Radio Opole » Kraj i świat
2024-02-29, 16:30 Autor: PAP

Ponad 15 tys. fizjoterapeutów wzięło udział w projekcie szkoleniowym "Fizjo-Learning"

Samorząd fizjoterapeutów poinformował, że ponad 15 tys. osób wzięło udział w projekcie szkoleniowo-edukacyjnym "Fizjo-Learning". 78 proc. osób biorących udział w projekcie stanowiły kobiety.

Beata Kontrowicz z ministerstwa zdrowia podkreśliła podczas czwartkowej konferencji, że prawie jedna czwarta osób zajmujących się fizjoterapią została objęta wsparciem w tym projekcie. Dodała, że ma nadzieję na kolejne projekty, gdyż zawód fizjoterapeuty w dobie obecnych chorób cywilizacyjnych jest bardzo potrzebny.


Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr Tomasz Dybek przypomniał, że fizjoterapeuta to samodzielny zawód zaufania publicznego oraz zawód medyczny.


Dzięki projektowi, fizjoterapeuci podwyższyli swoje kompetencje - zaznaczył doradca ds. projektów w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów Arkadiusz Dziubaszewski. Dodał, że projekt objął wsparciem szkoleniowym duży odsetek grupy zawodowej, prawie 28 proc. osób aktywnych zawodowo.


Zaznaczył, że stworzenie kompleksowej oferty szkoleniowej opartej o cyfrowy dostęp poprzez platformę Fizja, dało możliwość skorzystania ze szkoleń w dowolnym miejscu i czasie. "Mam nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu kompetencji, a tym samym do jak najlepszej, jak najszerszej opieki nad pacjentami" - podsumował Dziubaszewski.


Hanna Galec, kierownik działu doskonalenia zawodowego przekazała, że chodziło o prowadzenie fizjoterapii pacjentów chorujących na choroby zakaźne, w tym w szczególności na COVID-19, rehabilitacji pochorobowej oraz fizjoprofilaktyki w kluczowych dziedzinach fizjoterapii.


Podkreśliła, że na platformie edukacyjnej Fizja zostały udostępnione 142 szkolenia online, w tym ukończonych zostało ponad 179 tys. pojedynczych szkoleń przez fizjoterapeutów, a także zrealizowano 901 szkoleń stacjonarnych, gdzie wykorzystanych miejsc było prawie 15 tys.


Dodała, że KIF wydał także ponad 161 tys. certyfikatów ukończenia szkolenia oraz, że 15844 fizjoterapeutów wzięło udział w projekcie, z czego 78 proc. stanowiły kobiety.(PAP)


Autorka: Iga Leszczyńska


iga/ jann/


Kraj i świat

2024-05-23, godz. 11:00 Sestry.eu i PAP rozpoczynają współpracę (MediaRoom) Międzynarodowy serwis Sestry.eu i Polska Agencja Prasowa (PAP) rozpoczęły współpracę. Wspomaganie walczącej Ukrainy, ale też tworzenie przestrzeni dialogu… » więcej 2024-05-23, godz. 11:00 Sejm/ Komisja finansów za poprawkami do projektu nowelizacji ustawy o wymianie informacji podatkowych W czwartek sejmowa Komisja Finansów Publicznych poparła cztery poprawki do projektu nowelizacji ustawy o wymianie informacji podatkowych. Mają one charakter… » więcej 2024-05-23, godz. 11:00 Ekstraklasa piłkarska – trener Śląska: Raków na pewno nam nie ułatwi zadania Śląsk Wrocław ma już wicemistrzostwo Polski, ale ma szanse jeszcze na mistrzostwo. Musi wygrać w Częstochowie z Rakowem i liczyć na korzystny wynik Jagiellonii… » więcej 2024-05-23, godz. 11:00 Śląskie/ Sąd aresztował podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu Sąd aresztował kierowcę, który kilka dni temu w Wodzisławiu Śląskim, prowadząc po pijanemu, potrącił 75-letniego pieszego. Ofiara wypadku zginęła na… » więcej 2024-05-23, godz. 11:00 Karnowski: w KO trwa dyskusja nt. zniesienia dwukadencyjności w samorządzie (wideo) Dyskutujemy w tej chwili w Koalicji Obywatelskiej nad projektem ws. zniesienia dwukadencyjności w samorządzie - powiedział w czwartek w Studiu PAP poseł klubu… » więcej 2024-05-23, godz. 10:50 Wrocław/ Resort kultury przekazał Muzeum Narodowemu zaginioną po wojnie XVII-wieczną rzeźbę (krótka) Zaginiona po II wojnie światowej XVII-wieczna alabastrowa rzeźba powróciła po latach do Wrocławia. W czwartek zabytek został przekazany przez resort kultury… » więcej 2024-05-23, godz. 10:50 Hongkong/ Dziesięciokrotnie wyższe kary za karmienie dzikich zwierząt, w tym gołębi Zgodnie z nowelizacją prawa od 1 sierpnia osoby dokarmiające dzikie zwierzęta, w tym gołębie miejskie, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 100 tys… » więcej 2024-05-23, godz. 10:40 Tekściarz współpracujący z Eltonem Johnem zapewnia, że jego nowym album jest już gotowy Gdy Elton John zapowiadał swoją pożegnalną trasę koncertową „Farewell Yellow Brick Road”, deklarował, że żegna się wyłącznie z estradą, a nie… » więcej 2024-05-23, godz. 10:40 Rosja/ Zastępca szefa sztabu generalnego Szamarin zatrzymany pod zarzutem korupcji Generał Wadim Szamarin, zastępca szefa sztabu generalnego rosyjskiej armii Walerija Gierasimowa, został zatrzymany pod zarzutem korupcji - poinformował w czwartek… » więcej 2024-05-23, godz. 10:40 Kanthak (SP): b. dyrektor w MS kłamał ws. Funduszu Sprawiedliwości, jest marionetką w rękach PO Jan Kanthak (Suwerenna Polska) zapewnił w czwartek w Sejmie, że nie ma żadnych przesłanek, by formułować zarzuty dotyczące Funduszu Sprawiedliwości. Stwierdził… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »