskie/ Śledczy zbadają przyczyny pożaru na terminalu kolejowym Śledczy zbadają przyczyny pożaru, który wybuchł w piątek około godz. 4.00 na jednym z terminali kolejowych w Sławkowie (pow. będziński). Rzecznik Komendy… » więcej 2024-06-28, godz. 11:20 Sejm wybrał posła Jarosława Urbaniaka na członka KRS Sejm wybrał w piątek posła Jarosława Urbaniaka (KO) na członka Krajowej Rady Sądownictwa. Za jego kandydaturą opowiedziało się 235 posłów. Jednocześnie… » więcej 2024-06-28, godz. 11:20 LN siatkarzy - w Łodzi siatkówka... wodna W Atlas Arenie w Łodzi czwartkowe mecze ćwierćfinałów Ligi Narodów siatkarzy momentami przypominały bardziej... piłkę wodną. 'Jest to nieprzyjemna sytuacja… » więcej 2024-06-28, godz. 11:10 Tusk: na 99 proc. przed szczytem NATO podpiszemy z Zełenskim umowę o bezpieczeństwie Nasza umowa o bezpieczeństwie z Ukrainą jest praktycznie już dopięta na ostatni guzik; na 99 proc. jeszcze przed szczytem NATO podpiszemy z prezydentem Wołodymyrem… » więcej 2024-06-28, godz. 11:10 Sejm za zmianami w regulaminie Izby Sejm przyjął w piątek zmiany w Regulaminie Sejmu, zgodnie z którymi poseł usunięty z komisji regulaminowej lub komisji etyki, w wyniku nałożenia na niego… » więcej 2024-06-28, godz. 11:10 Sejm/ Posłanka Karolina Pawliczak (KO) wybrana do komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych Posłanka Karolina Pawliczak (KO) została w piątek wybrana przez Sejm na członka komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. Posłanka zastąpi w komisji… » więcej 2024-06-28, godz. 11:00 Podlaskie/ 14 września odbędzie się VI OnkoRun - rozpoczęły się zapisy 14 września w Supraślu k. Białegostoku pacjenci chorzy na raka, ich rodziny i przyjaciele, a także osoby, które pokonały tę chorobę spotkają się na VI… » więcej 2024-06-28, godz. 11:00 Sejm znowelizował Kodeks karny: nowa definicja zgwałcenia (opis) Sejm uchwalił w piątek nowelizację Kodeksu karnego zakładającą, że przestępstwem jest doprowadzenie do obcowania płciowego mimo braku zgody drugiej osoby… » więcej