Radio Opole » Kraj i świat
2023-10-03, 18:40 Autor: PAP

Pomorskie/ IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i gwałtownym wzrostem stanu wody w Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed silnym wiatrem w woj. pomorskim. Hydrolodzy przewidują także wzrost poziomu wody na Bałtyku.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem zostało wydane dla powiatów: słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego, nowodworskiego oraz Trójmiasta.


"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich" - podali synoptycy.


Dla pozostałej części regionu synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia. Prognozują, że wystąpi silny wiatr o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich.


Ostrzeżenia przed silnym wiatrem obwiązują od wtorku od godz. 19 do środy do godz. 3 w nocy.


Ponadto Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni wydało ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące gwałtownego wzrostu stanów wody w Bałtyku. "W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (518 cm - stan na wtorek) oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną, na Wybrzeżu Wschodnim, przewiduje się wzrosty poziomów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów ostrzegawczych" - podano w komunikacie.


Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od wtorku od godz. 18 do środy do godz. 6 rano.


Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia oznacza, że przewidywane zjawiska meteorologiczne mogą powodować duże straty materialne, zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu, a także zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.(PAP)


autor: Piotr Mirowicz


pm/ jann/


Kraj i świat

2023-12-05, godz. 04:00 Macedonia Płn./ Ojciec z grupą znajomych porwał nastoletnią córkę dla okupu; jeden z nich ze strachu zabił dzie… Ojciec wraz z grupą znajomych porwał 14-letnią córkę dla okupu, który chciał wymusić od jej matki. W związku z poszukiwaniami, w które zaangażowały… » więcej 2023-12-05, godz. 03:30 Ameryka Łacińska/ Media: Spór Wenezueli z Gujaną o bogaty w ropę naftową rejon Essequibo grozi konfliktem zbrojn… Przeprowadzone w niedzielę z inicjatywy prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro referendum, w którym 95 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem… » więcej 2023-12-05, godz. 03:10 Strefa Gazy/ ONZ: nadchodzi jeszcze bardziej przerażający scenariusz W Strefie Gazy może pojawić się 'jeszcze bardziej przerażający scenariusz', na który organizacje humanitarne nie będą w stanie zareagować - ostrzegła… » więcej 2023-12-05, godz. 03:00 Niemcy/ W Instytucie Pileckiego w Berlinie otwarto wystawę "Paszporty życia”, prezentującą historię Grupy Łado… W berlińskim oddziale Instytutu Pileckiego została otwarta w poniedziałek wystawa 'Paszporty życia”, prezentująca historię Grupy Ładosia, która ratowała… » więcej 2023-12-05, godz. 02:40 USA/ Były ambasador oskarżony o tajną działalność na rzecz Kuby Były ambasador USA w Boliwii Manuel Rocha został w poniedziałek oskarżony przez amerykańską prokuraturę o tajną pracę dla rządu Kuby. Zdaniem śledczych… » więcej 2023-12-05, godz. 01:40 Serbia/ W kraju żyje 20 tys. bezdomnych, jedna czwarta z nich ma mniej niż 14 lat W Serbii żyje około 20 tys. bezdomnych, z czego jedną czwartą stanowią dzieci i młodzież poniżej 14. roku życia - podał w poniedziałek portal telewizji… » więcej 2023-12-05, godz. 01:10 Hiszpania/ Wystawa rysunków polskiego architekta Henryka Dąbrowskiego w siedzibie regionalnego parlamentu Aragonii Uniwersytet w Saragossie (UNIZAR) w kooperacji z ministerstwem spraw zagranicznych w Madrycie zainaugurował w poniedziałek w siedzibie regionalnego parlamentu… » więcej 2023-12-05, godz. 00:30 Estonia/ Posłowie partii wchodzącej w skład rządu chcą legalizacji eutanazji Posłowie wchodzącej w skład rządu Estonii partii Eesti 200 chcą wprowadzenia do porządku prawnego kraju możliwości podjęcia decyzji o zakończeniu własnego… » więcej 2023-12-05, godz. 00:10 W. Brytania/ Rząd przestawił plan ograniczenia legalnej imigracji Nowy brytyjski minister spraw wewnętrznych James Cleverly przedstawił w poniedziałek pięciopunktowy plan, który ma znacząco ograniczyć legalną imigrację… » więcej 2023-12-05, godz. 00:00 GDDKiA: Śnieg, błoto pośniegowe i mgły utrudniają jazdę; wszystkie drogi krajowe są przejezdne Śnieg, błoto pośniegowe i mgły utrudniają jazdę w całym kraju, jednak wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 280 pługów i piaskarek -… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »