Radio Opole » Kraj i świat
2023-10-03, 17:00 Autor: PAP

Żużlowa GP - Kubera otrzymał dziką kartę na przyszłoroczny cykl

Żużlowiec Motoru Lublin Dominik Kubera otrzymał stałą dziką kartę na przyszłoroczny cykl zawodów Grand Prix - poinformował promotor zawodów. To oznacza, że w 15-osobowej stawce będzie trzech Polaków, oprócz Kubery obrońca tytułu Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak.

Do przyszłorocznej GP automatycznie awansowało sześciu najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej GP 2023. Stawkę uzupełniło trzech najlepszych żużlowców z turnieju Grand Prix Challenge: Australijczyk Jason Doyle, Szymon Woźniak i Czech Jan Kvech oraz mistrz Europy Duńczyk Mikkel Michelsen.


Kvech, który będzie debiutował jako stały uczestnik GP, był wprawdzie piąty w turnieju eliminacyjnym, ale Martin Vaculik i Robert Lambert, którzy uplasowali się przed nim, zapewnili sobie udział dzięki wysokiej lokacie tegorocznej GP. Woźniak, podobnie jak Kvech, też po raz pierwszy będzie startował w rundach indywidualnych mistrzostw świata jako stały uczestnik.


We wtorek organizatorzy cyklu uzupełnili skład uczestników przyznając pięć dzikich kart. W tym gronie znalazł się Kubera, który w 2021 roku podczas dwóch turniejów w Lublinie zajął drugie i trzecie miejsce. Oprócz zawodnika Motoru otrzymali je Łotysz Andrzej Lebiediew, Brytyjczycy Daniel Bewley i Tai Woffinden oraz Niemiec Kai Huckenbeck.


W gronie stałych uczestników GO 2024 zabraknie m.in. brązowego medalisty sprzed roku Macieja Janowskiego, który startował w cyklu przez osiem kolejnych sezonów. Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław będzie drugim rezerwowym, pierwszym został Australijczyk Max Fricke.


Stali uczestnicy żużlowej Grand Prix 2024:

Bartosz Zmarzlik (Polska)
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Martin Vaculik (Słowacja)
Jack Holder (Australia)
Leon Madsen (Dania)
Robert Lambert (Wielka Brytania)
Daniel Bewley (Wielka Brytania)
Jason Doyle (Australia)
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Mikkel Michelsen (Dania)
Andrzej Lebiediew (Łotwa)
Kai Huckenbeck (Niemcy)
Dominik Kubera (Polska)
Szymon Woźniak (Polska)
Jan Kvech (Czechy)

(PAP)


lic/ cegl/


Kraj i świat

2023-12-08, godz. 17:30 Kraków/ Monika Bednarek została dyrektorką Muzeum KL Plaszow Monika Bednarek otrzymała w piątek od prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego akt powołania na stanowisko dyrektora Muzeum KL Plaszow. Do tej pory organizowała… » więcej 2023-12-08, godz. 17:30 Rząd przyjął projekt ustawy okołobudżetowej na 2024 r. Rada Ministrów przyjęła w piątek projekt ustawy okołobudżetowej na rok 2024. Celem projektowanej ustawy jest m.in. zapewnienie środków na podwyższenie… » więcej 2023-12-08, godz. 17:30 KPRP: Para Prezydencka spotkała się z zawodnikami drużyny Team Invictus Poland Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z zawodnikami drużyny Team Invictus Poland; była to okazja do podziękowania zawodnikom… » więcej 2023-12-08, godz. 17:30 Senat przyjął uchwałę w 75. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka W 75. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka Senat RP uznaje jej aktualność i doniosłość, traktując ją jako fundament regulujący życie… » więcej 2023-12-08, godz. 17:20 Gdańsk/ Karambol czterech aut na Obwodnicy Trójmiasta w stronę Łodzi W piątek po południu na Obwodnicy Trójmiasta, między Karczemkami a Kowalami, doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. Poszkodowana została jedna… » więcej 2023-12-08, godz. 17:20 Ekstraklasa piłkarska - Runjaic: byliśmy bardzo rozczarowani po meczu w Kielcach 'Byliśmy bardzo rozczarowani po meczu w Kielcach. Straciliśmy bramkę w doliczonym czasie, której powinniśmy uniknąć. Byliśmy już gotowi na serię rzutów… » więcej 2023-12-08, godz. 17:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, piątek 8 grudnia, godz. 17.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Rosjanie i Białorusini, którzy zakwalifikują się do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku będą mogli rywalizować… » więcej 2023-12-08, godz. 17:10 Szwajcaria/ Tysiące dzieci z zagranicy nielegalnie adoptowanych w latach 1970-90 Tysiące dzieci z zagranicy zostało prawdopodobnie nielegalnie adoptowanych przez Szwajcarów w latach 1970-1990, co ma wpływ na ich życie - przyznał w piątek… » więcej 2023-12-08, godz. 17:10 Włochy/ Papież modlił się na Placu Hiszpańskim w Rzymie o sprawiedliwość i pokój na świecie Papież Franciszek w piątkową uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny modlił się przed figurą Matki Bożej na Placu Hiszpańskim… » więcej 2023-12-08, godz. 17:10 Rząd przyjął projekt ustawy, który ma umożliwić firmom szybsze rozliczenie inwestycji w podatku Rada Ministrów przyjęła w piątek projekt nowelizacji ustaw o podatku dochodowym od osób prawnych i od osób fizycznych. Nowelizacja ma umożliwić przedsiębiorcom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »