2024-05-17, 10:30 Autor: PAP

Liga NHL - awans Rangers do finału Konferencji Wschodniej

Hokeiści New York Rangers awansowali do finału Konferencji Wschodniej NHL. W szóstym meczu z Carolina Hurricanes, dzięki świetnej trzeciej tercji, zwyciężyli na wyjeździe 5:3, a łącznie w play off 4-2. Na Zachodzie Vancouver Canucks wygrali z Edmonton Oilers 3:2 i prowadzą w serii 3-2

Bezsprzecznym bohaterem Rangers okazał się w czwartkowy wieczór (piątek polskiego czasu) Chris Kreider, który w ostatniej tercji zanotował hat-trick, odwracając losy spotkania.

Po dwóch tercjach jego zespół przegrywał 1:3, ale wówczas - jak podkreślają światowe media - Kreider "przejął stery". Trafił do siatki rywali w 47., 52. i 56. minucie, wyprowadzając Rangers na 4:3. W ostatniej minucie, gdy przeciwnicy wycofali bramkarza, wynik ustalił strzałem do pustej bramki Barclay Goodrow.

Popis Kreidera oznacza, że został on trzecim zawodnikiem Rangers, który zdobył trzy bramki w meczu kończącym serię i pierwszym od czasu Mike'a Gartnera w 1990 roku.

W finale Konferencji Wschodniej hokeiści Rangers zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji Florida Panthers z Boston Bruins. Po pięciu meczach prowadzą "Pantery" 3-2.

Natomiast na Zachodzie do finału przybliżył się zespół Vancouver Canucks. Pokonał w piątym meczu Edmonton Oilers u siebie 3:2 i do awansu potrzebuje już tylko jednej wygranej.

O zwycięstwie rozstrzygnął gol J.T. Millera na 31,9 sekundy przed końcem trzeciej tercji.

W ekipie Oilers na uwagę zasługuje występ gwiazdy tego zespołu - Leona Draisaitla. Niemiec asystował na początku meczu przy golu Evandera Kane'a, co oznacza, że zanotował co najmniej jeden punkt w każdym z 10 spotkań play off Edmonton w tym sezonie. Łącznie zaliczył w tym czasie osiem goli i 13 asyst.

Canucks spróbują zakończyć rywalizację w tej serii w sobotę w Edmonton. (PAP)

bia/ cegl/

2024-06-01, godz. 12:30 Ekstraklasa piłkarska - początek przygotowań Stali Mielec 17 czerwca Piłkarze PGE FKS Stali Mielec 17 czerwca rozpoczną przygotowania do sezonu ekstraklasy 2024/25. W planach są cztery sparingi. » więcej 2024-06-01, godz. 12:20 Prezydentka Słowacji z wizytą w Watykanie; rozmowy o sytuacji po zamachu na premiera Sytuacja na Słowacji po zamachu na premiera Roberta Ficę, wybory do Parlamentu Europejskiego oraz wojna na Ukrainie - to tematy rozmów słowackiej prezydentki… » więcej 2024-06-01, godz. 12:10 Podlaskie/ Umbo, czyli element tarczy wojownika - zabytkiem miesiąca w Muzeum Podlaskim Umbo, czyli metalowy element umieszczany na środku tarczy wojownika, którego powstanie datowane jest na II wiek - został w czerwcu zabytkiem miesiąca w Muzeum… » więcej 2024-06-01, godz. 12:10 Ranking FIDE - Carlsen wciąż liderem, Duda 18., Wojtaszek 56., Bartel 95 Arcymistrz Magnus Carlsen pozostaje liderem rankingu FIDE w czerwcowym notowaniu. Pierwszą pozycję norweski szachista utrzymuje już 12 lat i 11 miesięcy. Jan-Krzysztof… » więcej 2024-06-01, godz. 12:10 Minister obrony USA: wojna z Chinami nie jest "ani bliska, ani nieunikniona" Minister obrony USA Lloyd Austin ocenił w sobotę na konferencji bezpieczeństwa w Singapurze, że mimo rosnących napięć w regionie Azji i Pacyfiku wojna z… » więcej 2024-06-01, godz. 12:10 Radom/ Nowo powstały wodny plac zabaw główną atrakcją z okazji Dnia Dziecka Pierwszy w Radomiu wodny plac zabaw, choć działa dopiero od dwóch dni, już stał się główną atrakcją dla najmłodszych. Od samego rana w sobotę rodzice… » więcej 2024-06-01, godz. 11:50 Paryż - rośnie forma lekkoatletki McLaughlin-Levrone Mistrzyni olimpijska z Tokio na 400 m ppł Amerykanka Sydney McLaughlin-Levrone podczas mityngu Edwin Moses Classic w Atlancie uzyskała najlepszy tegoroczny rezultat… » więcej 2024-06-01, godz. 11:30 Islandia/ Rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich W Islandii rozpoczęło się w sobotę głosowanie w wyborach, które mają wyłonić siódmego prezydenta kraju. O najwyższy urząd ubiega się aż 12 kandydatów… » więcej 2024-06-01, godz. 11:20 IMGW ostrzega przed burzami w prawie całej Polsce (aktl.) IMGW wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla całego kraju z wyjątkiem Wybrzeża. W większości Polski obowiązują ostrzeżenia… » więcej 2024-06-01, godz. 11:10 Szwecja/ Członkowie zespołu Abba odznaczeni przez króla Orderem Wazów Członkowie słynnego zespołu Abba zostali odznaczeni przez króla Szwecji Karola XVI Gustawa prestiżowym Orderem Wazów za 'wybitne zasługi w muzyce szwedzkiej… » więcej