Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-10, 08:10 Autor: PAP

Warszawa/ Burmistrz Ochoty wydała wojnę wandalom grillującym w Parku Szczęśliwickim

Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka ma dość wandali, którzy rozbierają chodniki, by zrobić palenisko, czy biesiadują przy ogromnych grillach, pozostawiając po sobie góry śmieci w Parku Szczęśliwickim. Wystąpiła do służb o zwiększenie patroli.

"Mówię stanowcze DOŚĆ!!!" - napisała w mediach społecznościowych burmistrz Ochoty. "Dopóki to były malutkie, jednorazowe grille, a na nich trzy kiełbaski, to proszę mi wierzyć nikt nie robił z tego problemu i dla zdecydowanej większości było to akceptowalne. Niestety teraz pomysłowość, brak wyobraźni niektórych użytkowników parku jest trudna do ogarnięcia. Zagraża bezpieczeństwu i tutaj nie będzie taryfy ulgowej i ŻADNYCH negocjacji" - dodała.


Podkreśliła, że nie pozwoli, by w parku rozpalane były ogniska, nawet na pomoście, rozbierane chodniki z kostki brukowej, aby zrobić palenisko, odbywały się biesiady przy dwumetrowych grillach, a wokół po dwie skrzynki piwa, śmieci i patrzące na to wszystko dzieci. "Zwiększyliśmy sprzątanie, dostawiliśmy specjalne beczki, zwiększyliśmy kontrole i dalej niektórzy robią syf. Tam, gdzie grillują, tam zostawiają po sobie śmieci" - przekazała.


Burmistrz Ochoty postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i spotkała się ze służbami i Wydziałem Ochrony Środowiska.


"Spotkanie było poświęcone głównie sytuacji w Parku Szczęśliwickim. Sprawa ta wzbudza wiele kontrowersji wśród naszych mieszkańców. Wystąpiłam do służb z prośbą o zwiększenie patroli w tym rejonie i wyciąganie konsekwencji w stosunku do uczestników spotkań przy grillu, ognisku, spożywających alkohol i zaśmiecających park. Niestety, zjawisko rozpalania grilli, a nawet ognisk w Parku Szczęśliwickim ostatnio się nasiliło. To już może sprawiać zagrożenie pożarowe" - wyjaśniła.


Podczas spotkania ustalono, że w parku zwiększy się liczba patroli policji i straży miejskiej.


Dorota Stegienka przekazała, że w weekendy do parku wejdą patrole mieszane (policja i straż miejska). "To dobra informacja. Miejmy nadzieję, że uda się skutecznie przeciwdziałać" - dodała.


Zaznaczyła, że na spotkaniu poruszane były też kwestie dotyczące porządku i bezpieczeństwa w innych ochockich parkach i miejscach rekreacji.


Burmistrz odniosła się też do stwierdzeń pojawiających się w mediach społecznościowych, że za takie zachowania odpowiadają obcokrajowcy. "Działania te będę kierowane do wszystkich bez względu na narodowość" - napisała. "Tak! Z bezpieczeństwem nie będziemy dyskutować!" - dodała.


Wpis burmistrz spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem wśród mieszkańców, którzy w swoich wpisach popierają jej działania.(PAP)


autorka: Marta Stańczyk


mas/ jann/


Kraj i świat

2023-10-04, godz. 11:20 Finlandia/ Policja: szwedzkie gangi próbują przedostać się do kraju i opanować rynek narkotykowy Do Finlandii ze Szwecji przeszmuglowano kilkaset kilogramów narkotyków; zatrzymano około 30 osób - przekazała w środę helsińska policja. Większość podejrzanych… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Paryż - Polska - Meksyk 3:0 w turnieju kwalifikacyjnym siatkarzy (wynik) Polscy siatkarze wygrali w chińskim Xi'an z Meksykiem 3:0 (25:21, 25:19, 25:14) w czwartym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. To czwarte… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Kamiński: w ZEA zatrzymano poszukiwanego Sebastiana Majtczaka (krótka) Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję, która dokonała… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Stany Zjednoczone po raz pierwszy nałożyły karę za zaśmiecanie kosmosu 150 tys. dolarów - taką grzywnę ma zapłacić amerykańska platforma cyfrowa Dish Network za pozostawienie w na orbicie okołoziemskiej nieczynnego satelity… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 UE/ Europoseł Jaki: pakt migracyjny to projekt ideologiczny mający na celu zniszczenie naszej cywilizacji, chrześcijaństwa… Pakt migracyjny, to projekt ideologiczny mający na celu zniszczenie naszej cywilizacji, chrześcijaństwa i państw narodowych; Polacy to zatrzymają w referendum… » więcej 2023-10-04, godz. 11:20 Eksperci: przeciwko wirusowi HPV powinno być zaszczepionych około 90 proc. 12- i 13-latek Prawie 90 proc. 12- i 13-letnich dziewcząt powinno być zaszczepionych przeciwko wirusowi HPV, by wyeliminować ryzyko zachowania na raka szyjki macicy - twierdzą… » więcej 2023-10-04, godz. 11:10 Holandia/ Dziadek obecnego króla jednak należał do NSDAP Dziadek króla Niderlandów Wilhelma Aleksandra, książę Bernhard, który aż do śmierci zaprzeczał jakoby był członkiem NSDAP, kłamał i w archiwach odnaleziono… » więcej 2023-10-04, godz. 11:10 Hiszpania/ Szef Instytutu Książki: targi w Madrycie szansą na dotarcie z literaturą polską do ludzi z branży wyd… Rozpoczęte w środę rano Międzynarodowe Targi Książki LIBER w Madrycie są okazją do zaprezentowania literatury polskiej osobom podejmującym kluczowe decyzje… » więcej 2023-10-04, godz. 11:10 Rzecznik rządu: program "Bezpieczny kredyt 2 proc." nie będzie zawieszony (wideo) Nie ma możliwości, aby zawieszono program 'Bezpieczny kredyt 2 proc.'; w przypadku większego zainteresowania jesteśmy otwarci na zwiększenie limitów - powiedział… » więcej 2023-10-04, godz. 11:10 Marc Cavendish zmienił zdanie w sprawie sportowej emerytury Brytyjski kolarz 38-letni Mark Cavendish, który w maju ubiegłego roku oficjalnie ogłosił, że po sezonie 2023 zakończy sportową karierę, zmienił zdanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »