Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-10, 13:10 Autor: PAP

Z. Ziobro: liderzy Trzeciej Drogi próbują odwrócić uwagę od nieustannego karcenia ich przez Donalda Tuska

Konsultacje projektu "Przyszłość+" to desperacka próba liderów Trzeciej Drogi (Polski2050 i PSL) odwrócenia uwagi od nieustannego karcenia, pomiatania i upokarzania ich przez szefa PO Donalda Tuska - ocenił w sobotę minister sprawiedliwości i lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro.

W poniedziałek Trzecia Droga organizuje w Warszawie konsultacje w sprawie swojego pierwszego projektu "Przyszłość+" - czyli propozycji zwiększenia wydatków na edukację do 6 proc. PKB. Lider Polski 2050 Szymon Hołownia poinformował, że komitet zaprasza do udziału w nich przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji oraz Lewicy.


Ziobro w sobotę podczas konferencji prasowej pytany o to, czy Suwerenna Polska ma zamiar wziąć udział w tych konsultacjach stwierdził, że w jego ocenie liderzy Trzeciej Drogi są "nieustannie karceni przez szefa PO Donalda Tuska i Platformę Obywatelską, pomiatani, upokarzani".


Z tego powodu - jak stwierdził szef SP - lider Polski2050 Szymon Hołownia i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz starają się wyjść z inicjatywą, która jego zdaniem "nie ma w sobie pewnej powagi".


"Wydaje mi się, że to jest desperacka próba odwrócenia uwagi od ciągłych upokorzeń które dawkuje systematycznie Donald Tusk i PO tym panom, nie wiem czy trzeciej, czy czwartej drodze, która jest przez nich budowana. Byleby ta droga nie prowadziła na bezdroża, bo obawiam się, że w zakresie edukacji nic przełomowego i nowego od pana Kosiniaka-Kamysza i pana Hołowni nie usłyszymy" - powiedział.


W piątek do zaproszenia na konsultacje odnieśli się politycy Koalicji Obywatelskiej. Nie skorzystają oni z niego, a powodem jest, jak mówił PAP szef klubu KO Borys Budka, zaproszenie przedstawicieli PiS. "Nie da się rozmawiać o przyszłości Polski z ludźmi, którzy od 8 lat niszczą Polskę" - stwierdził.


W piątek wieczorem wpis na Twitterze zamieścił również szef PO Donald Tusk. "Z PiS konsultować możemy warunki ich kapitulacji. O przyszłości rozmawiać będziemy w gronie patriotów" - napisał. (PAP)


Autor: Adrian Kowarzyk


amk/ mok/


Kraj i świat

2023-09-25, godz. 21:30 Ukraina/ Prezydent Zełenski: stopniowo pozbywamy się emocji wokół tematu zboża Stopniowo pozbywamy się emocji wokół tematu zboża, praca z sąsiadami musi stać się konstruktywna - oświadczył w poniedziałek ukraiński prezydent Wołodymyr… » więcej 2023-09-25, godz. 21:30 Francja/ Prezydent Macron zapowiedział dekarbonizację gospodarki do 2027 r. Celem Francji jest przejście „z 60 proc. paliw kopalnych do 40 proc. do 2030 r.” Celem absolutnie fundamentalnym w tej dekarbonizacji jest odejście, od węgla… » więcej 2023-09-25, godz. 21:20 USA/ Amerykańscy żołnierze schwytali w Syrii ważnego funkcjonariusza Państwa Islamskiego Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych poinformowało w poniedziałek, że amerykańscy żołnierze ujęli wysokiej rangi bojownika Państwa Islamskiego (IS)… » więcej 2023-09-25, godz. 21:20 Irlandzka Federacja Gimnastyczna przeprasza za zachowanie swojej urzędniczki Irlandzka Federacja Gimnastyczna przeprosiła za zachowanie swojej urzędniczki, która podczas wręczania nagród po zawodach w Dublinie 2022 roku pominęła… » więcej 2023-09-25, godz. 21:10 Min. Gliński: myślę, że bezpieczeństwo kulturowe to najważniejszy rodzaj bezpieczeństwa (krótka) Myślę, że bezpieczeństwo kulturowe jest najważniejszym rodzajem bezpieczeństwa, bo jeżeli nie będzie siły duchowej członków wspólnoty narodowej, to… » więcej 2023-09-25, godz. 21:10 R. Trzaskowski: Wołodymyr Zełenski przesadził; nie powinien był takich słów wypowiadać Oczywiście Wołodymyr Zełenski przesadził; Nie powinien był takich słów wypowiadać - powiedział w poniedziałek w Polsat News wiceprzewodniczący PO Rafał… » więcej 2023-09-25, godz. 21:00 Kosowo/ MSW wzywa Serbię do wydania sześciu osób, podejrzanych o zabicie kosowskiego policjanta Minister spraw wewnętrznych Kosowa Xhelal Svecla poinformował w poniedziałek, że sześć osób, podejrzanych o udział w niedzielnej strzelaninie, w czasie… » więcej 2023-09-25, godz. 21:00 Premier: to, że niemiecka stacja ZDF współfinansowała film Zielona granica", to jest coś obrzydliwego Dowiedziałem się całkiem niedawno, że również niemiecka stacja ZDF współfinansowała film Agnieszki Holland 'Zielona granica'. To jest coś obrzydliwego… » więcej 2023-09-25, godz. 20:50 Kanada/ Opozycja wzywa spikera Izby Gmin do rezygnacji po uhonorowaniu przez parlament Ukraińca z jednostki SS Galizi… Kanadyjskie opozycyjne ugrupowania Nowa Partia Demokratyczna (NDP) i Bloc Quebecois wezwały w poniedziałek spikera Izby Gmin Anthony’ego Rotę do rezygnacji… » więcej 2023-09-25, godz. 20:50 Małopolskie/ Rada Miejska w Myślenicach przyjęła uchwałę ws. reparacji wojennych Rada Miejska w Myślenicach (Małopolskie) przyjęła w poniedziałek uchwałę w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »