Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-10, 08:30 Autor: PAP

Śląskie/ Ponad 150 interwencji strażaków po intensynych opadach; ostrzeżenia przed kolejnymi burzami

Ponad 150 razy interweniowali minionej doby strażacy w woj. śląskim w związku z intensywnymi opadami deszczu i burzami – wynika z informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego. Także w sobotę w regionie prognozowane są burze.

Według informacji przekazanej w sobotę rano przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi straż pożarna na terenie województwa śląskiego interweniowała 153 razy. Najwięcej pracy strażacy mieli na terenie powiatów: tarnogórskiego, mikołowskiego i raciborskiego oraz w Katowicacch i Sosnowcu.


Działania strażaków polegały na pompowaniu wody z dróg i posesji, a także usuwaniu połamanych drzew i konarów oraz udrażnianiu studzienek kanalizacyjnych – przekazał PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach. W piątek po południu intensywne opady deszczu utrudniły życie kierowcom. W wielu miejscach na drogach powstały zalewiska, w niektórych miejscach uniemożliwiając przejazd.


W sobotę rano IMGW wydał kolejne ostrzeżenia przed burzami z gradem dla całego regionu – II stopnia dla południowej i I stopnia dla pozostałej części województwa. Obowiązują one od 10 do 20. W powiatach: bielskim, cieszyńskim i żywieckim prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad. W pozostałej części regionu meteorolodzy ostrzegają przed burzami, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h i również miejscami grad.(PAP)


autor: Krzysztof Konopka


kon/ mok/


Kraj i świat

2023-10-01, godz. 13:10 W katowickim "Spodku" rozpoczęła się konwencja PiS pod hasłem "Bezpieczna Polska" O godz. 13.00 w niedzielę w katowickim 'Spodku' rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem 'Bezpieczna Polska'. Głos podczas wydarzenia… » więcej 2023-10-01, godz. 13:10 Kalisz/ Uniwersytet Kaliski rozpoczął swoją działalność z dniem 1 października Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu z dniem 1 października 2023 r. rozpoczął swoją działalność. Po raz pierwszy uruchomiono… » więcej 2023-10-01, godz. 13:10 W. Czarzasty: chcę, by PiS przestał skłócać Polaków, bo to do niczego Polski nie doprowadzi (krótka6) Chcę, by PiS przestał skłócać Polaków, bo to do niczego Polski nie doprowadzi. Polska musi być jedna, uśmiechnięta, tolerancyjna, wielka bo na to zasługujemy… » więcej 2023-10-01, godz. 13:10 Reuters: Kubańczycy są rekrutowani w na wojnę przeciwko Ukrainie; mieszkańcy wyspy mówią o dużej skali wyjazdów Kubańczycy są w internecie rekrutowani do udziału w wojnie przeciwko Ukrainie w szeregach rosyjskiej armii; mieszkańcy wyspy mówią o dużej skali wyjazdów… » więcej 2023-10-01, godz. 13:00 B. Szydło: my nie potrzebujemy papierowych serduszek, my mamy serca bijące dla Polski My nie potrzebujemy papierowych serduszek, my mamy serca bijące dla Polski - powiedział w niedzielę w Katowicach była premier Beata Szydło przed konwencją… » więcej 2023-10-01, godz. 13:00 J. Sasin: nie pozwólmy, by opozycja dalej wyprzedawała majątek państwowy Ludzie opozycji mówią, że dalej będą prywatyzować; nie dajmy im znowu tego zrobić, nie pozwólmy na wyprzedaż naszego majątku narodowego - powiedział… » więcej 2023-10-01, godz. 13:00 Śląskie/ Muzeum w Tychach gromadzi pamiątki i wspomnienia o fabryce Fiata Muzeum Miejskie w Tychach gromadzi pamiątki i wspomnienia pracowników działającej w tym mieście od blisko pół wieku fabryki samochodów Fiata, obecnie należącej… » więcej 2023-10-01, godz. 13:00 W Warszawie ruszył "Marsz Miliona Serc" W niedzielę w Warszawie z ronda Dmowskiego ruszył organizowany przez Koalicję Obywatelską 'Marsz Miliona Serc'; manifestanci przejdą ulicami Marszałkowską… » więcej 2023-10-01, godz. 13:00 Warszawa/ Cała trasa "Marszu Miliona Serc" zamknięta dla ruchu Cała trasa 'Marszu Miliona Serc', który z ronda Dmowskiego przejdzie w niedzielę na rondo ' Radosława', jest zamknięta dla ruchu - podaje Zarząd Transportu… » więcej 2023-10-01, godz. 13:00 Niemcy/ Szef E.ON: Niemcy nie chronią infrastruktury krytycznej przed cyberatakami Niemcy nie chronią infrastruktury krytycznej przed cyberatakami - powiedział w niedzielę dziennikowi 'Financial Times' Leonhard Birnbaum, dyrektor generalny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »