Radio Opole » Kraj i świat
2023-09-22, 13:20 Autor: PAP

Szpital w Rawie Mazowieckiej otrzymał z budżetu państwa 6 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego

Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej otrzymał 6 mln zł rządowego dofinansowania na zakup ultranowoczesnego rezonansu magnetycznego - poinformował w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Jak podkreślił szef resortu rozwoju i technologii, to kolejne rządowa wsparcie w rozwój rawskiego szpitala powiatowego, któremu - jak przypomniał Buda - groziła likwidacja.


"W ostatnich kilku latach kilkadziesiąt milionów złotych inwestycji w zasadzie uchroniło ten szpital od likwidacji. Placówka zyskała drugie życie, ale te potrzeby cały czas są ogromne. Elementem spinającym ostatnie inwestycje jest rezonans magnetyczny o wartości 6 mln zł, który został już zakontraktowany" – powiedział.


Zaznaczył, że tego typu sprzętu brakowało w szpitalu w Rawie Mazowieckiej i doposażenie placówki było koniecznością. "Polska lokalna to nie jest Warszawa ani Łódź, ale właśnie takie miejscowości, jak Rawa Mazowiecka, która również zasługuje na taki szpital i szybką pomoc medyczną" – tłumaczył.


Senator PiS Rafał Ambrozik przypomniał, że dwa lata temu decyzją premiera Mateusza Morawieckiego przekazano 9 mln zł na budowę bloku operacyjnego, a w zeszłym roku z funduszu inwestycji strategicznych Polski Ładd do placówki trafiło 20 mln zł na jej rozbudowę. "To także sprzęt przekazywany przez pana premiera Morawieckiego, m.in. tomograf komputerowy o wartości 3 mln zł i decyzja o zakupie rezonansu magnetycznego" – mówił. (PAP)


autor: Bartłomiej Pawlak


bap/ mrr/


Kraj i świat

2023-12-08, godz. 16:00 Szef PSL: wszystkie kontrakty i umowy obronne będą dokładnie przeanalizowane Za naszych rządów będziemy modernizowali siły zbrojne i wzmacniali potencjał obronny. Wszystkie kontrakty i umowy będą dokładnie przeanalizowane - podkreślił… » więcej 2023-12-08, godz. 16:00 Serbia/ Ministerstwo spraw wewnętrznych zabroniło demonstracji poparcia dla Strefy Gazy Ministerstwo spraw wewnętrznych Serbii wydało zakaz zorganizowania wiecu poparcia dla ludności Strefy Gazy, argumentując decyzję ryzykiem dla ludzi i mienia… » więcej 2023-12-08, godz. 16:00 Andrychów/ Lokatorzy odbiorą przydziały mieszkań w blokach socjalnych Dwa nowe bloki socjalne oddaje do użytku gmina Andrychów. Burmistrz miasta Tomasz Żak powiedział w piątek PAP, że lokatorzy odbiorą przydziały mieszkań… » więcej 2023-12-08, godz. 16:00 Paryż - MKOl: Rosjanie i Białorusini mogą wystartować jako sportowcy neutralni (krótka) Rosjanie i Białorusini, którzy zakwalifikują się do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku będą mogli rywalizować jako sportowcy neutralni, bez flag… » więcej 2023-12-08, godz. 16:00 Holandia/ Instytut zdrowia: na rynku pojawiły się tabletki narkotyku ecstasy, które mogą zabijać W Holandii pojawiły się tabletki ecstasy o tak dużym stężeniu półsyntetycznej substancji psychoaktywnej MDMA, że po ich spożyciu można umrzeć, ostrzega… » więcej 2023-12-08, godz. 15:50 Cypr/ Media: Ankara rozważa zgodę na przesiedlenie palestyńskich uchodźców na północ Cypru i kurdyjskie obszary… Rząd Turcji rozważa zgodę na przesiedlenie palestyńskich uchodźców ze Strefy Gazy na zamieszkiwaną przez Turków północ Cypru i kurdyjskie obszary samej… » więcej 2023-12-08, godz. 15:50 Wokalista The Killers wyjawił, dlaczego zespół nie wydał zapowiadanej na ten rok nowej płyty W lipcu 2022 roku zespół The Killers zapowiedział, że intensywnie pracuje nad nowym albumem. Płyta miała ukazać się na początku tego roku, potem jej premierę… » więcej 2023-12-08, godz. 15:50 Czechy/Ministrowie obrony państw V 4: każdy kraj może wspierać Ukrainę w dowolny sposób Ministrowie obrony państw Grupy Wyszehradzkiej, która skupia Polskę, Czechy, Węgry i Słowację przyjęli w piątek deklarację, w której uznali, że każdy… » więcej 2023-12-08, godz. 15:40 UE/ Minister finansów Kosztowniak w Brukseli: został zamknięty pewien proces dotyczący KPO; Polska gospodarka dostanie… Polska gospodarka dostanie zastrzyk finansowy w związku z zamknięciem pewnego procesu dotyczącego prac nad KPO - powiedział w piątek w Brukseli minister finansów… » więcej 2023-12-08, godz. 15:40 Mazowieckie/ Bezdomny koczował w szałasie na polu; odnalazła go policja - okazało się, że jest poszukiwany i ma … Na peryferiach Mławy, na podstawie informacji od wolontariuszy, policjanci odnaleźli koczującego na polu 56-latka. Mężczyzna przebywał w szałasie z palet… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »