Radio Opole » Kraj i świat
2023-09-22, 12:20 Autor: PAP

S. Kaleta: apeluję, by prezydent Warszawy wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych

Apeluję, by prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych w Warszawie, bo mieszkańcy są zaniepokojeni - powiedział podczas piątkowej konferencji wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Wiceminister przypomniał, że w ostatnich dniach na ulicach Warszawy pojawiał się kampania dezinformacyjną Rafała Trzaskowskiego o 100 projektach, w których mówi jak wiele zrobił dla Warszawy. "Czytając tę listę odniosłem dziwne wrażenie, że Rafał Trzaskowski inaczej mówił pięć lat temu a inaczej mówi co zrobił dzisiaj" - dodał.


"Swoją drogę kieruję pytanie do Rafała Trzaskowskiego, ile kosztuje ta kampania o projektach, które realizuje dla Warszawy" - zaznaczył.


Zaznaczył, że Rafał Trzaskowski chwali się, że w ostatnich latach posadził 600 tys. drzew i bardzo dba o ekologię. "Tymczasem gdy spojrzymy do jego programu wyborczego z 2018 roku okazuje się, że obiecywał milion drzew i to nie przez pięć lat ale przez dwa. Oczywiście obietnicy nie spełnił" - dodał.


Podkreślił, że Trzaskowski nie spełnił jeszcze kilku obietnic, których nie ma na liście np. parku na placu Bankowym. "Tak właśnie wygląda Rafał Trzaskowski w praktyce. Obiecuje piękne zielone parki, rewitalizację i tego nie ma" - przekazał.


Poruszył też sprawę likwidacji ogródków działkowych na terenie miasta.


"W studium zagospodarowania przestrzennego Warszawy, Rafał Trzaskowski proponuje likwidację 30 ogrodów działkowych o łącznej powierzchni160 hektarów. W dużej mierze na budownictwo mieszkaniowe czyli po prostu chce je oddać deweloperom. Tam gdzie dzisiaj jest zielono, Rafał Trzaskowski chce to zabudować" - powiedział Kaleta.


Zaapelował by Rafał Trzaskowski wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych w Warszawie, bo mieszkańcy są zaniepokojeni. "Niech jasno zadeklaruje, że takich zmian w planach zagospodarowania przestrzennego nie będzie" - dodał.


"Miało być zielono, jest betonowo. Miało być dużo drzew, jest ich o wiele mniej" - podsumował.(PAP)


autorka: Marta Stańczyk


mas/ maak/


Kraj i świat

2023-12-08, godz. 16:40 Paryż - MKOl: Rosjanie i Białorusini mogą wystartować jako sportowcy neutralni (opis) Rosjanie i Białorusini, którzy zakwalifikują się do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku będą mogli rywalizować jako sportowcy neutralni, bez flag… » więcej 2023-12-08, godz. 16:40 M.Warchoł: Rada Ministrów przyjęła projekt noweli kodeksu cywilnego, zmieniający przepisy dotyczące franczyzy Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu cywilnego, który reguluje kwestie dotyczące umowy franczyzy - poinformował w piątek na konferencji prasowej… » więcej 2023-12-08, godz. 16:40 Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza. Na realizację pomysłów przeznaczono 30 mln zł Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza. Samorząd województwa na realizację pomysłów obywateli przeznaczył rekordowe 30 mln zł. Projekty można zgłaszać… » więcej 2023-12-08, godz. 16:40 Beach Pro Tour Finals - krecz pary Bryl - Łosiak Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak w piątek w trakcie meczu z mistrzami świata Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem z Czech zmuszeni byli… » więcej 2023-12-08, godz. 16:30 W. Brytania/ Rwanda dostała jeszcze 100 mln funtów, choć nie trafił tam ani jeden imigrant Wielka Brytania przekazała w tym roku Rwandzie dodatkowe 100 mln funtów - poza 140 mln, o których było już wcześniej wiadomo - z tytułu umowy o odsyłaniu… » więcej 2023-12-08, godz. 16:30 Francja/ Media: prezydent Macron zaprosił papieża Franciszka na ponowne otwarcie katedry Notre Dame w Paryżu Prezydent Francji Emmanuel Macron, który w piątek odwiedził plac odbudowy zniszczonej w 2019 r. w pożarze paryskiej katedry Notre Dame, zaprosił na jej ponowne… » więcej 2023-12-08, godz. 16:20 Iga Świątek: ogromie cieszę się, że jestem ambasadorem Dobrej Drużyny PZU (MediaRoom) Iga Świątek, najlepsza tenisistka świata mówi o tym kim byłaby, gdyby nie grała w tenis, o znaczeniu programów wspierających dzieci, takich jak Dobra Drużyna… » więcej 2023-12-08, godz. 16:20 Estonia/ Służby bezpieczeństwa zatrzymały prokremlowskiego aktywistę podejrzewanego o szpiegostwo Estońska Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISS) zatrzymała prokremlowskiego działacza Allana Hantsoma jako podejrzanego o wspieranie działań wywiadowczych… » więcej 2023-12-08, godz. 16:20 B. Budka: prof. Czarnecka twardo stąpa po ziemi - jest pewna siebie, ale otwarta na dyskusję Prof. Marzena Czarnecka ma być szefową resortu przemysłu siedzibą w Katowicach - ogłosił w piątek lider PO Donald Tusk. 'Prof. Czarnecka jest twardo stąpającą… » więcej 2023-12-08, godz. 16:20 R. Bochenek: klub PiS w miejsce posła Michała Wójcika zgłasza do komisji śledczej posła Pawła Jabłońskiego Klub PiS w miejsce posła Michała Wójcika zgłasza do komisji śledczej ws. wyborów korespondencyjnych posła Pawła Jabłońskiego - przekazał PAP rzecznik… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »