Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-10, 11:00 Autor: PAP

Na planie filmu "Gladiator 2" doszło do eksplozji. Sześć osób jest w szpitalu

Jak informują zachodnie media, do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. I to jedna z nielicznych pewnych wiadomości. Nie jest bowiem znana ani przyczyna wybuchu - świadkowie twierdzą, że podczas kręcenia sceny z efektami specjalnymi powstała kula ognia, która otoczyła pracowników planu. Nie jest znany też stan ludzi, którzy padli ofiarą tego nieszczęśliwego wypadku.

Z pochłoniętego w chaosie planu zdjęciowego "Gladiatora 2" w Maroku nie wydostają się na razie żadne potwierdzone informacje. Na szczęście nie ma także wiadomości najgorszych, aby zostało zagrożone zdrowie i życie osób, które miały nieszczęście być blisko eksplozji. Spekuluje się, że doszło do wybuchu rury gazowej.


Najprawdopodobniej nie ucierpiał żaden z aktorów. Kilku z nich zobaczyło wybuch i jak relacjonje "The Sun" - "nigdy wcześniej nie widzieli czegoś równie przerażającego" - podało źródło, na które powołuje się gazeta.


Nadchodzący film jest kontynuacją "Gladiatora" Ridleya Scotta z 2000 roku. Ponownie w roli reżysera pjawi się Ridley Scott. Crowe nie, gdyż jego bohater umiera pod koniec produkcji.


Paul Mescal zagra główną rolę w nowym filmie jako Lucjusz, siostrzeniec cesarza Kommodusa (Feniks) i tajemniczy syn Maximusa. (PAP Life)


moc/


Kraj i świat

2023-09-28, godz. 10:50 P. Müller: nasze wewnętrzne sondaże pokazują, że mamy szansę na samodzielną większość Według naszych wewnętrznych badań mamy szansę na samodzielną większość, dlatego te 2,5 tygodnia jest dla nas kluczowe - podkreślił w czwartek w Radiu… » więcej 2023-09-28, godz. 10:50 Ukraina/ Szef MSZ: jesteśmy głęboko wdzięczni polskiemu społeczeństwu i władzom Jesteśmy bardzo szczerze i głęboko wdzięczni polskiemu społeczeństwu i władzom, które od początku rosyjskiej inwazji zaoferowały nam swą pomoc i otwarte… » więcej 2023-09-28, godz. 10:40 M. Błaszczak: dopóki rządzi PiS, linia obrony jest i będzie na Bugu, a nie na Wiśle (opis) Dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, linia obrony jest i będzie na Bugu, a nie na Wiśle - powiedział w czwartek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak… » więcej 2023-09-28, godz. 10:40 Ukraina/ Szef MSZ: wojna o zboże nie jest potrzebna ani nam, ani Polsce Historia, teraźniejszość i aktualna sytuacja bezpieczeństwa nie pozostawiają nam innego wyboru, jak tylko przezwyciężyć kryzys w relacjach z Polską; wojna… » więcej 2023-09-28, godz. 10:30 Czechy/ Media: premier Fiala chce, a prezydent Pavel nie chce, by czeski ambasador urzędował w Moskwie Prezydent Petr Pavel nie chce, aby Czechy miały ambasadora w Moskwie. Innego zdania jest premier Petr Fiala i szef MSZ Jan Lipavsky, napisał portal gazety Lidove… » więcej 2023-09-28, godz. 10:30 Minister rolnictwa: jest cisza po stronie amerykańskiej ws. budowy silosów zbożowych w Polsce Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski wie, że z ust prezydenta Joe Bidena padła obietnica budowy silosów zbożowych w Polsce, jednak jest cisza w tej sprawie… » więcej 2023-09-28, godz. 10:20 R. Telus: Taras Kaczka swoimi wypowiedziami szkodzi Ukraińcom Ukraiński wiceminister gospodarki i handlu Taras Kaczka znów próbuje szachować Polskę; swoimi wypowiedziami szkodzi Ukraińcom i relacjom społeczeństwa… » więcej 2023-09-28, godz. 10:20 MON: Ataki hybrydowe na polsko-białoruskiej granicy przebiegały i wciąż przebiegają pod ścisłą kontrolą funkcjonariuszy… Ataki hybrydowe na polsko-białoruskiej granicy przebiegały i wciąż przebiegają pod ścisłą kontrolą funkcjonariuszy białoruskich służb - podkreśliło… » więcej 2023-09-28, godz. 10:20 PIE: w ciągu 7 miesięcy br. Polska wyeksportowała 90 tys. ton gofrów i wafli wartych 503 mln euro Polska wyeksportowała w pierwszych siedmiu miesiącach br. 90 tys. ton gofrów i wafli o wartości 503 mln euro - poinformowali analitycy Polskiego Instytutu… » więcej 2023-09-28, godz. 10:20 Austria/ Media: ministrowie 5 krajów Europy Środkowej za utrzymaniem kanałów komunikacji z Rosją Na środowym spotkaniu nieformalnej grupy politycznej Central 5 (C5) w Wiedniu ministrowie spraw zagranicznych Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier opowiedzieli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »