Radio Opole » Kraj i świat
2024-06-16, 05:50 Autor: PAP

Prognoza pogody na 16 i 17 czerwca

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Północno-Wschodnia i Południowa są w zasięgu wyżów. Pozostałe obszary Europy są pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w strefie wolno przemieszczającego się z zachodu na wschód falującego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad Wysp Brytyjskich. Napływać będzie powietrze polarne morskie.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa. Przewiduje się wzrost ciśnienia.


W niedzielę w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu i burze, możliwy grad. Wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie na południu 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st.C do 26 st.C, chłodniej w pasie od Pomorza przez Ziemię Łódzką po Małopolskę od 18 st.C do 21 st.C, nad Zatoka Gdańską 17 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, od zachodu kraju skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, lokalnie możliwe porywy do 70 km/h.


W nocy w pasie od Pojezierza Pomorskiego przez Ziemię Łódzką po Śląsk zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na wschodzie kraju zanikające burze. Wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. W rejonie Zatoki Gdańskiej mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st.C do 15 st.C, w kotlinach podgórskich od 8 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.


W poniedziałek spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem na zachodzie burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st.C do 28 st.C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat 21 st.C, 22 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na wschodzie kraju północno-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy do 70 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.


W Warszawie w niedzielę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów w burzach około 30 mm. Temperatura maksymalna 26 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna 14 st.C. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. W poniedziałek w stolicy spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. (PAP)


san/


Kraj i świat

2024-07-23, godz. 05:30 Łódzkie/ Zablokowana A2, na odcinku Skierniewice - Wiskitki, w kierunku Warszawy Utrudnienie na A2, na odcinku w. Skierniewice - w. Wiskitki (woj. łódzkie). Wywróciła się laweta z ładunkiem dwóch samochodów osobowych, jezdnia w kierunku… » więcej 2024-07-23, godz. 05:30 Brazylia/ Prezydent Lula da Silva wzywa Nicolasa Maduro do respektowania werdyktu wenezuelskich wyborców Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powinien respektować rezultaty wyborów szefa państwa, które mają się odbyć w najbliższą niedzielę - oświadczył prezydent… » więcej 2024-07-23, godz. 05:10 USA/ Biały Dom: prezydent Biden wraca we wtorek do Waszyngtonu Prezydent Joe Biden opuści we wtorek swój wakacyjny dom w stanie w Delaware, w którym przebywał w izolacji z powodu Covida, i wczesnym popołudniem czasu lokalnego… » więcej 2024-07-23, godz. 05:00 "Rz": Instytut Pamięci Narodowej usunął kolejny komunistyczny pomnik Instytut Pamięci Narodowej usunął kolejny komunistyczny pomnik. Z tego powodu Rosja ściga prezesa IPN. Ten w czasie wyjazdów zagranicznych ma ochronę, której… » więcej 2024-07-23, godz. 04:50 "Rz": Utrzymanie niższej izby parlamentu zbliża się do mld zł rocznie W 2025 r. utrzymanie Sejmu ma kosztować podatników 849,6 mln zł. Taką kwotę zapisano w projekcie budżetu Kancelarii Sejmu, do którego dotarła 'Rzeczpospolita'… » więcej 2024-07-23, godz. 04:10 USA/ Demokraci wyłonią swojego kandydata na prezydenta do 7 sierpnia Przewodniczący Krajowego Komitetu Demokratycznego (DCC), Jamie Harrison, zapowiedział w poniedziałek, że Demokraci wyłonią swojego kandydata na prezydenta… » więcej 2024-07-23, godz. 03:40 Hiszpania/ Dochodzenie ws. wycieku domniemanych nazwisk funkcjonariuszy wywiadu W Hiszpanii policja wszczęła śledztwo dotyczące listy 2 tysięcy domniemanych pracowników wywiadu tego kraju, która pojawiła się w interneci - poinformowały… » więcej 2024-07-23, godz. 03:10 USA/ Prezydent Biden apeluje do Demokratów, by poparli Kamalę Harris: "ona jest najlepsza" Prezydent USA Joe Biden, który w niedzielę ogłosił, że wycofuje się z wyścigu do Białego Domu, w poniedziałek wezwał Demokratów, aby teraz poparli kandydaturę… » więcej 2024-07-23, godz. 02:50 USA/ Harris rozpoczęła kampanię wyborczą; zapowiedziała m.in. walkę o prawo kobiet do aborcji (opis) Wiceprezydent USA Kamala Harris udała się w poniedziałek do Wilmington w stanie Delaware, aby spotkać się personelem kampanii wyborczej, dzień po wycofaniu… » więcej 2024-07-23, godz. 01:50 Słowacja/ Wylądowały dwa pierwsze z 14 zamówionych w USA samolotów F-16 Dwa pierwsze z czternastu zamówionych przed sześcioma laty w USA myśliwców F-16 wylądowały w poniedziałek wieczorem na lotnisku w bazie Kuchynia w zachodniej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »