2024-05-26, 17:10 Autor: PAP

Wydarzenia sportowe w skrócie, niedziela 26 maja, 17.00

Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych:

Piłkarze GKS Katowice po wyjazdowym zwycięstwie w ostatniej kolejce nad Arką 2:0 dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów wyprzedzili zespół z Gdyni i z drugiego miejsca w tabeli 1. ligi awansowali do ekstraklasy. Po raz ostatni ta drużyna grała w najwyższej klasie w 2005 roku.

x x x

Polscy siatkarze przegrali ze Słowenią 0:3 (20:25, 21:25, 18:25) na zakończenie turnieju Ligi Narodów w tureckiej Antalyi. To pierwsza porażka biało-czerwonych. Kolejny turniej podopieczni trenera Nikoli Grbica rozegrają w dniach 4-9 czerwca w japońskiej Fukuoce.

x x x

"Kiedy pierwszy raz tu przyjechałam, poczułam, że tenis, to jest coś, co chcę robić w życiu" - powiedziała PAP o Paryżu Iga Świątek. Polka tymi słowami wspominała pierwszy juniorski start we French Open w 2016 roku. W poniedziałek rozpocznie walkę o trzeci tytuł z rzędu i czwarty w karierze. Polka ma zdecydowanie najlepsze notowania u bukmacherów.

x x x

Włoch Francesco Bagnaia wygrał w Barcelonie wyścig o Grand Prix Katalonii, szóstą rundę motocyklowych mistrzostw świata. Drugi był Hiszpan Jorge Martin, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na trzeciej pozycji uplasował się jego rodak Marc Marquez.

x x x

Kenijka Beatrice Chebet czasem 28.54,14 ustanowiła rekord świata w biegu na 10000 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Eugene. Została pierwszą kobietą, która zeszła poniżej 29 minut na 10000 m. W USA padło aż sześć najlepszych wyników w tym roku. Polacy nie startowali.

x x x

Kanadyjkarz Wiktor Głazunow wygrał jedynkę na 1000 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Drugie miejsca zajęli kajakarz Jakub Stepun oraz kanadyjkarka Dorota Borowska - oboje rywalizowali na 200 m.

x x x

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Monako w Monte Carlo został przerwany na 40 minut po kraksie do jakiej doszło na pierwszym okrążeniu, gdy w bolid Meksykanina Sergio Pereza z Red Bulla uderzył Duńczyk Kevin Magnussen z teamu Haas.

x x x

Hokeiści Dallas Stars pokonali przed własną publicznością Edmonton Oilers 3:1 i wyrównali stan rywalizacji do czterech zwycięstw w finale Konferencji Zachodniej na 1-1.

x x x

Koszykarze Boston Celtics pokonali na wyjeździe Indiana Pacers 114:111 w trzecim meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NBA, pomimo że w trzeciej kwarcie przegrywali już różnicą 18 pkt. W rywalizacji play off do czterech zwycięstw bostończycy prowadzą 3-0.

wha/ krys/

2024-06-17, godz. 16:10 Kraków/ Były wiceprezydent Andrzej Kulig nowym prezesem Krakowskiego Parku Technologicznego Andrzej Kulig, b. pierwszy zastępca prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego został prezesem Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT), zarządzającego Polską… » więcej 2024-06-17, godz. 16:00 UE/ Tusk poprze nominację Kai Kallas na jedno z najwyższych stanowisk w UE (opis) Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek przed szczytem w Brukseli, że poprze nominację premierki Estonii Kai Kallas na jedno z najwyższych stanowisk… » więcej 2024-06-17, godz. 16:00 Płock/ Teatry uliczne na I Festiwalu Form Wielu - od 22 do 23 czerwca W Płocku (Mazowieckie) od 22 do 23 czerwca odbywać się będzie I Festiwal Form Wielu, czyli rodzinny festiwal teatrów ulicznych z całej Polski. Widzowie będą… » więcej 2024-06-17, godz. 15:50 Wrocław/ „Kimono jako doświadczenie” wystawa projektantki Joanny Hawrot w Muzeum Narodowym Autorską kolekcję kimon polskiej projektantki mody Joanny Hawrot, inspirowaną pracami innych artystów wizualnych, można zobaczyć na wystawie w Muzeum Narodowym… » więcej 2024-06-17, godz. 15:50 ME 2024 - Lewandowski trenuje już z piłką, lżejszy dzień kadrowiczów (aktl.) Robert Lewandowski, który z powodu kontuzji nie zagrał w niedzielnym meczu Euro 2024 z Holandią (1:2), trenował w poniedziałek z piłką, ale jeszcze z bandażem… » więcej 2024-06-17, godz. 15:50 ME 2024 - Rumunia - Ukraina 1:0 (do przerwy) Grupa E: Rumunia - Ukraina 1:0 do przerwy. Bramki: 1:0 Nicolae Stanciu (29). Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).(PAP) mm/ km/ co/ » więcej 2024-06-17, godz. 15:40 ME 2024 - Rumunia - Ukraina 1:0 (bramka) Grupa E: Rumunia - Ukraina 1:0 w 29. min. Bramki: 1:0 Nicolae Stanciu (29). Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).(PAP) mm/ km/ co/ » więcej 2024-06-17, godz. 15:40 Źródło: rozmowy m.in. Meloni, Orbana i Morawieckiego ws. zjednoczenia sił na prawicy w PE Przed nieformalnym szczytem UE w Brukseli trwają rozmowy m.in. premier Włoch Giorgii Meloni, premiera Węgier Viktora Orbana i byłego premiera Polski Mateusza… » więcej 2024-06-17, godz. 15:40 1. liga piłkarska - Jakub Dziółka trenerem ŁKS Łódź Jakub Dziółka został trenerem spadkowicza z piłkarskiej ekstraklasy ŁKS Łódź. 43-letni szkoleniowiec w minionym sezonie był w sztabie Rakowa Częstoc… » więcej 2024-06-17, godz. 15:40 MF: na koniec maja na rachunkach walutowych budżetu było ponad 20,3 mld euro Stan środków walutowych na rachunkach budżetowych na koniec maja 2024 roku wyniósł łącznie 20,33 mld euro (86,8 mld zł) - podało w poniedziałek Ministerstwo… » więcej