Radio Opole » Kraj i świat
2023-10-03, 18:30 Autor: PAP

M. Wassermann: PiS jest ugrupowaniem prokobiecym

Prawo i Sprawiedliwość nie dyskryminuje kobiet, ale wręcz je wspiera - zapewniła we wtorek poseł PiS Małgorzata Wassermann. Wskazała, że PiS jest ugrupowaniem, które wdrożyło wiele programów z myślą o kobietach i dla kobiet.

O programach PiS wspierających rodziny i kobiety mówiły we wtorek w Olsztynie posłanki PiS Małgorzata Wassermann, Mirosława Stachowiak-Różecka i Iwona Arent.


"Prawo i Sprawiedliwość nie dyskryminuje kobiet, ale wręcz je wspiera. Każda z nas pełni istotną rolę, każda z nas przez lata dzięki swojej pracy zrobiła bardzo dużo w parlamencie, a liczba programów, jakie wdrożyliśmy przez osiem lat jest ogromna. Przypomnę, że oprócz programu 500 +, a od stycznia 800 +, mamy projekt Maluch +, świadczenie 4 + dla matek, które nie nabyły uprawnień emerytalnych, także wsparcie 300 + na wyprawkę szkolną, również program finansowy dla mam na drugie i kolejne dziecko" - wymieniała posłanka Małgorzata Wassermann.


Jak zaznaczyła, "warto uświadomić społeczeństwu, że PiS to partia, która bardzo wiele zrobiła dla kobiet". Podkreśliła, że w PiS kobiety są doceniane, zajmują wysokie stanowiska i funkcje: np. Elżbieta Witek, która jest marszałkiem Sejmu czy Beata Szydło, która była premierem. "Jesteśmy ugrupowaniem, które jest bardzo prokobiece" - wskazała.


Posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka mówiła o tym, że w ciągu ostatnich kilku lat zmieniła się sytuacja kobiet w Polsce. "Sama urodziłam się w popegeerowskiej wsi, potem przeprowadziłam się do dużego miasta - Wrocławia, a obecnie mieszkam w podwrocławskim małym miasteczku. Przez lata rządów liberałów wszelkie dobra zasysały ogromne ośrodki miejskie. Na Dolnym śląsku było widać, że Wrocław bardzo się rozwijał, rozkwitał i wszyscy szukali tam szans, wyprowadzając się z małych miasteczek" - mówiła posłanka Stachowiak- Różecka. Dodała, że przez osiem lat rząd PiS robił wszystko, by to zmieniło się.


"Apelujemy do kobiet, by sprawiedliwie nas oceniły, z perspektywy tych małych miast, czy dostrzegają, że miejsca te się zmieniły. Ich dzieci nie muszą decydować się na życie w dużym mieście, żeby rozwijać się, realizować się, mieć satysfakcjonującą pracę, zakładać rodziny. Można to robić w każdym miejscu w Polsce, bo traktujemy wszystkie te miasta i wsie sprawiedliwie. Środki i dobra dystrybuujemy sprawiedliwie" - zapewniała.


Posłanka Iwona Arent przypomniała, że PiS przywróciło wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Jak dodała, to szczególnie ważne w regionie Warmii i Mazur, gdzie wiele kobiet pracowało w rolnictwie, a one - jak dodała - po decyzji PO o podwyższeniu wieku emerytalnego miały pracować 12 lat dłużej.


"Nie zostawiamy kobiet samych. Chcemy by kobiety żyły w Polsce godnie i by żyło im się lepiej. My rozumiemy i szanujemy polskie kobiety, bo same jesteśmy kobietami" - mówiła Iwona Arent. (PAP)


autor: Agnieszka Libudzka


ali/ godl/


Kraj i świat

2023-12-05, godz. 04:00 Macedonia Płn./ Ojciec z grupą znajomych porwał nastoletnią córkę dla okupu; jeden z nich ze strachu zabił dzie… Ojciec wraz z grupą znajomych porwał 14-letnią córkę dla okupu, który chciał wymusić od jej matki. W związku z poszukiwaniami, w które zaangażowały… » więcej 2023-12-05, godz. 03:30 Ameryka Łacińska/ Media: Spór Wenezueli z Gujaną o bogaty w ropę naftową rejon Essequibo grozi konfliktem zbrojn… Przeprowadzone w niedzielę z inicjatywy prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro referendum, w którym 95 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem… » więcej 2023-12-05, godz. 03:10 Strefa Gazy/ ONZ: nadchodzi jeszcze bardziej przerażający scenariusz W Strefie Gazy może pojawić się 'jeszcze bardziej przerażający scenariusz', na który organizacje humanitarne nie będą w stanie zareagować - ostrzegła… » więcej 2023-12-05, godz. 03:00 Niemcy/ W Instytucie Pileckiego w Berlinie otwarto wystawę "Paszporty życia”, prezentującą historię Grupy Łado… W berlińskim oddziale Instytutu Pileckiego została otwarta w poniedziałek wystawa 'Paszporty życia”, prezentująca historię Grupy Ładosia, która ratowała… » więcej 2023-12-05, godz. 02:40 USA/ Były ambasador oskarżony o tajną działalność na rzecz Kuby Były ambasador USA w Boliwii Manuel Rocha został w poniedziałek oskarżony przez amerykańską prokuraturę o tajną pracę dla rządu Kuby. Zdaniem śledczych… » więcej 2023-12-05, godz. 01:40 Serbia/ W kraju żyje 20 tys. bezdomnych, jedna czwarta z nich ma mniej niż 14 lat W Serbii żyje około 20 tys. bezdomnych, z czego jedną czwartą stanowią dzieci i młodzież poniżej 14. roku życia - podał w poniedziałek portal telewizji… » więcej 2023-12-05, godz. 01:10 Hiszpania/ Wystawa rysunków polskiego architekta Henryka Dąbrowskiego w siedzibie regionalnego parlamentu Aragonii Uniwersytet w Saragossie (UNIZAR) w kooperacji z ministerstwem spraw zagranicznych w Madrycie zainaugurował w poniedziałek w siedzibie regionalnego parlamentu… » więcej 2023-12-05, godz. 00:30 Estonia/ Posłowie partii wchodzącej w skład rządu chcą legalizacji eutanazji Posłowie wchodzącej w skład rządu Estonii partii Eesti 200 chcą wprowadzenia do porządku prawnego kraju możliwości podjęcia decyzji o zakończeniu własnego… » więcej 2023-12-05, godz. 00:10 W. Brytania/ Rząd przestawił plan ograniczenia legalnej imigracji Nowy brytyjski minister spraw wewnętrznych James Cleverly przedstawił w poniedziałek pięciopunktowy plan, który ma znacząco ograniczyć legalną imigrację… » więcej 2023-12-05, godz. 00:00 GDDKiA: Śnieg, błoto pośniegowe i mgły utrudniają jazdę; wszystkie drogi krajowe są przejezdne Śnieg, błoto pośniegowe i mgły utrudniają jazdę w całym kraju, jednak wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 280 pługów i piaskarek -… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »